Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télre ajánljátok a lovaglócipő...

Télre ajánljátok a lovaglócipőt lábszárvédővel? Ti miben lovagoltok a hidegben?

Figyelt kérdés

lovaglócipőt szeretnék venni lábszárvédővel, mert eddig tornacipőben lovagoltam. Az a kérdésem hogy szerintetek nem fog benne fázni a lábam?(nem gumi)

A másik kérdésem hogy télen milyen kabátban lovagoltok? A kabát nem akadályoz a mozgásban? Vagy sak több pulcsit vesztek fel?



2013. szept. 14. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog benne fázni a lábad, bár látatlanba nem tudom mennyire vagy kényes. Sima, egyszerű, nem túl vastag kabátban lovagolok, alatt normál pulóverrel, szóval semmi extra. Persze, kinek mi a kényelmes, de nekem ez bejön.
2013. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én két éve thermo csizmában lovagoltam le egy telet, kb. 3 hónapot, miután több, mint ötször varrtam meg a bélését, felhúztam magam és hagytam a francba. Amúgy előtte is, és azóta is csak lovascipő+lábszárvédő kombinációban lovagoltam, télen térdzokni, rá egy sima, és annyi. Jó az, lovon sose fázik a lábam, odafele néha, de akkor már súlyos mínuszok vannak, és rendszerint előbb kezd fázni a combom...


Télen én felülre egy derékmelegítőt veszek fel mindenképpen, és egy vastagabb felsőt, majd úgy a kabátot. Nekem célzottan lovas kabátom van, de akármilyen megteszi, a lényeg, hogy ne legyen túl hosszú, tehát ne kelljen ráülnöd, vagy össze-vissza pakolnod az alját, viszont kellemes meleg, és mindenekelőtt kényelmes legyen, hagyjon mozgásteret.

Esetleg lehet felvenni a kobak alá még fülvédőt, én mondjuk utálom nagyon, sose veszem fel, aztán időnként nagyon megbánom.

2013. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezekre gondoltam, szerintetek fogok bennük fázni?

[link]

[link]

2013. szept. 14. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy konkrét ezekben a holmikban fogsz-e fázni, azt csak úgy tudnám megítélni, ha ismernélek, de hogy választ is kapj, szerintem nem fogsz benne fázni, legalábbis én nem fáznék benne.
2013. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen van. Na, nekem gumi az egész cipő, mert az nem ázik be, abban nem nagyon szokott fázni a lábam, néha lefagy, de az a magas szárúban is le fog, hidd el. Vastag zoknit vegyél hozzá, gumi legyen, és ne ilyen szőr (mert azt még megpucolni is könnyebb), Dechatlonban simán veszel egyet, lábszárvédővel, teljesen jó, évekig hordhatod, ha nem növöd ki, nem megy szét
2013. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gumi évekig nem mindig tart ám ki, könnyen szétreped itt-ott, a bőr tartósabb, én ezt tapasztaltam.
2013. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van téli bundas lovaglocsizma is, vastag zoknival elmegy -5-10 fokig. Ha biztosra akarsz menni vegyél hótaposót. Kabát fedje a derekad vagy használj derék melegitőt. Polár pulóver kincset ér.
2013. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem ment szét a thermo lovaglócsizmám két év alatt se, pedig hordtam rendesen, sőt, még lovagláson kívül is viseltem (pl. abban vittem szánkóztatni a gyerekeimet). A cipő plusz chaps kombinációt én hidegnek tartom, persze kérdés, mennyit vagy kinn. Egy órát simán el lehet benne lenni, de hosszabb időre már hideg.

Kabátot én általában vékonyabbat hordtam, most vettem egy futókabátot, amíg lovon ülök, pont tökéletes (vékony, lehet benne mozogni, ugyanakkor benn tartja a hőt, de nem izzadsz le alatta, jól ki van találva) viszont ha leszállok, azonnal lecserélem egy melegebb kabátra, mert akkor már könnyen meg lehet fázni.

2013. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!