Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1-2 év múlva rajtengedély vizsga?

1-2 év múlva rajtengedély vizsga?

Figyelt kérdés

2015 nyár vége felé leszeretném tenni a rajtengedély vizsgát hetente 1x 45 percet lovagolok tavasszal kezdtem alaptudással (lépés, ügetés és alapirányítás (kiskör, nagykör igen szlalom, kígyó meg ilyenek nem)).

Szerintetek sikerülhet (és mondjuk utolsó nyáron heti 1 óra vagy 2x 1 óra még nem tudom nagyon soká van) vagy estleg még korábban?



2013. okt. 31. 13:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a célod ne a rajtengedély vizsga legyen, inkább járj el kis házi versenyekre tapasztalatért és járj heti 4x lovagolni
2013. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én speciál nyáron kezdtem és volt hogy heti 5x kint voltam 3 órát magánlovardába és most már simán ugrok 80 cm-t ehhez kell a bátorság is persze, meg a szerencse de így sokkal jobban lehet haladni. Most már arabokon lovagolok. Csak ugye az a baj a magánlovardákkal hogy nem biztos hogy mindent szabályszerűen csinálsz. Épp ezért fogok tavasszal elmenni egy hivatalos lovardába, hogy megnézzk mit hogy csinálok. Ezzel csak azt akartam mondani hogy ha az elején sokat lovagolsz akkor sokkal jobban lehet haladni.
2013. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell egyből lehurrogni...:/ Először én is heti 1-2x jártam, hogy megszokja a lábam, hogy hozzászokjak, utána 2-3x hetente, voltam tavasszal, ősszel, nyáron, télen lovastáborba, bérelt lóval elkezdtem kisebb póni versenyekre járni... és ez így ment 2 évig, most itt vagyok, nyáron letettem a vizsgát! És nem 3 éves koromtól lovagolok;) Attól még másnak is van esélye, hogy nem 3 éves kortól lovagol!! Kedves kérdező azt tanácsolom, járj hetente többször, amikor csak tudsz, közbe várj, és egyszer csak eljön az idő mikor te is hivatalosan versenyezhetsz! Sok sikert kívánok!:)

L/14

2014. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Esélyetelen! Én egy éve díjugratok, heti 4-5 alkalommal lovagolok (bár ezt is kevésnek tartom) 5 éve lovagolok és több mint 1 éve van saját lovam és így is kéteheim vannak hogy le tudok e rajtengedélyvizsgázni 2015 tavaszán. A rajtengedélyen a díjugratás alap nem hogy a vágta! az elméleti rész pedig nagyon nehéz. Ime néhány példa:

- Milyen dokumentumban szerepelnej a lótartó kötelezetségei lova felé? Sorolja fel a főbb pontokat!

-Jellemezze az alap jármódokat az ütemek száma és a lebegő fázis megléte szempontjából.

Tehát röviden: annyi eséjed can sikeres rajtengedélyt tenni, mint egy óvodásnak.

2014. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Az elméleti rész nem nehéz, sőt a legkönnyebb az egész REV-ből.Nem tudom mostmár, hogyan állsz a lovaglással, de 2 év alatt szerintem nem lehet felkészülni vizsgára heti 1-2 lovaglással.Én 8 éve lovaglok 5 évet csak az alapokra és a helyes ülésre és egyébb fontos dologra szántam.Persze legfőbb képpen azért mert nem volt lehetőségem nagyon jó lovakra, nem hogy olyanra amely ugrani is tud. Aztan váltottam, 3 éve elkezdtem ugrani, pályát menni 80-90 cm meg ilyenek. 2 évig csak házi versenyekre jártam és 2014 tavaszán le raktam a REVet.

De ehez már voltak tapasztalataim a házi versenyekröl.Az ugró pályán a REVen hiába végig mész, az nem elég mert nem biztos hogy átengednek.Vizsga előtt minimum heti 3 edzésem volt.

2015. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Heti 1x lovagolok és mégis letettem a rajtvizsgát.
2015. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sikerült letenni a REV-et?
2015. nov. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én majd 2021-ben szeretném letenni.

Neked sikerült? Milyen volt? Most mennyire tudsz lovagolni? (Bocsi a sok kérdésért).

2017. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ennyi bántó kommentet...

Nekem személyesen Falus Vera mondta (lendület Lovasiskola), hogy 3 év alatt, heti 2 alkalommal REVet simán leteszik. Maradjunk annyiban hogy ez nem atomtudomany, nem egy élettan vagy anatómia szigorlat :D

Amikor komolyabban elkezdtem a lovaglást, 4 hónap múlva 80-90 cm-t ugrottam, hagyjuk már ezt a picsogast, hogy mennyire nehéz... X''D kedves kérdező, valosits megh az álmodat, és lebegjen az a szemed előtt, hogy az én 89 éves nagypapam 14 éves korában mindenféle lovasoktatas nélkül ugrott, lehet H nem a mai "protokollok" alapján... Ez amit ez a sok magát olvasnak hívó bohóc mond meg csak urimuri...

2019. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!