Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik jobb? Edzőcipő/lovaglóc...

Melyik jobb? Edzőcipő/lovaglócipő lábszárvédővel, vagy lovaglócsizma?

Figyelt kérdés
nem versenyre, csak hobbira.
2013. szept. 17. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
a csizma de ár-érték arányban a lovaglócipő+lábszárvédő ha hobbiról van szó, de mindenképpen bőrből készüljön
2013. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Valletta ***** válasza:
Mivel nagyjából ugyan olyan árban vannak, a cipő + a lábszárvédő, mert a csizma télen elég hideg, a cipőt viszont le tudod cserélni valami melegebbre, amiben nem fagy le a lábad, nyáron pedig akár egy könnyebb vékonytalpú, lapos nyelvű cipőt is használhatsz. Így nem kell cipőt sem cserélned istállómunka és lovaglás között.
2013. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lovaglócipő chapssel (főleg ha mind a kettő bőr).

A lovaglócsizma jóval drágább, nehezebb benne a mozgás télen nem elég csak a cipőt lecserélni az egész csizmát kell.

Az edzőcipővel az a baj hogy nincs sarka és lehet hogy recés a talpa de egy bakancs már jó.

2013. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csizma előnye, hogy jobban tartja a bokát, de hobbira, terepre, lötyögésre a cipő+lábszárvédő kombó is tökéletes.
2013. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt szeretem, de egy jó csizma iszonyatosan drága. A gumicsizma meg alkalmatlan lovaglásra. Illetve amikor nem lovon ülsz, akkor a csizma nem annyira kényelmes.
2013. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha kezdő vagy akkor mindenképpen cipő+lábszárvédő! A csizma elegánsabb (és drágább) viszont tapasztaltabb lovasnak való, mivel merevebb, ha kezdő vagy a csizmában nem fogod tudni megtanulni a helyes lábtartást (pl: sarok lenyom, stb.).
2013. szept. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, akkor maradok a lovaglócipő+lábszárvédőnél.
2013. szept. 19. 16:35
 8/9 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Lovaglócipő chapsel.Kényelmes,és tartja a lábad!:)
2013. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én csak akkor veszem fel a csizmát ha versenyre megyek, amúgy nem szeretem. edzéseken/terepen lovaglócipôt hordok lovagló térdzoknival vagy lábszárvédôvel. De a zoknit jobban szeretem, kényelmesebb. Amúgy régen edzôcipôt hordtam, de abba nagyon szar volt. Egy bakancs már valamivel jobb, de az se az igazi.
2013. nov. 22. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!