Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen kevés a fiú/férfi...

Miért ilyen kevés a fiú/férfi lovas? Vagy csak én nem veszem észre őket?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem a galopp legtetejét kell nézni, ahogyan többek közt ugróban is a legtetején rengeteg férfit látsz például. de ha megnézed a fiatalabb korosztályt, az utánpótlást, vagy a galopp sulisokat, akkor bizony igencsak kezd eltolódni a lányok javára a nemek aránya ott is.
2013. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
hÉn álatalában napi 1 órát vagyok csak kint és a lovakkal vagyok és csak 2-3 naponta lovaglok
2013. szept. 6. 20:19
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor te valamit nagyon rosszul látsz,de nem veszünk ezen össze.
2013. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A galoppon nem csoda, hogy nőcik lovagolnak, ma már nem nagyon találni 60-65 kg-s férfiakat zsokénak. Ha egy férfiban manapság ilyen kevés anyag van, akkor az már közsajnálat tárgya, és a háta mögött kajára gyűjtenek neki a barátai.


Amúgy erről jut eszembe: sok lovardában nem nagyon látják szívesen a 100 kg-n felüli hobbylovasokat, mert "jajj, beleszakad a lú"

Ez persze hülyeség, hiszen a krónikák feljegyezték, hogy egy teljesen felszerelt huszár súlya annak idején is egy mázsa körül mozgott. Ugyan az egyed kisebb volt, de a sok zubehörrel együtt mérve megütötték a mai férfi súlyt.

2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, egy akkori lónak az nem volt szempont, hogy 25 évesen akár még munkába állítható legyen, rengeteg ló volt utánpótlásként, ezért ha 10 éves korára már rokkant, akkor se gáz. Ellenben egy lovasiskolai lónak ráadásul nem is egy embert kell kiszolgálnia, hanem sokat, és az máris nagyobb teher, és még bele se mentem, hogy az se mindegy, mekkora lóra ültetsz 100 kg-t, egy alacsony, vékonyka telivérre vagy ügetőre, vagy egy tömegesebb nóniuszra például? Abszolút nem mindegy azért... És sok lovasiskolában nem sodrottak dolgoznak.
2013. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Nekem csak fiú lovas haverjaim vannak.Az itteni lovardában mindössze velem együtt 6lány tanul.Afiúk viszont ennek többszörösébe fordulnak elő.

Fura,de szerintem ez minden városba máshogy megy :DD

2013. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Valletta ***** válasza:
Azért az átlag férfi nem 100 kilós, hogy emiatt ne lovagolhassanak. Azért nem lovagolnak, mert nem akarnak. Szerintem női lovasból azért van több, mert mióta elterjedt a hobbilovaglás nagyon sokan érzelmi túlságosan alapon állnak a lóhoz (nem a lószeretetre gondolok, hanem a nonstop babusgatásra, simogatása, túlszeretésre) és ha a fiúk ezt látják az iskolában az osztálytársnőiktől, meg hogy milyen pinky szettet vettek a lovukra, persze, hogy nincs kedvük elkezdeni.
2013. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is lány lovas vagyok és én sem találkozom sok fiúval. Ahova járok lovagolni, ott (nem túlzás ha azt mondom, hogy) nem láttam még fiúkat. Pesten táborban láttam igaz párat, de én sem találkozom sok fiú lovassal.
2013. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok, ahova én járok ott rajtam kívül nincsenek. Egyszer valaki kérdezte is: Te hogy kerültél ide? Jól látok, te fiú vagy?
2015. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!