Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen kevés a fiú/férfi...

Miért ilyen kevés a fiú/férfi lovas? Vagy csak én nem veszem észre őket?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tényleg kevés, igazából nem tudom, miért, de nagyon eltolódott a női sport felé a lovaglás, de nem csak a díjlovaglás vagy az ugratás például, galoppon is így van. Érdekes, mert régebben volt egy kérdés, hogy egy fiú lovagol az osztályból, és a többiek - köztük a kérdező is - úgy gondolja, hogy ez azt jelenti, hogy az illető homokos, ez tényleg így van? Miért lenne így?!

A lovaglás igazából egy nagyon is férfias sport, ha csak azt nézzük, hogy évszázadokig, sőt, évezredeken átívelően a lovaglás szorosan a katonasághoz kapcsolódott, és csak távolról volt köze volt a sporthoz. Ettől függetlenül valamiért nem tartják igazán fiúsnak a mai emberek, érdekes, mert ez akárcsak néhány évtizeddel ez előtt is még nagyon más volt - ezt látom, ha akárcsak 20-30 évvel magam felé nézek.

2013. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Második, a nyereg csak akkor töri a zacsidat, ha nagyon, de NAGYON hibás a tartásod.


Szerintem azért nőiesedett el ennyire ez a sport, mert lányos divatot csináltak belőle. Póniklub, Én pici pónim, meg a sok lovas rajzfilm, amelyek mind arról szólnak, hogy csini kislányok csini lovakon lovagolnak, és közben lányos témákról csipognak. Ahogy sok mindenből, úgy a lovaglásból is divat lett, és mivel a média egyenlőségjelet tett a ló és a cukiság meg a trendiség közé, persze, hogy a lányok buknak rá inkább.

Tisztelet a kivételnek, mert természetesen nem MINDENKI divatlovas.

2013. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm 3. sajnos sokan fikázzák hogy a lányok csak azért mert rózsaszín pici póni (undorító szegény ló ha tudná) nagyon köszi hogy odaírtad hogy nem mindenki.

Egyébként azért vannak még férfi lovasok csak eleve mert állatok a lányok jobban buknak rá.

2013. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
én máshogy látom, szerintem azért nőiesedett el, mert ma már teljesen más a hozzáállás az állatokhoz, mint régen, a ló is "kedvenc", egy szeretni való lény, nem pedig egy eszköz. Ez a "szeretgetés" pedig sokkal közelebb áll a nőkhöz, mint a férfiakhoz. Westernben még mindig sok a férfi lovas, de én egyébként mint magán lótartó a magán lótartó férfiakon azt látom, hogy ők sokkal inkább eszköznek tekintik a lovat, mint a nők, a nők többet nyünnyögnek, többet törődnek az egészségével (persze néha nevetségesen, bolhányi sebeket kezelgetnek, stb), a lelkével, míg a férfi kihozza, lepucolja, felnyergeli, majd lenyergeli és visszarakja a helyére. ennyi. a nő meg halom számra hordja a jutifalit, kiviszi legeltetni, csak úgy szeretgetni. tudom, hogy nagyon általánosítok, de én így látom. szóval szerintem azért inkább női sport, mert a lovazás elég érzelmes dolog a nők pedig érzelmesebbek.
2013. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Akkor ezt rosszul látod előző, mert nem veszed észre, hogy pontosan a társadalmi sztereotípiát szajkózod. Mért kéne egy nőnek érzelmesnek lennie és egy férfinak harcosnak? Nem kell, csak ezt tanítja a társadalom lényegében átmossák az emberek egyát már gyerekkortól kezdve. Nem azért érzelmes egy nő, mert az, hanem mert ezt várják el tőle. Pont idevágó bizonyító erejű példa, hogy az egyik előző említette az Én kicsi pónim sorozatot, keress csak rá a "brony" kifejezésre neten... Nem mindíg (mindíg? szinte soha) az van az emberekben, amit kívülről mutatnak, sőt, legöszintébbek akkor vagyunk magunkhoz, amikor nem lát senki.
2013. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előzővel, nem egy olyan férfit ismerek, aki sokkalta sérülékenyebb és érzékenyebb mentálisan, mint bármely nő, és nem azért, mert gyárilag gyengének született, hanem, mert elvárás, hogy mindig erős legyen és "rideg", érzelmetlen, és ez az elfojtás, hogy soha nem tudja magából ezeket kiadni, nagyon rámegy a mentális egészségükre. Ezek a férfiak mind idősebbek, 30-40 körüliek, akikről én most beszélek, de abszolút nem véletlen, hiszen idő, mire egy ilyen beérik. Nőknél is megfigyelhető persze, hogy ha nincs kivel megbeszélje a dolgait, ha nem tudja igazán kimutatni az érzéseit, mert valamiért nem teheti, hát belerokkan: egy nő talán még hamarabb, mert tőle ráadásul elvárás lenne, hogy ezeket látványosan tudja kezelni, míg a férfitől, hogy ezeket magában lerendezze, és kívülről nézve meg se élje igazán... Nagyon szomorú, hogy így állunk, és persze, egy dolog, hogy azt mondod eztán egy férfinek, hogy bármi van, szívesen meghallgatod, és egy másik, hogy ha ezt meg is érti, nem fogadhatja el, mert hát ő férfi, na. Neki nincsenek gyenge pillanatai.


A lovaglás meg tipikusan nem egy érzelmes sport, mert amint gyenge vagy, és tutyogsz-mutyogsz, meg a lovadat is tutujgatod csak, azt veszed észre, hogy kettőtök közül a lovad domináns, mert neki nem érzelmekre, hanem alfára, vezérre van szüksége, aki irányítja, és megmondja, mikor mit, hogyan tegyen. Ezen túl persze lehet szeretgetni, de a ló csak kötődik és megbízik, nem pedig barátságokat köt: épp ezért nem is igényli olyan szinten (!) a babusgatást, mint, ahogyan azt sokan csinálják. Nyilván az érintést magát igénylik, akárcsak az ember... Mert az érintéseknek mentális következménye van, és ha jól tesszük, akkor az a lónak is csak használ. Ettől még képen kell csapni, ha szemtelen.

2013. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert a pasik elkockultak.

Amíg nem volt ez a sok szar ujjkoptatógép, a pasik is kijártak a természetbe, most meg szabadidejükben újratelepítik a linuxot, vagy öldöklős filmet néznek a házimozin.

2013. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Aki meg nem totál kocka, az autós/motoros.

A csajokat meg valamiért nem vonzza a levakarhatatlan fáradt olaj.

2013. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés,azért akad belőlük is. Galoppon nem tudom ,honnan jött ez a hülyeség ,hogy a többség nő. Georgiev,Varga,linek, Tormási,Kozma,frézer,fejes,kerekes,smida stb még sorolhatnám ,mind férfi (legjobb) lovasok. Galoppon nagyjából kiegyenlített,egyáltalán nincsenek többségben a női lovasok. Ugróna és militariba is akad azért férfi.
2013. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
U.I: Egy 13 éves fiú lovas ;)
2013. szept. 6. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!