Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak hogy kutyája legyen panelba? /szobájába/

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 23:26
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
9%

Nem!

A kutya nem lakásba való!És szerintem a kutya sem élvezné...

2010. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Én 10 éves koromban kaptam az első kutyám aki csak az enyém volt. 14 éves koromtól a házban laktak. Szóval igen, megengedném, ha látom rajta hogy képes megfelelően foglalkozni vele.
2010. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Ha megbízható,felelősségteljes és őszinte a szüleivel(mindenben) és a megfelelő dolgokat tudja majd biztosítani egy kutyának,akkor igen. De én mondjuk nagytestűt nem engednék panelba. Fontos szerintem,hogy megígérje,hogy napi 3-4 szer leviszi a kutyát, legalább hetente más kutyákkal találkozhatna és kirándulni is menne vele.Vinné oltatni rendszeresen és takarítana utána otthon(szőr,piszok,néha sár...). Jól át kell beszélni az biztos!!!
2010. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Meg hát! De csak akkor, ha én is akarok kutyát és csak olyan fajtát, amit én is szeretek, mert valószínűleg előbb-utóbb úgyis rám hárulna a kutyatartással járó feladatok nagy része. Tanulás, bulizás, pasizás, később egyetem, valószínűleg a kutya hamarosan csak nyűg lesz neki.
2010. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
60%

Egy kis szobakutyát persze :)

Ennyi idősen már elég felelősségteljes egy kutyához szerintem.

2010. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, nem kéne általánosítani. Nálunk pl az nem tetszik a szüleimnek hogy a kutyámhoz hozzá sem lehet érni, és nem két hete hanem 10 éve... Nem hogy rá hárulna minden... Ja és boldogan közlöm hogy közbe vannak barátaim, sőt buliban is voltam, meg egyetemre is felvettek... Kutyája csak annak lehet aki remete? Akkor mégis kinek lehet kutyája?
2010. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de csak úgy, hogy saját magam is felelősséget érzek a kutyáért. Egy tini még nem felnőtt, felelőtlenség egy állatot kizárólag az ő gondozására bízni anélkül, hogy napi szinten meggyőződsz arról, hogy mindent megkap a kutya, amire szüksége van. Egy kutyának nem maradhat ki a pisilés vagy a vacsi, csak mert a gazdi bulizni ment a barátaival.
2010. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a helytől függ. A kutyának a gazdi mellett a legjobb. Én kertes házban élek és mégis bent van mindkét kutyám. A kertben lévő kutyákkal pedig gyakran nem foglalkoznak eleget, mondván, hogy úgyis kint van és mozog eleget, lefoglalja magát. Ez nagyon nem így van.

A lényeg, hogy a lányod mennyit tud vele foglalkozni, sétáltatni. Meg arra is kell gondolni, hogy még suliba jár, lehet később megy fősulira is egy másik városba. Akkor nem nagyon viheti magával. Ebben a korban gyakran fontosabbak a barátok, a szórakozás, nehogy megunja a kutyát. Amire még gondolni kell, hogy panelban akkor is ki kell vinni, ha épp szakad az eső vagy -10 fok van, meg sokszor korán reggel kell kimennie a kutyának, tehát nincs sokáig alvás + az biztos, hogy gyakrabban kell takarítani, ha bent van a kutyus. Te ismered a lányodat, lehet ő nagyon felelősségteljes gazdi lenne. Én 12 évesen kaptam az első kutyámat, mindenki azt hitte, hogy meg fogom unni, de nem így volt. 10 évig én gondoztam, neveltem.

Mindenesetre gondoljátok át alaposan!

2010. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%
Az én lányom 11 évesen kutyásodott meg, panel lakásban.Minden reggel felkelt a tacsit levinni, hosszú ideig uszodába is járt tanítás előtt. Mindezeket megoldotta, önállóan, mert szerette a kutyát.Tanítás után nagy séta volt, ami jót tett mindkettőjüknek.Este és hétvégén sokszor én is velük mentem: jót tett mindhármunknak :D
2010. szept. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Igen is meg nem is, nem tudom, ez sok mindentől függ.

1. Én nem tartok és nem szeretnék kutyát tartani panelban. Nem csak a lakás méretei, inkább az elhelyezkedése lehet gond. Hanyadik emelet, pl. ha elromlik a lift, akkor is le kell vinni sétálni, és nem mindegy, hogy 1 vagy 10 emeletet kell a kutyának lépcsőznie. Illetve hogy milyen szomszédok vannak, bizonyos szomszédok mellett - ha még én se tudok pihenni -, szerencsétlen kutya bedilizne, és talán még rám panaszkodnának, ha emiatt zajos.

2. Ha egyébként normális a lakóközösség, és nincs túl magasan, és a gyerek is felelősségteljes, nem maradna rám a kutya 1 hónapon belül, amit ő vállalt, akkor oké.

2010. szept. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!