Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patakon átkelés - ötletek?

Patakon átkelés - ötletek?

Figyelt kérdés

Gondolom már sokan szembesültetek a problémával, hogy a ló nem megy át a patakon. Ti ilyenkor mit tettetek?

Én próbáltam jól ráhajtani, határozottan, csizma a helyén, plusz pálcasegítség, nem használt, tolattunk, vagy forgolódtunk.

Próbáltam átvezetni, hogy kövessen, semmi.

Próbáltam lépésenként jutifalattal, nem használt.

Próbáltam várni, és nem foglalkozni vele, majd megunja, semmi.

Próbáltam földről megnoszogatni a pálcával, és közben vezetni, hasztalan.

Kifogytam az ötletekből, egyelőre az maradt, hogy másik lóval átvinni, hátha követi. Ha az se jön be, akkor még mit tudok megpróbálni? o.O


Vagy csak várjak? Most voltunk először terepen ketten, új környezetben, egy hete van nálam a ló, még nem alakult ki a bizalom ilyen szinten. Mikortól lehet tőle ilyet kérni? Ez nem ellenszegülésnek számít?



2013. okt. 25. 20:44
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A tócskákon átmegy, azzal nincsen gond. A patak volt gázos, de másik lovakkal sikerült "átkelnünk" rajta, amit azt jelenti, hogy helyből átugrottuk :) De legalább átment, aztán idővel majd finomítunk a dolgokon.


Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 27. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!