Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gerincvédőt ajánlotok?...

Milyen gerincvédőt ajánlotok? Hátvédő vagy védőmellény? Melyik a kényelmesebb/hasznosabb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 21. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem van eladó gerincvédőm, teljesen új! Ha érdekel, írj!
2013. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Céltól függ. Pl díjugratásra jobb a gerincvédő, a védőmellényben nem lehet olyan kényelmesen mozogni. Iskola lovaglásra viszont jobb, mert jobban véd, vagy vannak a légzsákos mellények amik a legjobbak minden célra, nagy hátránya, hogy minden esés után patront kell cserélni, ami 4000 ft környékén van, és maga a mellény se olcsó mulatság. (60.000ft-tól kezdődik.)
2013. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hobbilovas vagyok, heti 1-2-szer lovagolok, később majd terepre is megyek. De nem versenyzek és nem is tervezem:D majd ha terepre megyek akkor szeretnék egy gerincvédőt csak nem tudom még hogy melyik lenne nekem jobb
2013. szept. 22. 12:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A hátvédő kényelmesebb, mint a mellény, és a gerincedet is ugyanannyira védi, az egyetlen, amitől nem véd a mellénnyel szemben az az, ha megtapos a ló.

Viszont a mellényt is meg lehet szokni, kicsit kellemetlenebb abban lovagolni, de a hobbilovaglásban nem jelenthet kiküszöbölhetetlen akadályt.

2013. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a hátvédőre szavazok, de nekem soha se volt egyik se és szerintem fölösleges is... De persze ez az én véleményem, de ezek nélkül is itt vagyok és semmim se tört el 5 év lovaglás után :)
2013. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ja fölösleges. egyszer durván leesel a lóról és eltöröd a gerinced és mozgássérült leszel életed végig. tök fölösleges.:)
2013. szept. 22. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolj hogyha leesel eshetsz úgy hogy a műanyag, kemény bele álljon a hátadba és így komoly sérülésed lehet.
2013. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ugye ezt most nem gondoltad komolyan? hogy a francba állna bele a hátvédő a hátadba? jézusom.
2013. szept. 23. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán, elmozdul. Én is hallottam olyanról, hogy valakinek meg pont a gerincvédő miatt tört el a gerince. Szerintem is felesleges, én is 5 éve lovagolok 8-szor estem, SEMMI bajom :)
2014. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!