Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lófajtát ajánlotok?

Milyen lófajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd lovat vásárolni, de még nem most talán 1 év múlva.Nem tudom milyen fajtát vegyek ami megfelel az igényeimnek.Olyat szeretnék ami könnyen kezelhető, 130cm felett van a marmagassága,jól kijön más lovakkal,forgalomban nem fél stb....Tudom hogy minden fajtában vannak különböző lovak.És ne legyen haflingi mert már mindenkinek az van a környéken, most haflingin lovagolok, szeretem de lehet hogy túlságosan alacsony növésűek nekem.
2009. okt. 27. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt szánsz rá? Milyen elvárásokkal vennéd (hobbi, versenyzés)? milyen stílusban lovagolnád (angol, western)? Milyen előképzettséged van lovaglás terén?
2009. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ebből kb a 130 fölötti marmagasság az, ami biztosított egy adott fajtánál.

"Tudom hogy minden fajtában vannak különböző lovak." Akkor hol a gond, tudod, hogy nem szabványra készülnek a lovak, senki nem tudja biztosítani, hogy egy adott fajta egyede majd mindennek eleget tesz. Ezek egyéni adottságok.


Dehogy mondjak is valamit, pl lipicai.

2009. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
És rengeteg nem fajtiszta ló van,amelyik megfelelne az elvárásaidnak. Nézz szét a környékeden,vannak-e eladó lovak,és a gazdi elmondja neked,hogy mire alkalmas a ló.
2009. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül fajtiszta lóra gondoltam.Még csak hobbi célra és bármennyit hajlandó vagyok rászánni ésszerű korlátok között.A lipicaira már én is gondoltam tetszik az a fajta.Úgy értettem hogy általában arra fajtára jellemző, nem minden egyedére csak a nagy részére.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. okt. 27. 18:04
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem csak fajta függő. Fajtán belül is nagyon különbözhetnek. Lényeg az, hogy valamelyest ismerd ki a lovat mielőtt megveszed..pl kérd kölcsön 2 hétre ( Én is ezt csináltam) Ha egy könnyen kezelhető nyugodt lóra vágysz szerintem a herélt ló lenne a legjobb, azoknak a többsége nyugis ...:-)
2009. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én az arabot csak ajánlani tudom, mert nagyon okosak és könnyen taníthatók. Amiket itt fölsoroltál tulajdonságok szinte bármeik lóval megtaníthatók. Egyébként az arabot lehet a legjobban táv-, és terplovaglásra használni.
2009. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kezdő vagy azért az arabot nem ajánlom, sok köztük az agyas ló (bár ez is ló és ló között más).

Inkább nézelődj a lovasok.hu-n vagy a paci.hu-n, hátha megtetszik egy ló. :)

2009. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen hallottam hogy van elég sok makrancos ló az arabok között.De volt már dolgom arabbal nem volt olyan vészes.A lovasok.hu-n szoktam nézelődni de így a képekről és leírásokról nem lehet teljesen megbizonyosodni a dolgokról.Tudjátok egyesek hogy fellendítsék az üzletet kicsit szépítenek a dolgokon.
2009. okt. 28. 17:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Shagya arab. Én mindenképp ezt a fajtát választanám, hobbi célra tökéletes, és hogy milyen okosak nagyon jól bizonyítja h. Richter Flórián is ilyen lovakkal dolgozik a kaszkadőrmutatványokban.
2009. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó Richter Flórián arab telivérekkel dolgozik (képein látszik az AT sütés, míg a shagya-é SH).


Kedves kérdező!

Hány éves vagy illetve mennyire tudsz lovagolni? Az arabok nagy átlaga eléggé menős (még az olyan is ami nem is tisztavérű). Érdemes körbenézni a környéken, próbálgass lovakat és óvakodj a kupecektől (egy cowboy ismi mondta. indiánokkal nem üzletelünk), mert könnyen átverhetik az embert. Sok lovat nézz meg és a tudásodnak legmegfelelőbbet válaszd ki, ha versenyeznél a későbbiekben akkor arra is gondolj, hogy rendbe legyenek a papírjai.

2009. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!