Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig ne engedjem...

Mennyi idős koráig ne engedjem ki az udvarra a kutyát?

Figyelt kérdés

Elpusztult a kutyusom, és minél hamarabb szeretnék egy új jövevényt, viszont ezek után még óvatosabb leszek. Ezelőtt olyan állat amit én gondoztam csak macskák voltak, - kutyák is mindig, de őket nem én gondoztam annyira. Nagyon odafigyeltem a kutyám nevelésére, meg mindenre, de sajnos nem figyeltem eléggé... De tudom, hogy ha új kutyám lesz, az most nálam nem csak szájjártatás, hogy jobban figyelni fogok rá, hiszen őrá is már ezerszer többet figyeltem mint a családom általában a kutyákra és egy csomó kutyás könyvet elolvastam. :/ Azt találtam ki, hogy ha új kölyök kutya lesz a háznál, akkor amíg olyan pici felügyelet nélkül nem fogom kitenni az udvarra, és a családom se teheti ki. Nem a fertőző betegségek miatt, hanem mert a kedves családom minden szerves sz*rt az udvar végébe dobál, nagyanyám a mosogatós vizet oda önti, amiért már ezelőtt is ejnyebejnyéztem és mondtam, hogy nem lesz jó vége... Persze a kutyát tiltottam arról, hogy mindent felegyen, de félig én otthon se voltam, a család pedig nem tiltotta róla és így semmit sem ért. Ha lesz új kutyám majd többször kimegyek vele pisilni és játszani, elviszem parkba, de az én felügyeletem nélkül nem lehet kint az udvaron majd! Viszont ezt sem lehet örökké csinálni, egy felnőtt-fiatal kutya talán nem akar megrágni mindent és ha csak velem van kinnt, aki mindig tiltja neki, akkor talán meg is tanulná rendesen, hogy azt nem szabad.

Mi a véleményetek? Vagy önző vagyok, és nekem nem való kutya...


2013. jún. 17. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hello!

Aggódásodból ítélve, neked való a kutya. 4 hónapos koráig nem lehet egyedűl a kertbe, nem lehet sétáltatni, mert addig még nincs meg minden védőoltássa, és könnyen elkaphatja, macskától aki csak betéved az udvarra, akár más kutyáktól! Természetessen az kínzás lenne, ha nem lehete kint a kutya 4 hónapig, ezért felügyelettel bármeddig kint lehet! Esetleg egy zárt kennelben! (felül is legyen zárt, macskák miat, de lásson ki rajta mert ha nem akkor nem fogja szeretni!) Drótkerítésből készülteket szeretik mert kilátnak rajta! Nem, egyáltalán nem vagy önző, hanem a kutyádra gondolsz és bármilyen nehezen is, de a legjobbakat szeretnéd neki biztosítani! Sok sikert a kutyushoz! :)

2013. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És 4 hónapos koráig mindenképp tartsd bent a lakásba, de vidd ki a kertbe napi 5-ször, hogy elvégezze a dolgát (pisi,kaki), de csak a te vagy valaki más felügyelete alatt! bőven elég 3-szor annyira kivinni, hogy elvégezze a dolgát, és kétszer lemozgatni, hogy játszon is! Ezek legyen kb. 1 órássak! Ajánlatos kora reggel és késő este "elvégezni" a lemozgatásokat, mert akkor reggel lefáradd, és alszik, ami nagyon fontos neki ebbe a korba, utána 3-szor pisi,kaki, majd lefekvés elött jól kifárasztani, hogy kialudja magát másnapra, mivel ez nagyon fontos neki, és ezt betartva nem fogja végig sírni, ugatni, szenvedi az éjszakát, hanem megkapja a egfelelő idejű szundikálást, és jól fogja érezni magát! (Ezt én is átéltem , nagyon nehéz vlt elejinte, de utána belejöttem, és végűl megérte! (a kutyának, mert ezeket betartva szépen fejlődött!) So sikert a kutyihoz! bátran kérdezz bármit kutyákkal kapcsolatba, akár privátba ha valamire kiváncsi vagy, mert nekem volt már egy jó-pár (6) kutyám, és elég sok tapasztalatom van velük kapxsolatba! :)
2013. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!