Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg csak így lehet hatni...

Tényleg csak így lehet hatni a lóra?

Figyelt kérdés
Ha szemtelenkedik és nem azt csinálja, amit én szeretnék, (sőt..) tényleg addig kell rúgni, pálcázni míg célt nem érek?
2013. okt. 6. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne büntesd a lovat a tudatlanságod miatt. Azért "szemtelenkedik", mert megteheti. Nem tisztel. Ha ráhagyod ezeket, akkor a fejedre nő és már el is rontottad a lovat, lehet újra belovagolni nem kis pénzért.

El kell érni, hogy tiszteljen. Ezt határozottsággal lehet és nem fizikai erőszakkal. Ha megütöd, akkor félni fog tőled. Azért csinál meg valamit, mert fél tőled és nem azért, mert tisztel.

A kettő között nagyon sok a különbség.

2013. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
0%

Persze, és amikor nem adsz neki enni, és nem kap tőled szeretet, akkor ő is addig fog téged rúgni és harapni, meg addig fog megbokrosodni alattad, amíg normális nem leszel vele. Tudod, azt kapsz, amit adsz.

NEM! A ló nem gépjármű!

2013. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Figyu, nekem azt mondták, ezt csináljam, itt meg megkérdeztem ez tényleg így van-e? Nem tudom ebből miért kell ilyen semmi segítséget nem nyújtó, csak egyszerűen leoltó válaszokat közölni..


Mindenesetre örülök, ha ebből az jön le, hogy én a saját birtokomon a saját lovaimmal kút főből így bánok.:)

2013. okt. 6. 10:21
 4/12 anonim válasza:
0%
Amelyik szemtelenkedik azt be kell tölteni kolbászba.
2013. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én leírtam mit kell csinálni. El kell érni, hogy tiszteljen! Ezt pedig határozottsággal és nem fizikai erőszakkal tudod elérni...
2013. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piriiiiii ***** válasza:

Én sem leoltani akartalak, bocsánat.

Csak gondoltam, annyira evidens, hogy nem bántjuk a lovat. Gondolkozz lóaggyal.

2013. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem azt csinálja, amit te szeretnél, az nem ok arra hogy büntetést kapjon. Nyilván megvan az oka, hogy miért viselkedik így: talán nem érti mit akarsz, fél valamitől... Az már másik dolog hogy ilyenkor sem szabad elfelejtenie hogy te vagy a főnök, tehát nem lökhet félre, nem léphet a lábadra... (ezek akaratlanul is a tiszteletlenségének a jelei) - ebben az esetben már figyelmeztetheted egy pofonnal, de túlzásokba nem szabad esni. A büntetésnek rövidnek, egyszerűnek és ami a legfontosabb: hatásosnak kell lennie. De ha az ember elveszíti a hidegvérét, annak nem lesz jó eredménye, mert a ló nem a határozott vezetőt fogja látni benne, hanem egy idegbeteg erőszakos egyént, aki csak fokozza a félelmét.

Ne érts félre, nem rád értem ezeket a dolgokat, én nem ismerlek és nem tudom hogyan bánsz a lovaiddal. Azonban ha azt látod valakinél, hogy ok nélkül erőszakoskodik a lóval, akkor az akárki akármit is mond, nem helyes. Nyilván a természetben a lovak sokkal durvábban fegyelmezik a ménesüket, de mi emberek nem rendelkezünk 500 kiló erőfölénnyel és nem is vagyunk olyan bolondok (jó esetben) hogy szándékosan fizikai/lelki kárt okozzunk a társunknak. Ugyanis amíg egy vezérkanca megteheti hogy elüldözi a ménesből a rakoncátlan lovat vagy a csődörök verekedés közben átharaphatják egymás nyakát, addig mi nem tehetjük meg ugyan ezt a kedvencünkkel.

2013. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nekem is ugyanezt mondták a lovardában. Akkor a válaszoló hozzáértők leírnák, hogy ha nem ezt, akkor mit kell csinálni? Nekem azt mondták, hogy ha azt akarom, hogy ügessen és nem üget, akkor addig nyomjam a csizma-derék segítséget tovább, amíg el nem kezdi, és ha nagyon nem akarja, akkor a csizmát nyomatékosíthatom a pálcával is. Ez nekem gyanúsan ugyanúgy hangzik, mint amit leírt az eredeti kérdező.
2013. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7. vagyok, 8.-nak: Akkor most tisztázzunk valamit: van egy helyzet, amikor lépésből elakarod indítani a lovat ügetésbe és a ló valamiért nem engedelmeskedik. Az első aminek eszedbe kell jutnia, hogy lehet hogy valamit rosszul csináltál, nem voltál elég határozott, túl kemény volt a kezed... Ezért megpróbálod mégegyszer elindítani, ezúttal határozottabb csizmasegítséget használva (sok kezdő csak hiszi hogy elég határozott volt az indítása, valójában csak püföli a ló oldalát, ezt az edzőnek kell kijavítania). Ha másodjára vagy harmadjára sem indult el, pedig mindent jól csinált a lovas, akkor szóba jöhet a pálca, mint figyelemfelkeltő eszköz (nem verő-eszköz!).

Szó sincs arról, hogy ilyenkor a ló szemtelenkedik, ezt a lustaságot a lovas hozzá nem értése okozza. Iskolalovakra különösen jellemző ez a viselkedés, hiszen nekik minden nap meg kell küzdeniük a kezdők hibáival és nem elég egyértelmű, félreérthető utasításaikkal. Nem szabad a lovat olyasmiért hibáztatni, ami eredetileg a lovas szakszerűtlensége okozott. Megoldás: a ló átképzése szakemberrel (jelen esetben az edző feladata) és a lovas kitanítása gyakorlatban, hogy az ilyen típusú lovakkal is együtt tudjon dolgozni és a későbbiekben saját maga is meg tudja oldani a helyzetet.

2013. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt azért tegyük hozzá, hogy van egy pont, ahol a ló rájön, hogy a lovas kezdő, ezért szemtelenkedhet vele, és nem muszáj dolgoznia - ezt akár a következő lovassal is megpróbálhatja eljátszani, és akkor márpedig figyelmeztetni kell valahogyan... Nyilván ez akkor érvényes, ha a ló amúgy tudja, mit kéne csinálnia, és a rajta ülő lovas határozottsága nem elégséges, mert úgy gondolja, neki most épp nincs kedve dolgozni. Az én lovam is csinálta mikor elhoztam, hogy felültem, és "rükvercbe kapcsolt", talán kétszer kellett ezért rásóznom a farára, és azóta se fordult elő a dolog. Igaz, azóta rá is jött, hogy a munka lehet jó neki is.

Az, hogy addig rúgod, pálcázod, az csak részben helyes, mert van, amikor az a megoldás, hogy odacsap az ember, főleg, ha a ló szemtelen, vagy szándékosan nem jól reagál, mert tiszteletlen, megy, amerre akar, stb. De ha a lovassal van a baj - és azért van ott az edző, hogy ezt kívülről lássa -, akkor nem lehet a lovat büntetni érte, és ez nagyon fontos. Ha nem ő hibázik, nem lehet ő az, aki a negatív következményt viseli, mert akkor nem fogja érteni, pontosan mi a gond, és később esetleg hibás segítségadáshoz kezd el kötni egyes válaszreakciókat. Mindig fokozatosnak kell lenni, magabiztosnak és célirányosnak, egyúttal egyértelműnek: a ló bár szolgalelkű, de ha valamit nem ért, akkor annak nem tud eleget tenni.

2013. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!