Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van lova?

Kinek van lova?

Figyelt kérdés
Lassan készülünk venni.Érdekelne a tapasztalatok,hogy mennyi ideig kerestétek,kivel mentetek megnézni?Mit csináltatok az első napon amikor megvettétek,mennyiiszer jártok ki hozzá,hány évesen vettétek stb.,tehát az egészre kíváncsi lennék.Nekem a szüleim nem értenek a lovakhoz,én még csak egy éve lovagolok,de továbbra is járnék az oktatomhóz,ez nem jelent gondot?

2013. okt. 6. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az külön jó, ha továbbra is járnál az oktatódhoz! Sőt, megkérhetnéd, hogy ha már kinéztél egy lovat magadnak, ami tetszik, menjen el veled megnézni!


Nekem most a 4. lovam van, az elsővel nagyon átvertek, bele kényszerítettek a lóvásárlásba, utána már óvatosabb voltam. A mostani lovamat először megnéztem, aztán visszamentem kipróbálni, végül harmadszor is visszamentem megmutatni egy igen nagy szakinak, aki ugyan nem doki, de 40 éve magas fokon lovazik. A mostani lovam kb. a tizedik volt, amit megnéztem, akkorra már jobban képben voltam, mint az első megvásárlásakor, szóval jobban átláttam a korábbi megnézett lovaknál, hogy mi a gond. Márpedig gond mindig volt. Még olyan is előfordult, hogy nem a hirdetésben a képeken szereplő ló volt a helyszínen! Most részletesen nem írnám le mind a 4 lóvásárlásom, mert igen hosszú iromány lenne. De azt mindenképpen javaslom, hogy az igényeidnek és anyagi lehetőségeidnek megfelelően több lovat is nézz meg, próbálj ki és csak az után dönts! Az első lónál nekem az volt a baj, hogy már annyira szerettem volna lovat, hiszen arra vágytam úgy 5 éves korom óta (az első ló vásárlásakor 24 éves voltam), hogy bár a józan ész azt mondatta, hogy ne vegyem meg, de már nem bírtam tovább várni. (egyébként akkor sem az első lovat vettem meg, amit kinéztem, hanem úgy az 5., csak ott szinte muszáj volt, mert igen messzire mentem el és az összekötő ember rögtön lószállítóval jött, tehát ha nem veszek lovat, akkor ki kellett volna fizetnem potyára a semmi szállítását. ma már tuti nem indulnék el lószállítóval lovat nézni, sőt, az "összekötő embert", aki tud "segíteni" el is küldeném a búsba, ha lószállítóval akarna jönni.

2013. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz9önöm szépen :)

Ment a zöld

És az se gond ha gimnazista vagyok még?

2013. okt. 6. 18:38
 3/11 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Szia.

Én 9éves voltam,akkor már 4év lovaglás állt mögöttem.Apummal-aki egyébként nem ért az efajta lovakhoz,az edzőmmel,és egy másik ismerős edzővel mentem el őt megnézni.

Természetesen kipróbáltam.Ráültem,ügetgettem,vágtáztam és ugrottam is vele.Ő volt a 4.ló akit kipróbáltam,de a többi nem jött be.Éreztem hogy ő kell nekem.Ha nincs meg ez az érzés felesleges lovat vásárolni,csak szidni fogod magad amiért bele mentél.

Amikor ide került első nap csak kivittem legelgetni egy kicsit,leápoltam,megismertettem a többi lovunkal.Második nap csak nyerget dobtam rá,és futószáraztam.Majd ezután kezdtem el lassan magamhoz szokatni,lovagolgatni.

Egyébként ez után én is jártam a régi oktatómhoz lovardába heti 2x.,hogy ne csak egy lovon üljek,mást is tapasztaljak. :D

2013. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. okt. 6. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Már olyan 5-6 év lovastapasztalat állt mögöttem, mikor megnéztem a lovam, egyedül mentem... De nem ajánlom, inkább legyen melletted az oktatód, mert neki feltűnhet olyasmi, ami neked még nem. Orvost hívtam a lóhoz, miután kipróbáltam, és úgy gondoltam, ha minden okés vele, hozom. Úgyhogy alapos átvizsgálás, vérvétel fertőző kevésvérűségre, lekérték az összes papírját, és hoztam. Edzéseket heti 1-2× vettem vele, mert kellett, nekem is, és a lónak is, mostanában már csak elvétve van edzésem - de azért van! -, bár lehet, több kéne. Igaz, azóta rengeteget fejlődtem és tanultam a lovamtól, mondhatni, ő tanított meg igazán arra, amit most tudok, mert addig leginkább azt mondhattam el magamról, hogy fent maradok, majd' bármi történhet. Ma már ennél messze igényesebben tudom a dolgokat megoldani.
2013. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is gimnazista vagyok, egy évig kerestem az igazán jó lovat, amikor viszont megtaláltam, senkit sem vittem magammal ellenőrizni, csak elhoztuk. Ez nem a legjobb, mert lehetett volna bármi rejtett betegsége, vagy félre lehetett volna úgy lovagolva, hogy nekem nem tűnik fel. Az első pár hétben minden nap kimentem, utána heti 4 alkalommal, ebből 1-2 edzés, a többin egyedül gyakorlok.
2013. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gimi mellett is naponta lovagoltam - a suli nem jelenthet gondot. Mindenképp az edződ tanácsát kérd ki a lóvásárláshoz, ne "szeress bele" egy lóba, mert könnyen melléfogsz. Az edződ tudni fogja, milyen ló való neked, segít mindenben.

Az nem baj, ha nem túl hosszú ideje lovagolsz, ha szakember rendszeresen van melletted.

2013. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia !

Én 16 éves korig ajánlok pónit utána már nagy ló kell, te díjlovagolsz vagy ugrasz? Én hetente 5 ször megyek ki mi 10 éves korában vettük én a 9 és 15 év közötti lovakat ajánlom, ha versenyszerűen lovagolsz ajánlom hogy az edzsőd segítségével válassz lovat

2013. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
első lovaimat hat évesen kaptam nem mentünk értük messzire hamar megszoktak nálunk ismerősök révén jutottunk el oda. többivel is szinte ugyan ez volt.. viszont utoljára amit vettünk magyarország másik végébe mentünk érte el meg is jártuk ugyanis be volt nyugtatózva nagyon rosszindulató ezért néha külön karámba van.. amikor csak tehetem velük vagyok :)
2013. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14 éves voltam, fél éve lovagoltam amikor megtudtam hogy a kedvenc lovamat (5 éves iskolaló volt) eladják. Rávettem anyámékat hogy vegyék meg, továbbra is ugyanabba a lovardába tartjuk, mert megszokta a ménest . Más ménesbe nem nagyon tudna beilleszkedni. Az elsô nap amikor 'hivatalosan' is az enyém lett kimentem vele terepre és alaposan lecsutakoltam, szóval nem csináltunk semmi extrát:)

Az én szüleim sem értenek a lovakhoz, akkor még én se nagyon. Szerencsére az edzôm és a lótulajdonos barátaim nagyon sokat segítettek:).

16/L

2013. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!