Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg csak így lehet hatni...

Tényleg csak így lehet hatni a lóra?

Figyelt kérdés
Ha szemtelenkedik és nem azt csinálja, amit én szeretnék, (sőt..) tényleg addig kell rúgni, pálcázni míg célt nem érek?
2013. okt. 6. 10:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van az a mondás, hogy ahol megszűnik a lovastudás, kezdődik a brutalitás.

Nagyon igaz a mondás. Nem kell addig rúgni és pálcázni, amíg célt nem érsz. Meg kell tanulni helyesen segítséget adni.

A csikót se úgy tanítjuk, hogy addig ütjük, amíg nem jön rá, mit kell csinálni. Jó lovas a tudatlan lovat rávezeti - ehhez tényleg jó lovasnak kell lenni.

2013. okt. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én soha nem szoktam rúgni, pláne ütni nem a lovat, mindig nagyon figyelek a segítségadásaimra (amennyire képes vagyok erre a lovastudásom jelenlegi pontján), de elég sokszor szemtelenkedik a ló velem, az edzőm meg ordít velem, hogy csapjak már oda neki, mert hülyének néz. Szóval, én elhiszem, hogy nekem nincs még elég tudásom (de még mennyire hogy nincs), csak nem tudom, hogy akkor mi a megoldás. Ha hagyom neki, hogy szemtelen legyen, akkor folyamatosan ezt fogja csinálni velem. Ha meg odacsapok neki (nem verésre kell gondolni, azért vannak árnyalatok... azzal a csuklómozdulattal nem hiszem hogy lehet komoly fájdalmat okozni a lónak) akkor meg brutális vagyok.
2013. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!