Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rogyaszt felülésnél?...

Miért rogyaszt felülésnél? Lent magyarázom.

Figyelt kérdés
szóval van egy arab, általában szőrén van lovagolva. a tulaj úgy száll fel rá, hogy egy lépcsőről felugrik, és ilyenkor mindig berogyaszt egy kicsit. de utána semmi baja, megy rendesen, nem sántít, semmit nem lehet rajta észrevenni. ez miért van?
2013. okt. 26. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
te mit csinálnál, ha a hátadra ugranának?
2013. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen, nagy súly csapódik a hátára. Ha finoman ülne fel, vagy könnyebb lovas ülne fel, nem csinálná. Ha egy ló berogyaszt felülésnél, akkor túl nagy neki a súly. Ha utána nincs baja, akkor csak a ráugrás nem tesz neki jót, máshogy kéne felülni. (Én a karám kerítéséről, vagy egy báláról szoktam átmászni, ha szőrén ülök fel, így nem kell ugrani, vagy megkérek valakit, hogy dobjon fel.) Így még ha pónira ülök szőrén, akinek amúgy nehéz vagyok, akkor se tűnik úgy, hogy kellemetlen neki, csak óvatosnak kell vele lenni. (Egyébként kényelmesebb a lovaknak, ha nyeregben lovagolják őket, jobban eloszlatja a súlyt, nem csak egy pontban nyomja a hátukat a lovas.) Remélem tudtam segíteni. :)
2013. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ,mert fáj a háta. A tulaj meg nem normális, hozzáértő lovas vagy ,akinek számít a ló egészsége, nem ugrik bele a hátába....
2013. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem az enyém a ló, nem mondhatom meg neki hogy mit hogy csináljon. én is úgy gondoltam, ahogy a 2es válaszoló írta. amúgy is eladó a ló, azért kérdeztem rá, hogy hátha lehet valami komolyabb dolognak a jele.
2013. okt. 26. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyeregben kéne lovagolni, mert az eloszlatja a súlyt a ló hátán, így csak a két ülőcsontoscska nyomja a hátát, hosszútávon a lónak súlyos hátfájdalmai lehetnek, és ha így belevágódva ugrálnak a hátára fel, akkor most mondom, hogy lesznek is, annak az előjele ez... Meg, hogy túl sok neki a lovas, akiben mellesleg túl kevés az igényesség.
2013. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!