Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarországon vannak orosz...

Magyarországon vannak orosz fajtájú lovak, mint kabargyin, Orlov-ügető, bugyonnij? Vagy csak külföldön láthatom őket élőben?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból beírtam a keresőbe az orlov ügetőt, annyi eladó van belőle, mint a nyű...

[link]

2013. szept. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, orlov ügetőt lehet találni dögivel, már én is találkoztam többel is. a másik kettőt élőben még nem láttam, csak lovas könyvekben.
2013. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy orosz ügetőt ismerek (az orlovból tenyésztették ki, még viszonylag új fajta).
2013. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az orosz ügető az konkrétan orlov ügetőre pakolt amerikai ügető, amíg az orlov ügető kiemelkedő hosszútávú gyorsaságával, az amerikai pedig a rövidebb távúval, addig az orosz ügető nagyjából lókaki, ha pályára vitelben gondolkozunk - egyik felmenő fajtáját sem képes megközelíteni sem.

Orlov és orosz ügetőt amúgy találni itthon is bőven, más orosz fajtát már nehezebben, azokat valószínűleg be kell hozatni, de ki tudja...

2013. szept. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon érdekelnek ezek a fajták, de eddig még én is csak képről láttam őket, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hátha tud valaki valami közelebbit róluk.

2013. szept. 29. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!