Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtát ajánlotok...

Milyen lófajtát ajánlotok első lónak?

Figyelt kérdés

Olyat ami:

-kedves

-barátságos

-inteligens

-és nagyon jó ugró ló

?

Remélem egyszer sor kerül rá, hogy legyen saját lovam,egyenlőre még nem, de nagyon érdekelne :)



2013. aug. 27. 10:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

Ajánlanék egy magyar fajtát mert olcsóbb és biztos van Magyarországon (xD) mármint 50-100 km-es körzetben ahol laksz.

Furioso-North Star vagy Kisbéri félvér sztem tökéletes első választás megvannak azok a tulajdonságai amiket te akarsz.

2013. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyet. Egyedet kell választani, nem fajtát.
2013. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy egyedtől függ, de azért még is nem mindegy, hogy milyen lófajta közül keresgélek, nem tudok átnézni 2000 fajtát, 10 000 lovat, hogy melyiket válasszam, azért kérdeztem
2013. aug. 27. 10:44
 4/26 A kérdező kommentje:

és köszi első válaszoló :)

még annyi, hogy kb 154 cm magas vagyok és olyasmi fajtát szeretnék amire kényelmesen felülök

2013. aug. 27. 10:44
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A telivéreket nem ajánlom, ugyan magasságban jók lennének de ők elég fáradhatatlanok :) Esetleg javasolnék egy haflingit, alacsonyabbak de nagyon stabilak és ugrani is tudsz velük, nem utolsó sorban pedig gyönyörűek! Lipicai esetleg, bár ők nem igazán az ugráshoz valók.. ezen kívül magyar sportló ők magasabbak de ugráshoz kiválóak.. Remélem tudtam segíteni :D
2013. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

a lovardában van egy magyar sport ló, egyedül nem tudok rá felülni, de segítséggel igen, nagyon szeretem mégkezdő vagyok és rajta 3x lovagoltam most nem lehet rajta sajnos lovagolni, mert van egy nagyon édes csikója aki kb 2-3 hónapos :)

2013. aug. 27. 10:55
 7/26 anonim ***** válasza:
Először is olyan lovat ajánlok amely nem fiatal szóval 10 év felett, nem tüzeset, legyen barátságos, engedelmes. Gyorsan és lehetőleg minden kisebb jelre reagáljon.Lehetőleg kancát vagy heréltet.Mivel a korodat nem tudom így mondjuk ha még serdülő korban vagy akkor nőni fogsz, szóval nagyobb lovat kell venni, mert ha kinövöd akkor el kell adni :(.Nem baj ha nem tudsz fel szállni egyedül.
2013. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok
2013. aug. 27. 13:03
 9/26 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt a magyar félvért, ez annyira tág fogalom...
2013. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő, bármely fajtában találsz olyat, amelyik barátságos, és intelligens, így nézzük a többi részt... A kisbéri és a furioso jó fajta, telivérezettek, pörgősek, robbanékonyak, de a telivérnél kezelhetőbbek, sokkal jobban megfelelnek hobbi célokra kezdőbb lovas alá. A lipicai nagy eséllyel soha nem fog olimpiára minősülni ugróban, főleg a kocsis változata, a hátas típus még esetleg elugorgat veled gyerek szinten, ugyanez a fríz, haflingi, stb.

Telivért semmiképpen sem, sem arab, sem angol, vagy ezek közvetlen félvérei (angloarab, arab félvér, shagya arab, telivér X akármi, stb), nem kezdőnek, első lónak valóak, ugyanez a kategória az ügető is, bár ugróban ők jól mennek, ha nem voltak tréningben előtte, de komoly tufás kell hozzájuk.

A legtöbb európai sportló (magyar, német, holland, dán, francia, stb-stb) elsősorban ugrásra van tenyésztve, ezek egyedei közt is nyugodt szívvel nézelődhetsz.

A magyar félvér lehet nagyon is jó ló, sőt - ezek többségében fed. engedélyes méntől vannak, azonban anyjuk ismeretlen származású: ez azt jelenti, hogy bármilyenek lehetnek, lehet, hogy egy hihetetlenül jó génkombináció jött össze, két remek kiállású, küllemű, és képességű lótól, és ez egy olyan lovat eredményezett, amivel adott szakágban érdemi célokat is kitűzhetsz magad elé. Ugyanakkor ez az a "fajta", ahol persze simán akadhat olyan egyed is, ami közel bármire teljesen alkalmatlan, fizikai adottságai miatt.

2013. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!