Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tulajdonos változását be...

Ló tulajdonos változását be kell jelenteni valahol?

Figyelt kérdés
Vettem egy lovat, adásvételim van, de kell még valahol átírni lóútlevélben vagy akárhol?
2013. okt. 8. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Át kéne, de mivel pofátlanul súlyos pénzt kérnek el pár tollvonásért, ezért aki nem jár versenyre az nagyívban sz.rni szokott rá, megjegyzem nagyon helyesen, mert nonszensz az egész pénzszipolyozó rendszer.
2013. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár az első válaszolóval egyetértek abban, hogy ez az egész a pénz kiszipolyozása, semmi egyéb, azért a tulajdonjogot mégiscsak a lóútlevélben kell rögzíteni, ha nem versenyzel is, adódhatnak helyzetek, amikor szükséges, hogy igazolni tudd.
2013. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az elsővel értek egyet, vagy legalábbis nekem is ezt mondták. De ha nem járunk versenyre, csak odahaza terepezgetünk stb, akkor milyen olyan helyzet adódhat, ahol igazolni kell a tulajdonjogot? Nem provokációból kérdezem, tényleg érdekel.
2013. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha bértartásban van, kérheti a bértartó - neki adott esetben igazolnia kell, hogy honnan van a ló.

Olyat is láttam már - kívánom, hogy még csak hasonló eset se történjen soha senkinél!!!! - hogy egy lovat baleset ért, nagyon csúnyán megsérült, hatalmas fájdalmai voltak és nem lehetett segíteni rajta. A kihívott hatósági állatorvos, aki elaltathatta volna és véget vethetett volna a szenvedésének, nem tehette meg, amíg a hivatalosan is bejegyzett gazda engedélyt nem adott. Na ez a hivatalos gazda nem volt sehol, végül az állatdoki, mert nagyon sajnálta a lovat, felvállalta, hogy elaltatja, de ebből neki is lehetett volna hatalmas baja. Csak jobban sajnálta a lovat, mint amennyire a praxisát féltette.

Olyan is előfordult már, hogy tulajdonjogi vita kerekedett, meghalt a ló eladója, az örökösök pedig kifogásolták a ló eladását, s bár az adásvételi szerződés az új tulajdonost igazolta, senkinek se hiányzik egy procedúra...

2013. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!