Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Előfordulhat, hogy egy ló...

Előfordulhat, hogy egy ló "kiharapja" a pálcát a lovas kezéből, ha besokall rá?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az már elég nagy hiba, ha a ló odakap a pálcára... Meg kell tanulni tartani, hordozni azt, és kezelni. Ahogyan a legyek miatt is odakaphat, a pálca miatt is, jól idomított ló megfelelő lovassal azonban nem tesz ilyet, gondolati síkon sem.
2013. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Wilhelm Müseler szerint addig kell a fegyelmezést gyakorolni, amíg a ló el nem fogadja a büntetést. Gyakorlatba átültetve a gondolatot: addig csépeld azzal a pálcával, amíg kapkod utána! De tiszta erőből ám! A két füle között a leghatásosabb, attól megőrűlnek.

Egy idő után rájön a dög, hogy tied az utolsó szó.

Na persze nem árt, ha jó ülésed van, mert nem biztos, hogy beéri a kapkodással. A volt oktatóm úgy odanyekkentette az egyik az istálló falának, hogy a mentő vitte el. Hat hétig forrt benne a méreg, amikor levették a gipszet, első útja az istállóba vezetett, felnyergelte a dögöt, és akkor aztán nem volt parellizés meg fokozatos szoktatás... nagyon jó kis műsort csináltak...

visszatérve: ha nem csinálja, amit mondasz, és utána ráhagyod, hogy kapkodjon a pálca után, netán el is vegye, akkor elvesztetted a játszmát, soha többé nem fog megcsinálni neked semmit, még örülhetsz, ha egyáltalán megtűr a hátán. Sajnos a ló ilyen gyagya, nem társállat, csak a beosztottad vagy a főnököd lehet, semmi más. Rajtad múlik, hogy melyik lesz...

2013. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Téged biztos nem engednélek ló vagy bármilyen más állat közelébe....
2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2. - A saját gyerekedet is így neveled/fogod nevelni?

A kérdésre válaszolva: igen, ha oda tartod neki a szája elé. Viszont ha rendesen fogod a pálcát, elvileg nem éri el akkor sem ha akarná - max egy kis nyaktornával, de erre mondjuk vágta közben nem nagyon van ideje.

2013. okt. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
ketteske, nálam fegyelem van, nem hagyom, hogy a ló legyen a domináns, mert az nem biztonságos. És ha kapkod, elverem. Hozzá tartozik a neveléshez. Más kérdés, hogy az édi-bébi hippi-huppi tinédzserlánykáknak van-e igényük engedelmes hátasra, vagy beérik azzal, ha 40 percet rázatják a seggüket a karámban a ló kegyéből. Nincsen ezzel semmi baj, csak terepre ne akarj menni ilyen lovon, mert ott aztán minden bajod lesz vele. Szerintem jobb mindjárt az elején letörni a szarvát a dögnek. A ló nem kutya, nem ösztönösen együttműködő, csak ha azzá teszed. Persze rá lehet bízni a piszkos munkát az "elrontott lovak átlovaglását vállalom" kisiparosra is, de ez csak álszent prüdéria. A rendes gazda maga veri a lovát.
2013. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Köszike,nem kell kioktatni.Tinédzser lányka létemre több mint 20 évig dolgoztam tréningben lévő versenylovakkal,akik azért "kicsit"bonyolultabb esetek a karámban körbekocogó bérlovaknál.

És egyet sem vertem addig,míg meg nem adta magát.Nem volt rá szükség.

2013. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze, biztos szép udvariasan megkérted, hogy "kedves ló uraság, legyen szíves lemondani a domináns szerepről, mert én szeretnék a maga főnöke lenni, és nem fordítva. A miatt, hogy ön a nagyobb és az erősebb, egy percig se zavartassa magát!" Mire a ló udvariasan abbahagyta a bakolást, harapást, hisztériát, és a továbbiakban egyetlen életcéljának azt tekintette, hogy a kedvede tegyen. Biztos... különösen egy tréningben lévő angol telivérről könnyű ezt elképzelni... :-D


Na hagyjuk a mesedélutánt, én sem most jöttem a 6:20-assal.

2013. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam,hogy nem csaptam oda egy lónak egyet,ha olyan szitu volt,de olyan soha nem volt,hogy addig verem,míg megadja magát.
2013. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

És mit tettél volna, ha a ló az első "odacsapásra" nem hódol be, hanem ellenszegül, és a pálca után kapkod?

Mert a kérdezőnek ez a problémája.

Az én tudományom pedig erre csak két megoldást ismer: vagy feladni és eladni a dögöt, vagy tudatosítani benne, hogy nagyon-nagyon-nagyon rossz lesz neki utána, ha ilyeneket csinál. Ezt a dolgot szeretettel nem oldod meg, ez rangsor vita, fölébe kell kerekedni, nincs mese.

2013. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ülj fel a galoppon egy telivérre és kezdj el vele rangsorvitázni úgy,hogy addig vered,míg be nem hódol.A kísérletet jó eséllyel csak a ló élné túl.

Vannak azért más módszerek,nem láttam még,hogy Parelli vagy Monthy Roberts nekiállna ütni-verni egy dominánsabb lovat.

Vagy csak rossz videókat néztem?

2013. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!