Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mikor leszek...

Szerintetek mikor leszek érett egy saját lóra? (több lent)

Figyelt kérdés

Az óráról hazajövet felvetettem anyumnak a témát, hogy olyan jó a három lánynak (kilencedikesek, barátnőim), hogy van egy saját lovuk. Erre ő azt mondta, hogy lehet hogy nekem is lesz, ha lesz rá pénz, kitartó leszek és tanulok. Nagyon meglepődtem, mert eddig minden állatomért (hörcsög, kutya, hal) könyörögnöm kellett, de nemrég mondta, hogy pozitív csalódás érte őt, mert látja, hogy gondozom őket rendesen. De az a furcsa, hogy egy éve még tiltakozott (hevesen!) ez ellen, úgy el is vetettem az ötletet. Még jelenleg sem szeretnék lovat, kell még fejlődnöm szerintem, de már magabiztosan, az oktatóm szerint jobban mint az átlag megyek terepen és körkarámban, négyszögben is. Mondtam is anyának, hogy nekem nem kell milliós, meg több százezres ló. Jó nekem sodrott is, nem az a lényeg! Érdekes, hogy nem is kérleltem őt, nem könyörögtem, csak egyszerűen mondtam neki, hogy jó L....éknak, hogy van egy sajátjuk. Szerencsére nem lakom messze a lovardától, egy település csak. Ha anya nem is tud elvinni kocsival, bicóval meg busszal is simán ki tudok menni. Szerintetek miért ajánlotta fel magától? (tudja, hogy ez az álmom) (hét éves korom óta lovagolok)


Ha a kérdéseim felére tudjátok a választ, már az is nagyon sokat jelentene! :)

1. Egy héten hányszor szoktatok kimenni hozzá, ha bértartásban van?

2. Mennyi a havi élelmezése? (gondoljuk itt kislóra)

3. Mennyi az alap felszerelés neki? (nyereg, kantár, alátét, pálca)

4. Ha mondjuk nincs kedvem sokat lovagolni, akkor elég ha egy-egy nap csak a körkarámban ügetek vele pár kört? (mondjuk nem hinném, hogy lesz ilyen :D )

5. Mit kellene tennem, hogy még jobban elnyerjem a szüleim bizalmát?

6. Mit kéne tennem, hogy jobban befogadjanak a lovasok? Valahogy nem akarnak befogadni a társaságba. Csak egy kislány vagyok a sok közül. Kérdezzek tőlük bátran? Kérjek segítséget ha arról van szó? Ismerkedjek velük? Az a gond, hogy egy kicsit zárkózott vagyok és félénk...

7. Nektek hány évesen volt az első lovatok? :D


Előre is köszi a válaszokat! c:


2013. aug. 30. 12:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és 13 éves lány vagyok, most leszek hetedikes. 4-es 5-ös tanuló vagyok.
2013. aug. 30. 12:25
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1, Nekem itthon vannak a lovak, de lovagolni nem minden nap van időm.Viszont mindig hátramegyek hozzájuk, naponta többszőr.

2,Régebben volt már lovam bártartásban, havernál, meg otthon. Az otthoni jött ki a legjobban(van mód kukoricát termeszteni, így nem mind kell megvenni, saját vágatású széna..stb)A bértartás helyfüggő, de kb 30ezertől lehet helyet találni.Ebben benne van minden.Ennivaló, itatás, takarítás.Mindent megcsinálnak.Van ahol 50ezret is elkérnek.PLusz erre még jöhetnek ag egyéb kiadások, rendszeres körmölés, oltások, vitaminok, répa, alma..stb.

3, Pucolószerszámok, kefék, vakarók, patakaparó..stb ezek sem túl olcsók. Ezenkívül nyereg, kantár, kötőfék, nyeregalátét a minimum.Nyergeket nézzél neten, lehet kapni akciósan 40ezerért is felszeleve, sima lötyögéses lovagláshoz nem rossz, de komolyabb dolgokra nem nagyon hasznáélható, meg mindennapos lovaglásnál hamar szétmegy, tehát érdemes befektetni, akár használt de jó minőségű nyeregbe.

4, Te döntöd el mennyit lovagolsz rajta.Úgy kell megbeszélni hogy ha nem mész ki lovagolni, akkor vagy más lovagolhassa, ha megengeded, vagy karámban legyen és tudjon mozogni valamennyit.

5, Nekem a szüleim akkor vettek lovat amikor már 1éve minden hétvégén bicajra ültem és 20kmrt tekertem hogy lovak közelében legyen. Felvonulásokra jártunk, minden időmet a lovakkal töltöttem. Látták hogy komolyan gondolom. Ennyi kellett

6,Szerintem nyugodtan merj kérdezni bármit.Tapasztalaszerzés, nem ciki!

