Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lány hány éves koráig...

Egy lány hány éves koráig nőheti ki a lószeretetét?

Figyelt kérdés
Úgy értem, sokan vannak, akik kicsi korban elkezdenek lovagolni, így imádon a lovakat, úgy imádom, de mégis, nagyon sokan hamar abbahagyják, vagy egy bizonyos kor után. Melyik kor ez jellemzően, és (ha van erre válasz) miért?
2013. okt. 15. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában az 1 év a választó, aminél "eldöntik". Az oktatóm mondta.
2013. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egészen kicsi korom óra lovagoltam, és a mai napig szeretnék.

16 évesen hagytam abba, mert iskola mellett nem volt rá lehetőségem. Rengeteg órám volt, semmi szabadidőm. Később pénzügyi problémák is közre játszottak.

Most 20 éves vagyok, és 4 éve nem ültem lovon, viszont a mai napig szeretem a lovakat. De sajnos nem valószínű, hogy valaha lehet időm, lehetőségem rendszeresen lovagolni.


Szerintem a lószeretet legtöbb emberben örökre megmarad, csak munka, tanulás, és egyéb dolgok miatt nincs lovaglásra lehetőség.

2013. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kamaszkorban szokott az lenni, hogy valaki, aki korábban imádta a lovakat, "kinövi" ezt, már nem olyan fontos számára a lovazás, egyre ritkábban jár ki a lovához (ha van), aminek a ló eladása lesz a vége.

Más okokból más életkorban is abbahagyhatja vagy félreteheti az ember a lovazást. Nagyon sokan azért hagyják abban 16-20 éves kor között, mert egyszerűen nem érnek rá. Túl sok lesz a tanulnivalójuk, nem fér bele az életükbe a lovazás, hát abbahagyják.

Aki felnőttkorban hagyja abba, az azért teszi, mert vagy ideje, vagy pénze nincs már rá. Fiatal felnőttként, 18-19 éves kor körül sokan más városba költöznek a továbbtanulás miatt, amely szintén sokaknak a lovazás végét jelenti.


Egyszerűen csak megunni tehát tizenévesen szokták az emberek, de más okokból szinte bármilyen életkorban abbahagyják néha.

2013. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én kamasz koromban hagytam abba, úgy 16 évesen és 21 évesen kezdtem újra. nem igazán az iskola miatt, inkább a bulik, barátok, pasizás, ilyesmi. 5 éves korom óta lovagoltam, a végén heti 4-5x és aztán mégis abbahagytam. aztán mikor lecsillapodtam, akkor kezdtem újra, mert a lovak szeretete megmaradt. mikor újra kezdtem amint lett lehetőségem vettem saját lovat.
2013. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Amikor elkezd ő kamaszodni.Inkább eljár bulizni,a haverjaival találkozni,mint hogy a büdösben lógjon.

Ez a lovasok 20%-a,a többi 60%pénz,idő hiányában hadja abba.A maradék pedig élete végéig lovon marad..:-)

2013. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!