Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol kell elkezdeni lovagolni...

Hol kell elkezdeni lovagolni tanulni: futószáron vagy osztályban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Leg-és legelőször futószáron, hogy érezd és szokjad a lovat.
2013. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én terepen kezdtem, és utána sokáig terepen lovagoltam szinte semmiféle oktatással. Lassan kezdtem rájönni, hogy nem lesz ez így jó, ezért váltottam is. Kihagyások után egy normális helyre kezdtem járni, ahol oktató tanított. Most edzővel lovagolok, alacsonyabb akadályokat ugratok.

Futószáron 1x voltam életemben, vagy 10 percre kb. Erre nem vagyok annyira büszke, viszont az edzőm szerint nincs gond az ülésemmel és az egyensúlyommal, úgyhogy nem kerültem vissza futóra.

Amúgy normális esetben futószáron kezded, utána szabadon lovagolsz, max. 2-3 fős osztályban, de inkább egyénileg.

2013. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Normális helyen futószáron kezded, utána lehet osztályban lovagolni ideig-óráig, utána a továbblépést már csak az egyéni, vagy max 2 fős csoportok tudják igazán szolgálni. Közben persze időnként ki lehet menni terepre, sőt... :)
2013. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, teszem hozzá, az olimpikonok se véletlenül ülnek vissza időről időre futószárra, az ülésen mindig van mit javítani, korrigálni X időnként. :)
2013. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legtöbb normális lovardában futószárazással kezdik az oktatást. Külföldön viszont vannak olyan helyek, ahol rögtön szárat adnak a lovas kezébe és a helyes ülést a ló irányításával együtt (futószár nélkül egy zárt karámban) tanítják meg. Szerintem ezek közül egyik sem rosszabb a másiknál, ha megfelelő tudású lóval és edzővel csinálják. Rögtön terepen kezdeni viszont a legrosszabb ötlet.
2013. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha rendesem megakarsz tanulni lovagolni,akkor futószár.
2013. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Futószáron vagy körkarámban. Sőt én a legelső 2 alkalmat voltige hevederben tartanám, hogy tornázzon a lovas, merjen feltérdelni, megfordulni menet közben, legyen bizalma a lóban és simán mehetne akár vágtában is. Majd ezután jöhet a nyereg, de kengyel nélkül, majd kengyelben, ha mind3 jármódban biztos az ülés, a segítségeket is először futószáron oktatnám. Így megvannak az alapok az önálló lovagláshoz, eleinte osztályban, de igazán nagyot fejlődni csak akkor lehet, ha 1 max 2 lovassal dolgozik egyszerre az edző.


Sok helyen azt csinálják, hogy pár óra alatt átkerül futószárból osztályba, aztán két évig ügetve köröz a delikvens, úgy, hogy a vágta gondolata fel sem merül, ha pedig valami ok folytán beugrana a ló, eséssel végződne, mert fogalma sincs a lovasnak, hogy mit reagáljon. Szóval ez így simán lehúzás.

2013. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!