Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a lóról?

Mit gondoltok erről a lóról?

Figyelt kérdés
Mert nagyon szépnek tűnik, de nem rétek az ilyesmihez :). : [link]

2013. szept. 12. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

most mi a kérdés? hogy megvedd-e, vagy hogy szép-e? hogy szép-e? hát nem az olyan egyértelműen szép ló, ami 10-ből 10 embernek tetszik, ízlések és pofonok, én nem vagyok tőle elájulva, de nem is ronda.


viszont én biztos, hogy nem venném meg pont amiatt, amit írtak, ez egy szocializálatlan ló, rengeteg törődést igényel, nagyon sok munka lesz vele.

2013. szept. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja a szépségéről meg még annyit, hogy a szépséghez nagy részben hozzájárul a mozgása, és mivel itt az 5 kép közül az egyiken lép, a többin meg áll a mozgásából semmi nem derül ki. a hirdetés nagyon béna, a lábai se látszódnak rendesen, a ló enerváltnak néz ki az összes képen...
2013. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó kép nincs róla, a fején két kötőfék van (minek?!), elvileg belovagolt, de ugyanakkor kiképzés alatt áll, hogy milyen stílusban dolgozik, arra még utalás sincs, így arra sem, hogy mégis mire képezik épp, mert nem mindegy, hogy M szintre képezik épp, vagy falusi libakergetőre trenírozzák, esetleg most próbálják korrigálni az eddig, a belovaglása során elkövetett hibákat, vagy csak úgy odaírták, hogy kiképzés alatt. Lovas alatt nem látható, mozgását nem lehet megítélni, egyenes talajon, négy lábra terhelő, oldalról készített kép nincs, a lónak nincs származása se igazán, hogy legalább abból lehetne tippelni. A harmadik képen látható egy kicsi a patájából, ráférne egy körmölés, meg némi izom is elférne még rajta.

Amúgy teljesen passz, ennyiből, így nem lehet megállapítani. Szép-e? Szép a szőre, a többi meg nem megítélhető ennyiből.

2013. szept. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem tud, és problémás természetű. Még szépnek sem mondanám, teljesen átlagos noname magyar félvér. Egy pár hónap munkával valószínűleg lehetne tenni rá annyi izmot, hogy kinézzen valahogy, de jelen állapotában ez a ló egy nagy nulla. Még ha nagyon extra mozgása lenne, akkor azt mondanám, igen, de a képek alapján erre kevés esélyt látok. Nem, ez konkrétan egy nagy nulla. Kevésbé igényes hobbilovasnak venném meg legfeljebb, vagy kevésbé színvonalas lovardába iskolalónak (olyan helyre, ahol oktatás alatt körkörös irányban végzett helyváltoztató mozgást kell érteni).
2013. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha megnézed jobban a képeket az nem "két kötőfék" hanem egy elég béna orszíj.

A többiben én is egyet értek az elöző hozzászólókkal.

Nem sokat lehet megítélni ezekből a képekből, jól néz ki viszont izom az szinte semmi sincs rajta. Nekem a véleményem, hogy ez a ló nem hogy alapszinten nincs belovegolva, de szerintem még nyerget sem látott. És alapszintről elkezdeni a munkát egy 6 éves lóval még egy profi szakembernek is fejtörést okozna.

Ha meg szereted a kihívásokat, én a helyedben egy versenypályáról lekerült lovat választanék, hasonló áron megkapod őket és legalább nem kéne a munkát alapszintről kezdeni, és nem mellesleg egy tisztavérű lovat vennél nem egy olyat akinek se "anyja sem apja"

pl.

[link]

[link]

2013. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Utolsóhoz kapcsolódva:

Bár nem áll szándékomban lovat venni, ha már választani kell a 6 éves, nyers, származás nélküli félvér és a pályáról lejött telivér között, akkor inkább az előbbit választanám. Az még legalább lovaglásilag tiszta lap, nem egy őrült rohanásra képzett, és minden egyébre képtelen valami, aminek az átlovaglásával vért izzadhatok, plusz korán munkába lett fogva, így a hasznos élettartama is várhatóan rövidebb lesz.

Ennél már egy semmit sem tudó, noname akármilyen ló is jobb. Lehet, hogy van pár rossz szokása, de legalább nincs másfél éves korától agyonkergetve.

Bár összességében inkább szánj rá pár százezerrel többet, és vegyél egy normális lovat.

