Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western díjugratás? Angol ÉS...

Western díjugratás? Angol ÉS western belovaglás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a western stílusban, angolban lovaglok, viszont a kérdés egy sorozat (Heartland) miatt vetődött fel bennem:

A westernló ugorhat díjugró nyereggel a hátán? Tehát a western segítségekkel ráviheted-e és megugortathatod-e az akadályt a hivatalos angol díjugró-nyeregben és kantárral vagy hackamore-ral?

Aki esetleg ismeri mindkét stílust: be lehet-e egy ló lovagolva mindkét stílusban? (nekem ez leginkább a testsúlysegítség ellentétessége miatt lenne nehezen elképzelhető)



2013. aug. 25. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy ugorhat, de ha már olyan szinten van a ló hogy ugrik, akkor nem lehet csak westernben lovagolva, egyébként a ló szemszögéből ha csak alapszinten lovagolják mindkét tipusban ( itt a hobbilovaglásra gondolok) nem olyan feltünő a változás, inkább abban nyilvánul meg h az a ló amelyik westernben is van lovagolva érzékenyebb szájú, jobban reagál a súlypontra.. mindkét nyereg máshogy terheli, és a szárakat is máshogy kezelik.. de ha van egy western lovad, és ráraksz egy angol cuccot akkor nagyobb eséllyel ugrod vele az akadályokat, mintha egy angol stílusban tanított lónál próbálkozol a westernnel.
2013. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a ló angolos is és westernes is egyszerre, hobbi szinten is... Ismerek nem egy ilyen lovat, amelyik elvileg mindkettőben megy, gyakorlatilag megsúgom, hogy egyikben se, totális káosz van a ló fejében, nem tudja, mire mit kéne csinálnia úgy istenigazából, kever-kavar mindent, és ettől kezdve nem egy életbiztosítás. A másik az angol stílusban lovagolt ló, de western cucc van rajta, szóval ez így már akkor western is, meg angol is. Nem, ez csak barmolás, mert a western nyereg máshogy ültet...

Ha az ember stílust akar váltani, komoly átlovaglásra van szüksége a lónak, és a lovast is át kell képezni - ha meggondolja magát, akkor pedig nem működik, hogy holnaptól angolozik megint: ismét egy komoly átlovaglás kell a lónak, mert ez nem csak úgy megy.

Ráadásul ugrás kérdésében ez bonyolultabb, mert a testsúlysegítségek még csak egy összetevőt tesznek ki, de az se mindegy, hogy is mennek ezek a lovak: totál az elejükre esve, ebből nem lehet ugrani. Egyes feladatoknál a legtöbb jól képzett ló sokkalta hátrébb hozza a súlypontját, mint egy átlag angolos ló, viszont egy akadályra rávezetve jellemzően nem ez lenne a megfigyelhető; ezt külön tanítani kell, azonban abban a típusú munkalovaglásban, ami a westernt életre hívta, ez "gyárilag" nem létezik. Aztán ott van a hosszú szár, egy ugrásnál simán belelép a ló, ha rövidebb szárat fogsz, akkor nem úgy adod a segítségeket, mint addig...

2013. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kihagytam, annyit akartam zárszóul, hogy a ló viszont menekülő állat, természetéből adódóan ha akadály kerül elé, megugorja... De díjugratásban nem ez az érdekes, hanem, hogy hogyan ugorja meg.
2013. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kétféle stílust egy lovon lovagolással kapcsolatban abszolút a második válaszolóval értek egyet.

Viszont egy kérdés megmaradt: a western nyereg máshogy ültet, de ettől függetlenül a lóra ugyanott hat a western testsúlysegítség, mindegy milyen nyereg van rajta, nem igaz?

2013. aug. 28. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyileg egy területet érint, de máshogy. Neked se mindegy, hogy a hátad közepén zárt ököllel nyomlak meg, bütykökkel, és azt váltogatom, hogy hol jobb, hol bal felét jobban belenyomom, vagy nyitott tenyérrel csinálom ugyanezt. Ez kicsit sarkított, de talán érted a lényeget. :)
2013. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De, értem. :) Nagyobb felületen oszlik el a súlyod. Ami nekem még mindig nem magyarázza, hogy a ló miért nem arra lép ki oldalra, amelyik oldalon terhelsz, de gondolom így vannak betanítva.
2013. aug. 29. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!