7,én olyan 16évesen kaptam az első pacimat, és rögtön vele egy csikót is.Azóta eltelt 11év, most is vannak lovaim, meg pónijaim :)

2013. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell sok idő, nekem a nagyapám igér 1 lovat a saját tenyészetéből ha jól lovagolok, ha ügyes vagy akkor eljárhatsz versenyekre és ott tudsz igazán bizonyitani, a többi kérdésre vannak akik jobban tudják a választ mint én és szerintem irni is fognak
2013. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ridegtartásban lenne. Reggeltől estig legelhet a nagy terepen, este meg egy nagy közös karámban vannak beállóval. MEg úgy hirtelen kihagytam a felszereléseket csak siettem. Hát elvileg a pucolós cuccok közösek, de mindenképp akarok sajátot. Nyeregre én is használtra gondoltam. De szerintem hetente, vagy kéthetente szőrén is mennék vele. :) Amúgy köszi a válaszokat és ballagásra gondoltam, hogy kérnék paccot :) mindenképpen gimis koromra kérném, de nem szeretnék abszolút versenyekre járni. Inkább a túrázásban lelem az örömöm :)
2013. aug. 30. 12:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha minden nap kint van karámba (leszámítva, ha ítéletidő van), és hobbilovas vagy, akkor elég heti 2-3 alkalommal is kimenni. Ha komolyabb céljaid vannak, heti 5-6-szor kell kimenned hozzá.

2. Hogy házilag mennyi, azt nem tudom. Inkább úgy mondanám, hogy egy lovardában a bértartás 30 000-nél kezdődik, de inkább magasabban. Ebben benne van a takarmány, istálló, karám.

4. Persze, lemozgatásnak ez is megteszi. Hobbilóval nem kell minden nap dolgozni, viszont mozgáslehetősége legyen minden nap. Ha csak lefutószárazod, az is megfelel lemozgatásnak.

5. Tanulj jól, segíts a házimunkában, fogadj szót, ne kérj drága cuccokat (ruha, telefon pl.).

6. Sajnos a lovasok között rengeteg a lenéző, nagyképű alak. Legyél velük kedves, ne adj okot a kibeszélésre, barátkozz azzal a néhány emberrel, akikkel jobban kijössz, a többiekkel meg nem kell törődni.

7. 21 évesen vettem a saját keresetemből.


Gyerekként én nem kaptam lovat, pedig rengeteget könyörögtem. Nagyon igazságtalannak tartottam, hogy nem kapok. 21 évesen aztán vettem magamnak. Utólag már belátom, hogy ez így volt helyes. Visszatekintve látom, hogyan alakult az én életem azoknak a velem egyidős lányoknak az életéhez képest, akiknek iskolás korukban már lovuk volt, és nagyon nem szeretnék cserélni velük. Utólag már belátom, hogy jobb, ha az ember tizenévesen még nem lótulajdonos.

2013. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! A bértartás árában benn van az is, hogy enni adnak a lovamnak? vagy azt nekem kell elintézni?
2013. aug. 30. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a bértartásban benne van a kaja, azért kerül ennyibe.Benne van az abrak(kukorica,zab, vagy épp amit ott használnak, vagy amire a lovadnak igénye van), ezenkívül a széna, és a víz is.Tehát neked marad az orvosi költség,kovács,meg a felszerelések
2013. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
plusz az almozás is, tehát a szalma, vagy amit használnak a ló alá. ez mind benne van a bértartás árában.Ridegtartás olcsóbb mint az istállós az biztos
2013. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Még jöhetnek, vélemények, történetek is :)
2013. aug. 30. 13:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden nap járok ki a lovamhoz (15-20 percre van tőlem biciklivel), noha nem járunk versenyekre, nekem nagyon fontos, hogy sok időt tölthessek vele.

2. Nekem kislovam van, bértartásban tartjuk, 30 ezer havonta, ebben nincs benne a patkolás és a féreghajtás.

3. Az én nyergem 40 ezerbe került, de már majdnem egy éve használom, nincs vele baj. De ez csak a nyereg, ahhoz kell kengyelszíj, kengyel, heveder, ami még minimum 10-15 ezer forint. Az alátét az változó, van 3 ezerért, és 20 ezerért is.

4. Én hetente ötször-hatszor ülök a lovamon, mindig kap egy-két nap pihenőt, mi is túrázni járunk, de amikor fel volt törve a háta (megharapta egy másik ló), akkor is futószáraztam minden nap, legalább félórát, hogy egy kicsit azért mozogjon.

5. Gondozd továbbra is az állataid (nekem nyulaim voltak, illetve tengerimalacaim, 5-6 évig éltek, egyedül viseltem gondjukat, aztán természetes halállal elpusztultak.), hogy kimutasd, felelősségteljes vagy. Tanulj továbbra is, vedd komolyan az iskolát.

6. Ez csak idő kérdése, eleinte velem is így volt, de mára nagyon jó csapattá kovácsolódtunk össze, van egy állandó társaságunk, de nem utálunk ki senkit.

7. Hatodik év közepén kaptam a semmiből egy furioso kancát, Gyömbérnek hívták, pontosan úgy nézett ki, mint a Fekete Szépség Gyömbére. Nagyon-nagyon szerettem, vágóhídról mentett kanca volt, szeptember huszadikán lesz két éve, hogy elpusztult. Nem tudjuk pontosan, mi történt, az egyik percben még vígan szaladgált, aztán összeesett és nem mozdult többé. 18 éves volt, teljesen egészséges. Most májusban, kilencedik év végén kaptam meg Berkenyét, egy aranyos, hucul-haflingi-fjord-arab telivér ősökkel rendelkező, zömök kis pónit (kislovat), aki azóta nagyon a szívemhez nőtt. Kellett másfél év, míg kihevertem Gyömbér halálát, mert ő volt a ló, aki megtanított a türelemre, és neki köszönhetem, hogy most az vagyok, aki.


Nos, az én történetem ennyi, neked sok sikert és jó lovazást kívánok!

2013. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!