Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az oka, hogy egy csikót...

Veina kérdése:

Mi az oka, hogy egy csikót 15. 000-ért vagy 55. 000-ért árulnak?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne vele foglalkozni vétel ügyileg??

Hozzá tenném mind a 2 sodrott az egyik mén a másik kanca.



2013. aug. 31. 11:53
 1/10 anonim válasza:
15eFt-ért valami rossz vérvonalú papír nélküli sodrott lovat adhatnak viszont 55eft-ért már inkább egy papírosat vagy jó vérvonalút. egyik ismerősöm egy papiros tiszatvérű jó vérvonalú csikót adott 150eFtért.
2013. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

15-ért nem venném meg mert azon kattogna az agyam hiába 15 ha a lóval/ csikóval nem tudok mit kezdeni

De ha 55-ért szeretnék venni akkor nyugodtan meg vehetem ennyiért?? :) vagy inkább nézegessek kicsit magasabb áron?? :)

2013. aug. 31. 12:16
 3/10 Orchidea99 ***** válasza:
Ha jó borsos egy csikó ára, akkor jó a vérvonal, és biztos hogy van papírja, chipje, és valamennyire (amennyire ezt egy csikótól el tudják várni) jól nevelt. De 15.000 -ért? Ugyan kérlek, milyen csikó az? A világ legdrágább csikóját kb. 3 milliárd forintért adták el (16 millió dollár), egy 2 éves andalúz csikó aki ráadásul még nem is versenyzett!
2013. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

15-ért èn sem venném meg minimum 50-től max 200-ig vennék.

Csak csodálkozram, hogy 15 egy csikó.

2013. aug. 31. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha neten láttad akkor csal alírták az árát, ezt garantálom.A sodrott lovakat jóval drágábban adják mint mondjuk egy sport célra megfelelő papír nélküli lovat.15ezerért senki nem árul lovat!Kérdezz rá mert szerintem biztos elírás.Egy sima választási csikó érhet 50ezer körül.Ha már etetni is kellett meg az orvosi költségek..stb stb, kicsit idősebb 100ezer alatt nem kapsz
2013. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van, aki 15-20-ért már hozzád csap egy lovat, de az még egy év alatt van bőven, és sokszor beteg, vagy valami egyéb hibája van. Minden esetben ki kell menni és alaposan megnézni, orvossal megvizsgáltatni a kérdéses állatot, mielőtt elhoznád, mert még 55-ért is gyanús, igaz, papírok nélkül ugye túl sokat se lehet érte kérni, főleg, ha nem egy elit származású lovacskáról van szó.

Ahhoz meg, hogy a sodrottat mindig drágábban adják, azért ne feledjük el, hogy nem mindegy, milyen lovaktól van az a sodrott, mert egy ügető kancára hiába teszel belga hidegvérűt akár, az nem lesz olyan, mint egy termetesebb, erősebb melegvérű x hidegvérű... stb.

2013. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Én konkrétan ismerek egy olyan gazdát, aki tombolán nyerte a csikóját, ami kb 150 Ft volt. Viszont hagy ne térjek ki a részletekre, nem hiába a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve, ha láttál már rosszindulatú, neveletlen, beteges csikót, mindenféle papír nélkül, alig fél éves volt, de tele csontpókokkal, pontyháttal. Nekem még ingyen sem kelett volna. Szóval lehet nem véletlen az ára, de ennyiért tényleg csak egy selejtes lovat vágnak hozzád, ami már kolonc a tulaj nyakán. Én még az 55-öt is túl olcsónak találom... Ha valaki be akarja hozni a fedeztetés, kanca+csikó etetés, oltás, esetleges korrekciós körmölések, csikókötőfék stb. árát, akkor legalább 200 ezret elkér. De én pl a közeljövőben szeretnék csikócskát, a lovam származásához hasonló minőségű ménnel a fedezés is 200 000 Ft körül mozog, szóval attól is függ, milyen fajtát szeretnél.
2013. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Anyagilag még nem vagyok ott hogy legyen saját lovam de mostanában nézegettem az eladó lovakat a lovasok.hu-n és ott láttam kicsit csodálkoztam is amm ha lovat vennék nem csikót vennék minimum egy 8 évest mivel még nem vagyok tapasztalt lovas meg 1 év után korainak is tartanám majd talán egy 5 èves lovas tapasztalat után venném meg az első lovamat akkor már az anyagi szüksègleteit is rendesen ki tudnám elégíteni neki :)
2013. aug. 31. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Lóismeret és lovastudás megszerzése, anyagiak előteremtése + egy tapasztalt, megkomolyodott, és biztos tudású ló választása első lónak: a lehető legjobb úton jár, aki így gondolkozik.

A lóárak amúgy a béka hátsófele alatt, sajna van olyan csikó, amelyik ott és akkor, úgy nem ér többet 15 ezernél se, ellenben ha jó kezekbe kerül (nagyon komoly szaktudással a háttérben), akkor akár milliókat érővé is kikupálható hosszú-hosszú évek alatt. Azt azonban mindig tudni kell, mi az, ami még javítható, és mi az, ami nem. Egy éhező, férges, rühes, sokszor dehidratált, és félig már szőrtelen lovat még helyre lehet hozni, míg egy olyat, amelyiknek csúnyán beesett a háta, és csontkinövése van csak az egyik lábán, mellé nagyon csúnyán hibás pataszerkezete, amire már a kovács is csak kínosan húzogatja a száját és ingatja a fejét, na, azzal már nem lehet mit kezdeni. Társnak legelőre elmehet, másnak nem nagyon.

2013. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom milyen a csikó mert nem raktakhozzá képet és az ilyeneket nagyon idegesítőnek tartom.
2013. szept. 1. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!