Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miben más a fásli és az ínvédő?

Miben más a fásli és az ínvédő?

Figyelt kérdés
Vagyis úgy értem ha használjuk?Mert az ínvédő hogy a lábakat védjék és ha bele rúgna a ló saját lábába ne essen baja.De mi a használhatósági különbség? Melyik éri meg jobban?

2013. aug. 28. 15:00
 1/7 anonim válasza:
Én az ínvédőre esküszüm!mennyi idős a ló?
2013. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fásli a belső sérülésektől óv. Összetartja az inakat. Értelemszerűen ha ugrasz,ínvédő ,ha csak tornáztatod és szükségesnek látod fásli a jobb.
2013. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fásli kopott vagy korábban sérült ízületek védelmére, fokozott igénybevétel esetén vagy idős lovak ízületeinek védelmére jó, míg az ínvédő az ütésekről és más külső sérülésekről véd. Olyan nincs, hogy melyik éri meg jobban, mert más a funkciója a kettőnek. Mire kellene?
2013. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 PoOc válasza:
48%
Csatlakozom az előzőkhöz kiegészítve azzal, hogy manapság nagyon sokan csak divatból használják, mert van pénz, mert jól néz ki, stb. A díjlovasok pl. vizuálisan kiemelik a ló lábainak mozgását többek közt, de egy hobbilovasnak a legtöbb esteben nincs rá szüksége.
2013. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Díjlovasok vizuálisan se tesznek a ló lábára semmit, mert olyan pontlevonást kapnak érte, hogy azt nem teszik zsebre, idomítólovaglásban semmi sem lehet a ló lábán, ugyanis sokan söröskupakot, vagy hasonló dolgokat fásliznak a ló lábához, hogy az nyomja, ezért a ló magasabbra emelgesse a lábát. Ettől függetlenül munka után a díjátadáshoz, tiszteletkörhöz már tehetnek fel, hogy az akkorra már nem bemelegedett ló lábát megóvják, vagy egy komoly program gyakorlásához tehetnek fel, sokszor szükségtelen.


Fásli akkor kell, ha a ló sérült, sérülésből épül fel, öreg, vagy egyéb okból indokolt, esetleg szállításhoz kamásli helyett használható. Viszont ha a nap 24 órájában fásli van a lovon, az káros - átveszi az inak terhelését, és egy idő után a ló már mozdulni sem tud fáslik nélkül, annyira elgyengülnek az inai. Az ínvédő, bokavédő ezzel szemben ugráshoz vagy tereplovagláshoz jó választás a mechanikai védelem miatt, illetve ha a ló hajlamos bokázni, akkor síkmunkához is rakható rá bokavédő. Összességében én azt mondom mindig, hogy nem kell a lóra a fél lovasboltot rátenni - rá lehet, ha kell, de mindig tudni kell, mit és miért teszel rá; az enyémen például kantár van, nyereg, nyeregalátét és egy zselé, terepre esetlegesen ínvédő, de minden más szükségtelen.

2013. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) A lovam most lesz 6 éves :) Csak azért kérdeztem mert van mind a kettő, és az egyik bértartó jól lehordott, mert elvileg rosszul használom őket.Mert hogy én eddig általában ínvédőt használtam,néha felraktam benti munkára a fáslit, csak azt mondta hogy a fásli jobb a lónak stb.. De azzal a lóval napi 8 órát lovagolnak és mindig fásli van rajta és az a ló majd nem mindig sánta, és mindig jól leteremt ha az enyémen ínvédő.
2013. aug. 29. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Lábproblémás, túldolgoztatott lóra kell a fásli, egészségesre meg felesleges, síkmunkához legalábbis szükségtelen, ugróhoz meg terephez többet érsz az ínvédővel. Igazából amelyik folyton sánta, annak orvosra lenne szüksége, és max napi 1-2 óra kíméletes munkára, a fáslin túl.


A lepontozóknak üdvözletem, egyszer szívesen hallanám is a véleményüket...

2013. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!