Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eheti az alábbiakat egy...

Eheti az alábbiakat egy ló/póni? (lent)

Figyelt kérdés

Pl: narancs/graperuit/mandarin/citrom, banán héját? Szőlőcukrot? Diót? Káposztát? Tököt?

És miből mennyit? Almából mennyit ehet?

És vöröshagymát tudom, hogy ehet, de nemrég olvastam valami olyasmit, hogy ez elősegíti valami féreg élősködését, vagy valami hasonló. Ez igaz lehet, vagy hülyeség, amit olvastam? :P



2013. okt. 27. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Citrust nem, pláne nem héját. Magas a savtartalma, még kóstolónak el is menne, de rendszeres etetésre nem.

Banánt ehet, de megint nem a héját.

Nem, túl magas az energiatartalma és felpörgeti, terheli a szívét.

Dió abszolút nem, még mérgező is.

Káposztát nem tudom.

Tököt levileg ehet szintén magas cukoratalma miatt lásd szőlőcukor, nem ajánlott.

2013. okt. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
diót nem ehet? a szomszéd bácsi marokszámra pucolja neki!! mi baja lehet tőle? figyelmeztessem?
2013. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dió levelét tudom, hogy mérgező. Magát a diót nem tudom, hogy az e.
2013. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem a levelére gondoltam, azt soha nem adnék neki! :-D
2013. okt. 28. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Banánt lehet de én a héjukat nem adnám neki. Szőlőcukrot hallottam hogy adnak a lónak de inkább versenyeken. A dió nem lehet mérgező. Nálunk zabálják a kutyák is. Amúgy még nem hallottam hogy lónak adtak volna. Valószínüleg mert drága és körülményes az etetése. A kemény héjához viszont semmiképp se férjen hozzá. A levele meg állítólag mérgező de nálunk ( és máshol is ) meg szokták enni. Konzerv káposztát egyszer kapott a lovardában az egyik ló mert valami baja volt. Tököt azt ehet. Mi is ültetünk nekik külön.
2013. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!