Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Engedjem neki, vagy ne, hogy...

Engedjem neki, vagy ne, hogy rám sunyítson?

Figyelt kérdés
Elég nehezen kezelhető a lovam, teljesen okos, csak rosszindulatú néha, direkt ellenem dolgozik. Vágóból mentettem, és szépen fejlődik, már terepen is lovagolható, és alapszinten idomított. Nem mondom, hogy megbízható, de ahhoz képest, hogy került ide, egész normális. Úgy félévente egyszer rám jön, hogy fel akarok ülni szőrén kötőfékkel, és csak menni egy kört a legelőn. A felszállás elég rosszul megy, pedig 160 cm csak a paci, de valahol mindig megütöm, megrúgom szegényt mire feljutok. Ma is felültem, aztán csak legelt öt percet, és leszálltam. Utána viszont, ha a hátához mentem balról, és közel mentem, rögtön sunyított. Orrba vágtam, és rászóltam, aztán megint odamentem, újra sunyított. Nem tudom, mit kéne csinálnom, hogy abbahagyja. Megbüntessem, ha sunyít, vagy inkább menjek az oldalához, feküdjek rá sámliról stb, miközben simogatom, nyugtatom? Mikor már fenn vagyok a hátán, nincs semmi baja velem. Nem vagyok neki nehéz, és nem lovagolom annyit szőrén, hogy fájjon a háta, és felszálláskor se üthettem meg annyira, hogy nagyon fájjon neki, szóval arra szól a sunnyogás, hogy nehogy felüljek. Nem harap, nem rúg, csak sunyít, és ha fel akarok ugrani, arrébb megy. Szóval megbüntessem, vagy megnyugtassam ilyenkor?
2013. aug. 31. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha látod, hogy nem működik a büntetés, nyugtatgasd. Ha vágóról mentetted ki tudja milyen sorsa volt, hogy kezelték. A mi lovardánkban is van egy olyan ló, aki mindenkire rásunyít, harap is, fogatba használják csak, mert előtte bántalmazták és csak agresszívabb lesz, ha ütlegelik. Mindig simogatom és elkezdtem vele a földön is dolgozni és szépen alakulgat: )
2013. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Mi volna, ha nem okoskodnál a ló helyett? Majd ő tudja mi fáj neki, és jelzi is, pontosan azért sunyít, mert kellemetlen ahogy felszállsz. Innentől fogva magadat kell büntetni azzal, hogy odaviszed a sámlit ha akarsz valamit.
2013. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"és ha fel akarok ugrani, arrébb megy."


Addig örülj.. Marhára nem tesz jót a hátának,hogy felugrasz rá. A saját hülyeséged éppen elég nagy büntetés annak a lónak,nem kell még pluszba büntetned. Lehet te nem éled meg akkora ütésnek,rúgásnak ,de attól még zavarhatja és ettől lehetnek nemvárt reakciók.

2013. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha keményen a hátába pattansz, az baromira fáj neki: gondolj bele, ez a ló megérzi, és zavarja, ha egy darab kisebb fajta bogár mászkál az oldalán!

Meg maga a szőrén lovaglás se a legjobb, de attól tekintsünk el, nagy ritkán egyszer-egyszer felülsz, attól baja nem lesz - bár ehhez tudni kell, milyen állapotban van a háta, mert az ilyen mentett lovaknál sose biztos, hogy a háta, vagy épp a lábai mennyire jók. Ha a hátán vagy, ne hagyd legelni mindenesetre, mindig (!) különüljön el a munka és a kajálás.

Felszállásnál valaki dobjon fel, vagy egy padról, székről, sámliról lépj fel, aztán egyből simogasd meg, hogy jó élménye legyen, kezdetben akár egyből le is szállhatsz, és legelhet - érezze, hogy ez nem mindig munka, nem mindig fáj, és senki sem bántja. Simán lehet, hogy az előző gazdája mindig szőrén "lovagolt" rajta, és súlyos, rossz emlékei vannak; a sunyítás pedig egy hozott rossz szokás, amin nem segít, ha rácsapsz. Ellenben ha tovább akarna menni, csapj rá, nem csíphet meg, és nem is rúghat rád. Ellenben az ilyen lóra nem jó ötlet nekifutásból fellendülni, van, amelyikkel megteheted, de a kérdéses, hánytatott sorsú lovak nagy szakértelmet és szoktatást igényelnek.

2013. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!