Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csődör vagy a kanca lenne-e...

A csődör vagy a kanca lenne-e "jobb" ló kezdőnek? Hány éves kortól 'felnőtt' a ló?

Figyelt kérdés
Csikóként vagy felnőtt ló ként lenne-e jobb megvenni a lovat? Milyen 'cuccok' kellenek a lónak?Pl.: nyereg, kantár, heveder, pokróc???
2013. szept. 4. 15:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kezdőnek egy megbízható, jó indulatú, alap szinten rendesen belovagolt, nem túl nagy mozgású herélt a legjobb választás. A ló kiválasztásakor pedig kell egy rendesen képzett edző, aki ezekre figyel. És erre az edzőre a továbbiakban is szükség van, hogy mindig tudja korrigálni, amit a kezdő lovas elront a lovon. Mondjuk egy nyugodt kanca is megfelelő választás lehet. Csődör meg semmiképpen sem!!!!

Szerintem azt így nem lehet kikötni, hogy kezdőnek nem való saját ló. Simán lehet, sőt, még jó is, mert össze tud szokni a lóval, de elengedhetetlen egy szakavatott személy jelenléte edzésekkor, és fontos, hogy az egyes edzések után, vagy legalább heti egyszer-kétszer az edző "lelovagolja" a lovat (hogy a lóban ne a kezdő bénázásai rögzüljenek).

Kezdő lovasnak azonban kezdő ló semmiképpen sem ajánlott!!

2013. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Ahogy már írtam, én még csak 12 éves vagy így egy kb.: 10 év múlva vennék egy Shagya arab lovat! :)Még 2 kérdés:

1.Ha esetleg egy nyáron egy hétig járnék lovasiskolába akkor megtanulnék lovagolni?

2. Egy 'edző'-nek sokat kell fizetni?

2013. szept. 5. 18:17
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

1. Lovagolni soha nem tanulsz meg, nincs olyan, hogy na, most már mindent tudok, nyugdíjba mentem. Ha egyszer azt érzed, hogy már mindent tudsz, és nincs feljebb, tovább, akkor ott érdemes abbahagyni a lovaglást, vagy sürgősen változtatni, mert valamit elrontottál. Egy hét alatt legjobb esetben is csak alap dolgokat tanulsz meg alap szinten, mint a helyes ülés...

2. Ez edzőnként változó, meg az sem mindegy, hogy például van-e saját lovad, vagy az övét használod, van, ahol az is számít, hogy síkmunka, terep vagy ugróedzés, stb. Mindenesetre ha jó edzőhöz jársz, akkor minden további nélkül megéri azt az átlag 2500-4000 forintot/alkalom, mert megtanulhatod, hogyan lovagolj minőségi módon, hogy az értékelhető és élvezetes is legyen egyszerre, lónak és lovasnak egyaránt, a nélkül, hogy bármelyikőtökben kárt tennétek vele fizikailag, vagy mentálisan.

2013. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!