Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kérdezzek meg a tenyésztőtől?

Mit kérdezzek meg a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon szimpatikus kennelt, és fel fogom hívni a tenyésztőt. A kérdesem az, hogy szerintetek mi az, amit első körben mindenképpen meg kell kérdeznem?


Fejben persze már összeraktam egy kérdéssort, de lehet, hogy valamilyen fontos dologra nem gondolok, úgyhogy kérlek segítsetek nekem abban, hogy mit kérdezzek, miről érdeklődjek?


Előre is nagyon köszönöm!:)


2011. ápr. 29. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Legelőször is kérdések helyett egy részletes bemutatkozás. Honnan ismerted meg a fajtát, miért akarsz olyan kutyát, miért pont az ő kennele, miért pont az az alom, volt-e már kutyád és milyen, mit tudnál a kutyának biztosítani, lakás vagy kert, család szerkezete, ilyesmik. Majd ő kérdez tőled ez után. Fontos, hogy a komoly szándékot bizonyítsd, mielőtt kimondanád, hogy igen, ő az igazi, előtte személyesen is szeretnél vele és a kutyákkal találkozni. Majd ott, kennel látogatáskor kérdezhetsz te is. De az ár legyen az utolsó kérdés! Valószínű nem fogja egyből felajánlani, hogy kapsz kiskutyát, a beszélgetés után mindenki alszik rá egyet, te is eldöntöd, hogy tényleg ő-e az igazi és viszont. Aztán megint felhívod, beszélgettek és minden kiderül.

Hajrá, sok sikert!

2011. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"De az ár legyen az utolsó kérdés!"


Ezt komolyan nem értem. Miért kell úgy csinálni, mintha az ár mellékes lenne??

Vettem már kutyát tenyésztőtől, és erősen gondolkozok rajta h én is tenyésszek... de nem látom h mi értelme, mi haszna van az efajta áludvariaskodásnak? Mi van abban ha megkérdezem? Én a vásárló vagyok, így nehogy már nekem kelljen óvnom a tenyésztő lelki világát egy ilyen "jaj de kellemetlen" kérdéstől.... nem azt kérdezem h mennyit örökölt az anyósa halála után, hanem h a kiskutya akit én meg szeretnék TŐLE VENNI, mennyibe kerül NEKEM.


Én amikor vettem az enyémet, tudtam h kb mire számíthatok, de akkor is kíváncsi voltam a konkrét számra. Nem azért mert attól tettem függővé a kutyavásárlást, hanem mert azonnal szerettem volna tudni h mi az összeg amit majd ki kell csengetnem.

Aki meg ettől teszi függővé....az ne is vegyen ilyen helyről kutyát.

2011. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vegyen?Azért is lehet az elején kérdezni,na nem azzal indítani.Mert mi van ha én csak 100-150 re gondolok,ő meg 200 ért adja?Azért 50ezer ft a mai világban sem 2 fillér.Úgy csinálnak sokan,mintha a boltba lenne kérdés,mennyibe kerül a 2 liter tej.Több százezer ft ról beszélünk.A többség hónapokat gyűjt rá.Ne legyen már baj ha rákérdez....
2011. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Én sem értem, hogy ez miért baj, mert honnan is kéne tudnom, ha nem vagyok tapasztalt. De mivel a gyakorlat ez, ezért vagy alkalmazkodik az ember, vagy nem kap kutyát, ennyi. Sajnos. ez van.

Nekem jó pár tenyésztő kifejtette az ezzel kapcsolatos álláspontját, sok dologban meg is értem a magyarázatukat, van, ami miatt nem. De hát ezzel nem tudunk mint csinálni, az egész világon így működik a dolog. Biztos mi vagyunk a hülyék, tudod. -.-" :D

2011. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az más,mikor az az 1. kérdés,mennyi a kutya?De egy normális beszélgetés vége felé meg lehet kérdezni.Aki akkor se mond árat,azt én hagyom a francba.Egy fajtán belül azért van pár jó tenyésztő,akik közül választhatok.Lehet inkább fizetek kicsit többet,vagy megyek kicsit messzebb,de azt a jogomat fenntartom,ha venni akarok valamit,tudjam az árát.
2011. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja a kérdésre válaszolva:Elmondod milyen célra keresel kutyát,hol tartod stb.Kérdések:A szülők átestek-e a fajtára jellemző betegségek szűrésein,ha igen milyeneken,ha nem,miért nem?Kiállítási eredmények vannak,milyenek?Esetleg e-mailben tud-e képet küldeni,a tk másolatokról,hogy a felmenőknek utána nézhess,mert a kicsi valószínű,hogy a nagyszülőkre fog hasonlítani.Végül az ár...
2011. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg ettől teszi függővé....az ne is vegyen ilyen helyről kutyát."


Ezt arra értettem - csak kicsit rosszul, sarkosan fogalmaztam meg -, h aki 30 ezerért akar minőségi, egészséges, fajtatiszta, törzskönyves kutyát, és megrökönyödik h ennyiért nem kap.



De én is azt mondom az ár igenis fontos. És az a tenyésztő is menjen a sunyiba, aki azon megsértődik, h mennyi egy kiskutya. Még mindig én vagyok a vásárló. És nagy ívben teszek arra h ezt "nem szokás megkérdezni" (ki szerint és miért???) ha én erre kíváncsi vagyok - amellett vagy azok után h megtudtam h szűrtek a szülők, ilyen-olyan vizsgájuk, díjuk stb van és saját szememmel meggyőződtem h milyen a szülők jelleme.


(az én esetem azért volt speciális mert én attól a kantól és lehetőleg attól a szukától szerettem volna kutyát, így nem nagyon volt választási lehetőségem... nem azt mondom h mindegy volt az ár, tudni akartam h nagyot kell nyelnem, vagy nagyon nagyot :o))

2011. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit én most nézegetek,az csak 120-150.Gondolkodom,gyűjtök,gondolkodom....De nagyon akarom!!!!
2011. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel,hogy nekem 100 ezer forintom van,a tenyésztő pedig 200 ezerért adja a kutyát.

Elsőnek persze hogy rákérdezek az árra.Ha nekem túl magas,nem fogom rabolni sem a tenyésztő idejét,sem a telefonpénzemet órákig tartó litániára,aminek a végén majd kiderül,hogy felesleges volt az egész kérdezősködés,mert nem tudom a kért árat megfizetni.

Inkább az elején megtudom az árat és ha majd megfelel,kérdezgetek tovább.

2011. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam olyan tenyésztővel, aki kiakadt volna azon, ha a gazdijelölt megkérdezi az árat. Viszont az tényleg nem túl szimpatikus, ha semmi más nem érdekli a telefonálót, csak az ár és egyből ezzel indítja a beszélgetést. Rövid bemutatkozás, elmondod, hogy milyen célra, milyen nemű kutyát szeretnél, milyen körülményeket biztosítanál és akkor már rá lehet kérdezni az árra, mert általában nem egy árban van a kedvenc minőségű és a kiállítási minőségű kiskutya és az ár nemenként is változhat.
2011. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!