Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg ügyben tud segíteni...

Nyereg ügyben tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Van egy haflingim, (kicsi mar, stb)és van egy kb 17"-17,5"s nyergem, aminek a markamrája inkább nagyobb, keskenyebb marú lóra való. A kérdésem az lenne, hogy nagy baj ez, ha nagyobb a markamra? És méretre nagy ez neki? Hogyan tudnám megnézni, mekkora méretű (") és mekkora markamrás nyereg kéne neki? Hogy tudom ezt rajta lemérni?

2013. okt. 26. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

hát sajnos az a rossz hírem van, hogy egy túl szűk nyereg, ami oldalról nyomja a marját ugyanolyan rossz, mint egy túl széles, ami fölülről.

a haflingiknak annyira más felépítésük van, mint a legtöbb lónak, hogy Németországban külön árulnak hafira való nyerget (Haflinger Sattel).

viszont itthon meg sokan úgy vesznek nyerget, hogy fel se próbálják a lóra, azt se tudják hogy jó, mitől jó, aztán mikor feltöri, akkor jönnek rá, hogy nem jó. abból a szempontból szerencsés vagy, hogy széles nyerget sokan árulnak, keskenyet meg sokan keresnek, elcserélni könnyedén el tudod, ha meghirdeted a facebookon a "Lovasok adás-vétel-csere" csoportban, lefotózod a te nyerged és megírod, hogy cserébe hafira való széles nyerget keresel, biztos, hogy kapsz ajánlatokat.

Van olyan nyereg típus (asszem a wintec) aminek a cserélhető marvas miatt van marmérője, de szerintem azt ki se lehet annyira nyitni, amennyire egy haflingihoz kellene :)


hozzávetőlegesen azt mondanám, hogy egy vékony, magas marú lóra kell 28-30-as markamrás nyereg, a 32 az átlagos markamra méret, egy hafira pedig minimum 34-es kell! de sajnos a legtöbb nyereg markamra méretét nem tudja a tulajdonos és nincs is ráírva, ahogy te sem tudod, hogy a te nyerged mekkora.


az meg, hogy "kb 17-17,5" az meg most nem mond semmit, egy hafira szerintem 16-tól 18-ig rá lehet rakni bármekkora nyerget, a kérdés, hogy neked jó-e ez a méret.


próbálj meg úgy cserélni, hogy legyen lehetőséged lóra próbálni az új nyerget, arról meg itt már nagyon sokan írtak, hogy hogy látod, hogy jó-e a lovadra a nyereg!


sok sikert!

2013. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy collban kifejezve mekkora a nyereg, az édesmindegy, elsősorban az dönt, a te hátsód mekkora, hiszen ez az ülőfelület méretét jelöli. :)

A nyereg akkor jó, ha mindenféle alátét nélkül feltéve:

- átlátsz alatta

- 2-3 ujjad befér a mar és a markamra közé, nem csak a legmagasabb pontján, de közvetlenül mellette is

- a nyereg az utolsó bordacsont előtt véget ér

- a nyeregpárnák a ló hátán feküdnek fel, egyformán és jól


Az egészhez hozzátartozik még persze, hogy a nyereg váza ép, nem törött vagy repedt. Ha nem megfelelő, akkor újat kell nézni, hogy a lóra mekkora markamrájú nyereg kell, azt külön eszközzel tudod megmérni, hogy a tied mekkora, azt már egyszerűbb. Én láttam már olyat, hogy rátettek egy alumínium lapot a ló marjára, és azt hajlították rá, azzal mentek lovasboltba, ahol hozzámérték ezt a nyergekhez, így derült ki, kb. mekkora markamrájú nyereg lesz a tuti a lóra.

2013. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!