Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtát ajánlotok?

Panda98 kérdése:

Milyen lófajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

4 éve járok egy tanyasi lovardába. Lovagolok, lovakat gondozok, kakit szedek :D ilyenek. És vannak ott is, máshol is lovas barátaim akiknek lovuk van. Én személy szerint imádom és már régóta akarok lovat. Persze a szüleim nem díjazták. De most már úgy érzem méltó lennék egy lovat gondozni és a szüleim is beleegyeztek.


A lovat inkább hobbilóként használnám. De a lovardában vannak kisebb ugratópályák (azon is szeretném használni), és gyönyörű erdős területek (ahol ugyancsak szeretném használni).


Tehát hobbilónak, kisebb akadályok átugrásának, terepre is alkalmas lovat keresnék.


1. Arra lennék kíváncsi, hogy ti melyik lófajtát ajánlanátok?


Elképzelés: könnyen kezelhető, inkább középmagasságú (semmikép sem magas), kanca vagy esetleg herélt, színe mindegy lenne, 10 év vagy annál idősebb (bár persze ez nem a ló fajtához tartozik)


2. És ha esetleg időtök lenne rá megkérnélek, hogy ha lehet próbáljatok nekem keresni ilyen lovakat.


Én is kerestem már, de valahogy nem találtam vagy nem annyit találtam.

Az ár mindegy lenne, bár nem akarok hormonális összegeket fizetni ugyanakkor nem is szeretném leolcsózni.


Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2013. szept. 1. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

4 év lovaglás után azért már illene tudni hogy EGYEDET KERESÜNK, NEM LÓFAJTÁT!


Esetleg Magyar félvér, Hucul, Kisbéri félvér... De akár egy ügető vagy angol telivér is megfelelő lehet ha olyan a személyisége.

El kell menni, meg kell nézni, és nem az alapján dönteni hogy "jaj ő telivér az nem kell mert temperamentumos", vagy "jaj ő Hucul biztos könnyen kezelhető, nekem ő kell".


Érted na.

2013. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Igazából rengeteg van, neked kellene utána nézni hogy pontosan milyen tulajdonságokat szeretnél egy lóban.Hogy ha picit makacs akkor bírnál e vele, hasonlók. El lehet nézelődni, olvasgatni a hirdetéseket, te tudod milyen szeretnél.

2013. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én a shagyat ajánlom
2013. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. szept. 1. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:

mivel: Könnyen kezelhető,középmagas,kisebb ugratásokra kiválóan alkalmas,terepen is kitűnő, nekem is shagyam van


utolsó vok

2013. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmilyen erősen telivérezett lovat nem ajánlanék kezdőnek, első lónak - sem angol telivért, sem arab fajtákat (shagyát sem!), de ugyanígy nem a legjobb választás az ügető sem, de akár még a gidrán is kérdőjeles lehet.

Egyedet kell nézni, találhatsz ezekben is neked való lovat, meg kell nézni, lehetőleg többször is, előre be nem jelentett időpontban is, de tudnod kell, hogy ezek a lovak nagyon kényesek a mozgás mennyiségére és minőségére egyaránt. Nyilván mivel egyedet nézünk, nem fajtát, így könnyen lehet, hogy sikerül találni ezek között is nyugodt, kiegyensúlyozott lovat, mégis érdemesebb azokat a fajtákat megtekinteni elsősorban, amelyek egyedei között az ember nagyobb eséllyel talál ideális társat az elvárásai alapján.

Innentől kezdve pedig inkább egy kisbéri, hucul, furioso, magyar vagy valamilyen más sportló, magyar félvér (bár ebben a fajtában nagyon meg kell nézni, mit viszel haza), akár még a nóniusz is (terepen is elmegy, általában nyugodt és kiegyensúlyozott, elég okos fajta, ha kell, kocsizható nagyobb súllyal is, ugróban nem a legjobb, de ha nem 160-ban gondolkozol, nem lesz baj), vagy épp sportpóni is választható tetszés szerint... Ha megerőltetem magam, akkor talán egy könnyebben sodrott ló még lehet jó választás, bár én nem ajánlanám igazán, bár hobbi célokra remekül megfelelhet. De meg kell nézni a lovat, kipróbálni, edzővel is megnézetni, meg persze orvossal.


Mindenképp stabil tudású, jól belovagolt lovat nézz, a 10 év körülik kanca vagy herélt jó választás, de ha egy mód van rá, a tudását fizesd meg, ne a színét vagy a fajtáját. :)

2013. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de a kérdező 4 éve lovagol, valószínűleg nem kezdő
2013. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az évek száma önmagában nem jelent semmit, ha már itt tartunk, ismerek olyat, aki 10 éve lovagol, de nem merném felültetni egy kicsit is problémásabb lóra...

Nyilván vehet telivért, vagy amit akar, az ő döntése lesz, ettől még első lónak vannak fajták, amik tipikusan nem ajánlottak, és nem véletlenül nem, habár nyilván akadhat közöttük is olyan, ami alkalmas lehet bármire, lehet egy telivér is terápiás ló is akár, de nem véletlenül fordul elő ez ritkábban náluk, mint például a haflingi fajtában.

2013. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyet értek
2013. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg sokat segítettél :)


Igazából, attól, hogy 4 éve lovagolok, eléggé tisztába vagyok ezekkel a dolgokkal. Szóval, minden hétköznap (néha hétvégén is) napi 8 órát töltök kint 4 órát edzek egy nagyon jó természetű és kiegyensúlyozott lóval. Ezen kívül, próbálom a lovat ápolni, gondozni. És több lovat is kezeltem már. Pl.: barátnőm elutazott és 3 hétre rám hagyta a lovát (persze lovardában volt bértartásban) és segítettem a gondozásában.


De nagyon köszönöm a válaszokat tényleg hasznosak.

2013. szept. 2. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!