Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ti lovaitok nem idegesek,...

A ti lovaitok nem idegesek, ha lovaglás közben elered az eső? Pedig rideg-tartásban vannak és többször kint állnak a zuhogó esőben is.

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha idegessé, ijedőssé válik, akkor benned van valami változás esőben, nem benne - maradj magabiztos, tudd, mit akarsz, ne add fel az ülésed, és a segítségeid se változzanak. Ha ő elkezd hisztizni, tudasd vele, hogy ezt nem tűröd, ugyanúgy munka van, mint, ha mi sem történt volna. Pontosan az, hogy magában álldogálva inkább az esőt választja, mutatja meg, hogy ez műhiszti a javából, őt aztán kicsit sem zavarja az az eső. Következetesség kérdése az egész.
2013. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lovammal is ugyanez volt a helyzet, de ez rólam mutatja, hogy hagyom neki. Ismeri az esőt, nem fél tőle, csak azért hisztizik alattam, mert hagyom. Tudasd vele, hogy ezt nem szabad :)
2013. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a lovasa idegessége megy át rá. Enyém max akkor ideges, ha már annyira kopog a fedeles (fémből van) tetején az eső, hogy nem hallom mit mind az edző. Bár lehet akkor is inkább én vagyon ideges.
2013. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont tegnap kapott el minket az eső. Elkezdett toporzékolni, felpuposította a hátát, megpróbált bakolni, keresztbe ment. Ùgy nézhettünk ki mint amikor egy idegbeteg telivért vezetnek fel. Pedig az én lovam is el szokott ázni. Kezdőnek meg nem éppen mondanám magam.
2013. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok kezdő, de a lovam hasonlókat csinál, ha elered az eső. Mondjuk neki elég egy kis inger és már felhúzza magát. Mióta lovagolom (1 éve) egyre kevésbé csinálja, de néha bal lábbal kel fel és akkor egy pici dolog miatt betelik nála a pohár és elborul szegénykém agya... :))
2013. szept. 14. 22:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor rápróbál a lovasra, hogy húha, van valami, ami eddig nem volt, muszáj-e dolgozni?! Azt kell mondani neki, hogy igen, muszáj. Az enyém egy kutya miatt balhézott a minap, amint elkezdett ugratni, egyből bakolt, kiugrott oldalra, meg amit akartok, én barom meg elsőre elhittem neki, hogy fél tőle, amíg nem koppant, hogy ez a ló születése óta kutyák közt él... Kétszer kellett odarúgnom neki kicsit erősebben, hogy helló, én is itt vagyok, és ezt nem tűröm, és érdekes módon megszűnt a dolog, harmadikra szó szerint a füle se mozdult. Az eső is ilyesmi - ha el tudja hitetni veled, hogy most gáz lesz, és emiatt te válsz idegessé, amit ő megérez, egyből nála van a kezdeményezés. Meg kell értetni vele, hogy nem, mert te pont pottyantasz rá, hogy esik-e, vagy sem, és elvárod, hogy ő is így tegyen. Így még az ilyen idegesebb típusú lovak is nevelhetőek, míg ha körbeudvarolod, hogy ugyan már, akkor nem biztos, hogy célt érsz, hiszen úgy érzi, nem vagy határozott, te is tartasz az adott dologtól, és a végén elhiteti magával, hogy basszus, ez nem is csak hiszti, ettől tényleg félni kell!
2013. szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!