Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kérdezzek rá, hogy észre...

Hogy kérdezzek rá, hogy észre vegye magát? Elrontja a lovat.

Figyelt kérdés

Egy lovat ketten lovagolunk. A másik embernek nagyobb joga van ott lovagolni, mint nekem, viszont nem szépen bánik szegénnyel.

Röviden annyi, hogy amióta lovagolom, leszoktattam a rossz szokásairól.

pl:

- felszálláskor ellép

- nem áll meg ha "kérem"

- elfutott a legelő másik végére

- terepen ijedezett, idegbeteg volt

- kantározáskor felemelgeti a fejét

Ezekről szép lassan leszokott. Mostanában újra lovagolja a másik nő.

Újra előjöttek a rossz szokásai ami engem egyre türelmetlenebbé tesz. Tudom, hogy nem a ló tehet róla, de amikor már 10 perce próbálom rárakni a kantárt és folyamatosan felcsapja a fejét a levegőbe, felszálláskor tolat, kifordul mindent csinál... ma már annyira elszakadt a cérna, hogy szegény lóra rácsaptam, pedig nem szoktam... és tudom, hogy nem a ló hibája, hanem újra el lett rontva.


Beszéltem ma a tulajjal, azt mondta, hogy megérti a problémámat, már ő is mondta a nőnek, hogy ne lovagolja azt a lovat, mert én más módszerrel lovagolom. De amikor nincs ott a lovak gazdája, akkor is felül rá.

A tulaj pedig ennél többet nem tehet, mert tartozik a nőnek.

Én pedig ingyen járok oda.

Hogy vezethetném rá a nőt, hogy vegye már észre magát, elrontja a lovat?!


2013. okt. 12. 17:14
 1/10 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy a nő folyamatosan panaszkodik, hogy "ilyen meg olyan szemét ez a ló. Le akar dobni, elrohan stb"

Látja is, hogy velünk teljesen normálisan, kiegyensúlyozottan viselkedik a ló, de akkor is rá ül. Van egy idősebb, nyugodtabb ló is, de úgy látszik az nem elég kihívás neki.

2013. okt. 12. 17:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Beszéltél már a nővel?
2013. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze nem is egyszer. Azzal kezdte (bemutatkozás után), hogy hogy mertem levenni a feszítő zablát a kantárról, semmi közöm hozzá és ha balesete lesz, az az én hibám lesz.


(Sima csikózablát tettem helyette)


Közölte velem, hogy tudatlan és tapasztalatlan vagyok...

2013. okt. 12. 17:20
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy a tulaj is egyet ért, hogy nem kell terepen (és sehol) feszítőzablát használni.

Erre az volt a válasza, hogy neki nem kell tudni róla.

2013. okt. 12. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez a nő egy idióta -.-

Nem hinném,hogy bármivel is tudnál rá hatni,ha a tulaj is beszélt vele rá se hallgatott.Az ilyen emberek mindig azt hiszik,hogy az a jó amit ők csinálnak,amit más meg hülyeség.

Nehéz ügy ez.

2013. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Huu... nehéz és sajnos ismerős helyzet. Mondanám hogy próbálj meg kedvesen beszélni vele és szépen elmagyarázni a módszeredet, de lehet hogy csak megsértődne. A legrosszabb ha kioktató a hangnemed vele. Talán mutasd meg neki hogy te el tudod lovagolni feszítő nélkül is vagy ha van egy olyan edző akire hallgatna...

Én is lovagoltam már ilyen lovat és pont amikor már sikerült egy jó kapcsolatot kialakítani a lóval (magyarul nem futott el, sőt odajött hozzám amikor meglátott), közölte a ló gazdája hogy mostantól feszítővel fogja lovagolni mert azt tanácsolta neki valaki "lóhoznemértődeszakember" és elviszi egy másik lovardába. Én meg akármit magyaráztam is neki, rám a mezei lovasra nem hallgatott, az edzőmmel meg összevesztek - ezért is nem őt, hanem engem kért meg hogy lovagoljam a lovát, pechére mert én meg az edzőmtől kértem tanácsot a lóhoz xD

2013. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tulajjal beszéld meg, velem is volt hasonló helyzet, tiltsa meg a tulaj a nőnek, hogy lovagolja, mert ez a nőnek, és a lónak is veszélyes. Ha tartozik neki, akkor is ki lehet abban egyezni, hogy az idős, nyugisabb lovat lovagolja. Az én esetemben egyszerűbb volt, a lovász lovagolta meg én, és a lovásznak hiába mondták hogy ne, továbbra is lovagolt rajta, míg ki nem rúgták, akkor megoldódott, de a te eseted bonyolultabb szerintem.
2013. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, őt nem lehet kirúgni :( A tulaj is megmondta neki, hogy ne lovagolja a lovat, de ez a felszerelés állapotából (koszos zabla, hosszabb kengyelszín + elrontott ló)- egyértelműen látszik.
2013. okt. 12. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek: javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem a tulajdonos mondja meg, hogy ki és milyen lóra ülhet föl.... Kissé fura nekem, hogy valaki odamegy és eldönti, hogy no most én erre a lóra ráülök és mindenkinek k...ss...
2013. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem, így van :( És a legkevesebb beleszólásom nekem van.
2013. okt. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!