2013. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

kedves utolsó. látszik, hogy nem sok fingod van a pályáról lehozott telivérekről.


nem mindegyiket kezdik másfél évesen munkába venni, figyelembe veszik a fejlettségüket, van olyan, amit csak 3 évesen szednek elő.


a telivérnek nagy előnye továbbá a nullás kertvégi lóval szemben, hogy legelőn, ménesben nevelkedett, nem állásban nőtt fel, és ezt biztosan tudod, míg egy ismeretlen származású lónál semmit nem tudsz a fiatal koráról, ahogy a szüleiről sem (pl. hogy melyik milyen mozgásszervi betegségekben szenvedett).


továbbá azt is tudni lehet róluk, hogy minőségi takarmányon nevelkedtek (tuti nem penészes lucernán), oltva, féreghajtva voltak (ezáltal nem szenvedtek és nem szenvednek hiánybetegségekben), és nem voltak verve, ez biztos.


a telivérnek lehet, hogy csak azt tanítják meg, hogy előre és nem belovagolva vannak, csak "beülve", de legalább nem cincálták szét a pofáját és nem utálta meg az emberi kezet.


az, hogy te kevés vagy egy telivér átlovaglásához nem jelenti azt, hogy mind használhatatlan kóró, a telivérek nem csak a galopp sportban jeleskednek, pl. militaryban szinte csak telivérek vannak az élvonalban (az már más kérdés, hogy nem épp pályáról lehozottak, hanem külön erre a célra tenyésztettek).


aki nem tud átlovagolni egy telivért, az egy nyers ismeretlen származású lovat se kezdjen belovagolni szerintem.


nem mondom, hogy jobb egy telivér, mint bármilyen nullás magyar félvér, mert nem jobb, de igenis vannak előnyei a telivér vásárlásnak is.

2013. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, most láttam csak meg a zablát a szájában, hogy kantár+kötőfék kombóban áll szerencsétlen, ez viszont duplán mi a francnak?!


Amúgy nincs baj a telivérekkel, van, amelyik tényleg idegbeteg, és megközelíteni is csak óvatosan ajánlott, de döntően még ezek is megnevelhetőek, kialakítható bennük egy kedvezőbb mentalitás. A gond többnyire azokkal van, amik nem pár évet futnak, hanem akár 15-16 évesen kerülnek le a pályáról végre, ráadásul ezeknek már olyan lábuk van, amivel többet dolgozni se kéne... Sajna ezek kerülnek sokszor a legalja, csak körözős lovasiskolákba "futószáras lónak", amire végképp nincs szükségük persze, és amitől valóban nem változnak túl sokat, mármint nem a javukra, még, ha esetleg a rohangászáról le is szoknak. A másik a hibásan átlovagolt ló, amelyik bent jól megy, és kint is "működök", egészen addig, amíg hosszú egyenest nem lát... Nekem pályáról jött ügetőm van, és volt vele meló, az biztos, viszont még mindig van származása, és még mindig adhat csikót akár pályára is. Az tagadhatatlan viszont, hogy szerintem sokkalta több a munka vele, mint egy nyers lóval, pályáról lekerülve már van egy alapja, amit nehezebb felülírni, nehezebb neki megtanítani egyes dolgokat, mint, ha nyersen jött volna valahonnan (de én ezért nem a fajtáját tenném felelőssé), viszont egy 6 éves ló sokszor még fiatalabb, mint a pályáról jött ügető, vagy telivér, igaz, telivérek 3-4 évesen már kerülnek le pályáról, az ügetők csak ha borzalmasan futottak, őket elég sokáig szokták futtatni... Mondjuk az biztos, hogy egy pályáról jövő telivér jobb alap, mint egy ügető, a pályán töltött idő függvényében a lábai miatt esetleg a komolyabb ugró karriert mondjuk nem erőltetném, de bármi másban esélyes lehet, hobbira meg végképp tökéletes.

Mindenesetre ha adott egy 6 éves, belovagolt, de jó eséllyel totál elrontott ló, az még azt mondom, ha nem nagyon szélsőséges a dolog, akkor relatíve gyorsabban javítható, ugyanakkor tenyészértéke 0, ellenben komoly lovast igényel, nem az átlagos hobbilovast - az sajna, tapasztalataim szerint nem fog tudni mit kezdeni vele. Ellenben egy átlovagolt lóval már igen... ÉS amíg belovagolt lovat nem azért veszek, hogy valaki újra belovagolja nekem, mert tudom, hogy képtelen vagyok rá, addig a pályáról jövő lovat nagyon jól tudom, hogy át kell lovagoltatnom, és eleve úgy kalkulálok.

2013. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már nincs is fent
2013. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Nem szeretném megvenni(nem is terveznék, és nem is tehetném meg a lóvásárlást), csak érdeklődtem, hogy vajon miért ilyen olcsó?
2013. szept. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!