Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem a lovamról, mit tegyek?

Susie J. kérdése:

Leestem a lovamról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap megugrott a lovam, nekimentünk egy fának, leestem. tegnap este óta fura a közérzetem, ráz a hideg, fáj a bal lábam, medencecsontom és a nyakam. Lehet összefüggés az esés és a közérzetem között? vagy csak szimplán túllihegem és rágörcsölök? félek hogy valami komoly gond van. a fejemet nem emlékszem hogy bevertem volna, az oldalamra érkeztem. előre is köszi a válaszokat.

2013. nov. 2. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos!
2013. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
szerintem pár napig még pihend ki de ha nem javul feltétlen nézesd meg magad! :)
2013. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, 1. gondolkoztam hogy kihívom az ügyeletet. viszont úgy néz ki hogy csak rágörcsölök, mert ha pl játszok a gépen, nem vagyok szarul. majd meglátjuk. am járt már így valaki? és érezte ezt?
2013. nov. 2. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én egyszer régebben leestem a lóról, pont az ugrásra. Arra emlékszem, hogy felkeltem, és odaadtam valamit az edzőmnek (a telefonomat (??) ), a lovat megfogtam. Aztán,a többiek elmondása szerint, ugyan úgy ugrattam tovább, mintha misem történt volna, nem fájlaltam semmimet. Edzés végén az egyik lány névnapját ünnepeltük, (erre is csak képekben emlékszem) és akkor elkezdtem sírni, hogy hihetetlenül fáj a hátam. Az edzőm hívta anyukámat, hogy siessen értem, én meg próbáltam felé rohanni ahogy megérkezett. Bevitt a kórházba (szintén nem emlékszem ezekre), és megvizsgáltak, kiderült hogy bevérzett a vesém :/ Bent feküdtem egy éjszakát, aztán másnap reggel szintén megvizsgáltak, és akkora már, nem tudjuk hogy hogyan, nem tűnt annyira súlyosnak a bevérzés, és hazaengedtek.

Ezzel csak azt akartam leírni, hogy én is tökéletesen éreztem magamat, azután derült ki hogy valójában eléggé nagy baj történt. Szóval, szerintem semmibe sem kerül, menj, és vizsgáltasd meg magadat a biztonság kedvéért :)

2013. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi akkor lehet tényleg kihívom az ügyeletet. nem fáj a hátam, hála istennek, de a medencecsontom igen. bár az is akkor, ha hozzányúlok. így nem
2013. nov. 2. 12:31
 6/6 Valletta ***** válasza:
Sokszor ha van, ami leköti a figyelmedet, nem érzed a fájdalmat. Én pl. mindig visszaültem esés után, a törött bokával is hazalovagoltam és olyankor az ember a lóra koncentrál, nekem is csak este tűnt fel, mikor megnyugodtam, hogy hát ez bizony fájdogál. Nem érdemes halogatni az orvost.
2013. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!