Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért szereti sok lány a lovakat?

Miért szereti sok lány a lovakat?

Figyelt kérdés

Szerintem a lovak egyáltalán nem nőies állatok. Sokszor keményen kell velük bánni és trágyázni alóluk sem leányálom.

De mégis miért szereti annyi lány őket? Legtöbbjük lovagolni szereti, de fogatot is hajtanak nők.

Komolyan nem értem. Lehet azért, mert a mai mesékben is sokat lovaznak a barbik? Vagy nem tudom. Nem provokatív kérdés de tényleg nem értem.


2013. szept. 21. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=nURwRjh_TUw

Mert ezt nyomja nekik a minimax 0-24 ben, ezt látják míg kicsik.

2013. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A lovakba mesék nélkül is bele lehet szeretni.A mai világban sem mindenki tévén nő fel.Csak úgy tudhatod mennyire jó lovagolni ha már próbáltad.
2013. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy ez így ilyen formában nem igaz, ez csak az én véleményem: szerintem a nők érzékenyebbek, mint a férfiak, ezért. És a lovagláshoz valamilyen szintű érzékenység kell, a nők jobban keresik így az állathoz való ragaszkodást (ez így remélem érthető). Mellesleg sok férfi is lovagol, szóval nem csak a nők szeretik ezt a sportot...
2013. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
én is lovagolok és imádom a lovakat ! és én is lány vagyok ! ez a sport híres a gyengédségröl is és ezért is
2013. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Attól, hogy valaki lány még nem undorodik a trágyázástól, a ló puculástól, attól, hogy -40 fokban is lóra üljön. Ez egyáltalán nem nem függő sport. Ugyanannyira undorodhatnak a fiúk ettől mint a lányok. És a lovaglásban nem erőből kell soha megoldani a dolgokat.
2013. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

én ezt értem de azért nem egy gyengéd dolog, mint ahogyan azt írta egy válaszoló

sokszor olyan kemény fizikai fellépés kell hozzá, amit a nők szinte képtelenek megvalósítani

mert ha ilyen ölebeket szeretnek meg macskákat az oké, de ez egy átlagosan 5 mázsás jószág, akit ha olyan természetű még egy megtermett férfi sem biztos, hogy helyre képes tenni

szóval ez így nekem fura

tény, hogy vannak férfisabb nők is de akik nagyon odavannak értük, azok nem azok

2013. szept. 21. 18:17
 7/20 x) ***** válasza:

A lovaglásnál a fizikai erő tulajdonképpen semmit nem számít. Egy kifejlett ló egy férfit is el tud rántani ha nagyon akar. És itt a lényeg. Azt kell elérned, hogy a lovad ne akarjon elrántani. Ezen a ponton már teljesen mindegy, hogy nő vagy-e vagy férfi, a határozottság sokkal többet számít mint a valós fizikai erő. És az az érzés, amikor egyszerre működsz egy 5 tonnás állattal, kölcsönösen megbíztok egymásban, szeretitek egymást és csak egymásra koncentráltok, bőven kiváltja azt a fél órácskát amit istállótakarítással töltesz.

Mellesleg és is női lovas vagyok, 10 éve űzöm már az ipart, kb 13 éves korom óta van lovam is. És emellett valahogy sosem esett nehezemre nőiesnek maradni. Én úgy gondolom, hogy a lovaglásnál fontosabb az, hogy mit közölsz a lóval, illetve hogy mi van a fejedben és mit érzel, mint hogy fizikailag mi történik.

2013. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok, 16 éves, nagyon szeretem a lovakat. Sosem fogok csalódni bennük, a lovamat feltétel nélkül szeretem, megtanított a tiszteletre, a türelemre, felüdülést jelent minden pillanat, amit vele tölthetek. Társra találtam benne, néma szövetségesre, valakire, aki nem hagyott cserben, amikor a sírógörcs kerülgetett, akinek mindig jó az illata, aki megtanított repülni, és akivel bármikor szabadon száguldhatok. A lovam az életem, az emberektől távolságot tartok, soha nem éreztem még félelmet a lovak közelében. Ők a támaszaim, akikkel a kapcsolatom bizalmon és tiszteleten alapul. Akik nem változnak, nem ülnek naphosszat a számítógép előtt, akik nem emlékeztetnek erre az elrontott generációra. Akikkel szabad lehetek, és nem kell foglalkoznom a Mit hoz a holnap? kérdéssel, se semmi mással, akikkel a pillanatnak tudok élni.

Szeretem a lovakat, amióta járni tudok, és szeretni fogom őket, amíg csak járóképes leszek.

2013. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy a lovaglás, különösen a lósport (ügető, galopp) kizárólag a férfiak sportja, akkor most mondok valami újat számodra. Zsokénak tanulok. Sok ember egyébként is tudja, hogy komoly fizikum kell ehhez az ágazathoz, vannak akik nincsenek tisztában azzal, mennyire húz egy versenyló, milyen szeszélyes. Ültem már hobbilovon, iskolalovon is, hangsúlyozom NEM akarok senkit sem megbántani, de ezek a lovak nem igényelnek komoly fizikumot. Könnyebb velük.

De most kicsit offoltam (talán) a fenti témával, térjünk a lényegre, a kérdésed tárgyára! Nos, ennek etológiai okai vannak, nem holmi "Barbi mesék", ahogy te fogalmaztál. A nők anyai ösztönnel vannak megáldva, lételemük a gondosodás. Az már csak ráadás, hogy a ló egy gyönyörű, kecses, magával ragadó állat. Mely köztudottan jótékonyan hat az ember lelkére.

Emellett ez a visszályára is igaz. A ló jobban ragaszkodik a nőkhöz is, mint a férfiakhoz. A válasz egyszerű: a nő empatikus, érzékeny, mozdulatai finomak, gyengédek. A férfi ezzel szemben durvább, nyersebb, határozottabb ugyan, de ez mind mit ér empátia nélkül? Semmit.

És, hogy mi a "taszító" a férfiban? A ló menekülőállatt, s a férfi tipikus ragadozó jellemmel bír.

16/L

2013. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! :)

Még valamit hozzátennék.

Sokszor olvasom, hogy "a lovagláshoz erő kell, és a lányok gyengék, tehát nem nekik való ez a sport!" Az tény, hogy kell egy jó fizikum hozzá, de nem kell ahhoz testépítőnek lenni, hogy megoldj egy komolyabb helyzetet. Itt is érvényes az a jó öreg mondás: Többet ésszel, mint erővel!

A legtöbbször nem az erőn múlik, hanem a technikán, ezt ne feledjétek!

2013. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!