Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első nap kell mozgatni a...

Első nap kell mozgatni a lovat, ha új helyre kerül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, kell, mert az a legjobb neki, ha nem áll, hanem rögtön már megismeri a helyet, kicsit le is nyugszik a mozgástól. Egy 10 éves heréltet hozok holnap haza. (itthon 2 lovam van most, egy kanca és egy herélt) Egy kisebb kifutót beállóval lekerítettem neki, hogy összeszagolhasson a többi lóval, de külön legyenek. Nem tudom, hogy ilyen esetben is kell-e mozgatni első nap a lovat, vagy hagyjam békén, szokja meg az új helyet. Ha mozgatni kell, az is érdekel, hogy hogyan? Kézen vezetve, lovagolva, vagy futószáron a legjobb neki? (A két másik lovat a házzal együtt kaptam, így náluk nem kerültem ilyen helyzetbe) Amúgy nyugodt ló, meg régebben versenyzett, úgyhogy nem ez az első alkalom neki, hogy idegen lovak közé idegen helyre kerül.
2013. szept. 12. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első pár nap az új hely megszokásáról szól. Legjobb, ha a költözés után pár napig csak karámban van, hadd szokja a helyet. Lovagolni, futószárazni nem kell az első pár napban. Én legalább 2 napot adnék neki, amíg csak karámban lenne, és legkorábban a harmadik napon hoznám ki. Először ajánlott futószárazni, hiszen ugrándozás várható, azt meg jobb, ha nem alattad csinálja. Negyedik nap ülnék rá, onnantól kezdve dolgozgatnék vele.

Ha nyugodt ló és nagyon jól viseli a környezetváltozást, akkor nem kell ennyire fokozatosnak lenni, bár akkor is hasonló módszer szerint érdemes eljárni.

2013. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze,jót tesz neki ha mozog.Versenyen se viszik oda a lovat 1 héttel előtte..hamarabb megszokja az új helyet.A lovam délután 2kor érkezett,4kor már lovagoltam.csak nyugodtan.;)
2013. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is az elsővel értek egyet, 2 napig hadd szokja.


a versenyre járás teljesen más, eleinte azok a lovak is nehezen viselik, aztán megszokják.

2013. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Holt felesleges két napig állítani a lovat, ettől aztán nem szokja meg a helyét hamarabb, lovas alatt ugyanúgy ijedezhet, ha olyan típus, és rá akar próbálni a lovasra. Jól idomított ló nem ijedezik poénból, megfelelő lovas alatt, és ebből látható is, hogy valójában mennyire is rettegnek az új környezettől. Ha a ménes vándorol, akkor sem tesznek ki táblát, hogy most érkeztünk, két napig nem fogadunk farkastámadást. Az első nap a legjobb, ha mozog, úgy ismeri meg leginkább a környezetét, hogy nem kell semmitől sem félnie, mert akkor látja is azt. Az nem baj, ha az első nap nem egy komplett intermediere 2-t lovagolsz le, legyen finom, könnyű munka, ami nem veszi igazán igénybe a lovat, te is ismerkedj vele, mire hogy reagál itt (de ne hidj el neki mindent), és közben ő is ismerkedhet, veled, és a környezetével. Másnap már lehet rendesen dolgozni vele, ahogy addig megszokta, bár lehet, az első 1-2 napban még futószárazni is kell, sok ló konkrétan rettenet felszívja magát ilyenkor, a legrosszabb egy bokszba/karámba zárva tartani, majd megőrül.
2013. szept. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben hagynám békén a lovat, ha nagyon hosszú utat tett meg futón, mert az komolyan kiveszi az erejüket. Ha csak 1-2 órát utazott, simán kihoznám.

Amikor legutóbb hoztam haza új lovat, délelőtt elhoztam, beraktam a bokszába, délután kihoztam, kinn a kikötőnél leápoltam, fölnyergeltem, aztán fölültem rá és megnéztük együtt a környéket, körbelovagoltam vele a tanyát, lovaglás után ismét ápolás, majd estig kiraktam a karámba.

A ló nem a bokszban fogja megszokni a helyét, hiszen akkor alig lát belőle valamit. Akkor fogja megszokni, ha megismeri, szétnézhet. Megszeretni pedig akkor fogja, ha veled nagyon pozitív tapasztalatai vannak. Azt pedig a közös munka és a vele való foglalkozás során kapja meg.

2013. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!