Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem rég volt az első esésem...

Nem rég volt az első esésem lóról és egyszerűen nem merek visszaülni rá. Amikor leestem rögtön visszaültem de most egyszerűen nem megy. Eleve egy nagyon ilyedős ló ha valaki benyit a lovardába ( bent lovaglunk) rögtön megilyed?

Figyelt kérdés
mit gondoltok ?

2013. febr. 18. 13:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Ijed, hejjesirrás!

Ezzel a lóval ne kísérlezz, komoly baleset lehet a vége. A tied vagy lovardai? Tapasztalt szakembernek kellene kézbevenni és megnevelni, nem neked. Ne ülj rá.

Ha úgy esel le, a keresztcsontod is eltörhet, ha az elmozdul, lebénulhatsz. Meg kellene tanulnod úgy esni, hogy ezt kivédd. Nekem mentős ismerős magyarázta el, kéz-láb törhet, de fejet és gerincet védeni kell.

2013. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
lovardájé. de mindenkit felültetnek rá. és én már nem merek felülni. :// de teljesen ügyes és okos ló. csak hihetetlen beszari.
2013. febr. 18. 13:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kajakkal volt hasonló helyzetem. àprilisban kezdtem el kajakozni, és második alkalommal bele fordultam a vízbe. Soha többé nem bírtam bele ülni, még hóanpokig jártam edzésre, de kb 2x ültem bele a kajakba.

ès ráadásul versenyszerüen úsztam, így azzal sem volt egy aprócska peobléma sem, de egyszerüen a jéghideg vízbe való beesés egy tóban, teljesen lemerevített.

2013. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hát sajnállak. :( ugyanigy vagyok a lóval . de én visszaültem rögtön az esésem után. de most már nem megy.
2013. febr. 18. 14:00
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet megmondani, hogy félsz tőle? Szeretnél egy stabilabb lovat? Tudom, hogy sok helyen lovagolj és kuss meg, de hátha...
2013. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lehet megállapítani, hogy reális-e a félelmed vagy sem, mert sokaknak már attól is tele a gatyájuk, ha a lónak mozog a füle. ha úgy jobban érzed magad, kérj másik lovat vagy válassz másik lovardát, de azt fogadd el, hogy csak az nem esik le a lóról, aki nem lovagol.
2013. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem döntsd el először is ,hogy tartod-e magadat elég tapasztalattal és tudással rendelkező lovasnak ehhez a lóhoz.Nyilván nem kezdőknek való a ló.Ha viszont tapasztaltabb lovas vagy és ismered már a lovat,akkor tudnod kell ,hogy mitől tart és ijed meg.Legyél erélyes vele és ne hagyd rá a dolgokat,mindig figyeld a jelzéseit.Aki hosszabb távon lovagol és akár haladó szinten, annak már benne van bármikor az esés lehetősége.Esni szinte minden valamire való lovasnak kötelező,mert sokat tanulhatsz belőle.Nyilván mindenki kezdő lovas az első esésénél megijed,de utána legalább el tudja dönteni,hogy neki való-e ez a sport.Egyébként nem kell elsőre megijedni,mert lehet,hogy a te hibádból történt az esés és ha figyelsz a lóra és tudod korrigálni akkor nem esel le legközelebb.
2013. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy ilyen kanca, Bella a neve. Olyan kényelmes lovat ritkán látni. Viszont tele volt rossz szokásokkal. Bólogatott, bakolt, lehúzta a fejét, egy adott helyre nem ment oda és nagyon megijedt, amikor esett, vagy a fólia megcsörrent, mert szél volt, a kocsiktól még mindig fél. Ő volt a második ló, akin ültem, igencsak kezdő voltam. És megköszöntem az edzőmnek, hogy rajta lovagolhattam másodjára, mert nagyon stabil az ülésem és mindenki azt hiszi, hogy már több ideje lovaglok. Róla estem először és azon az edzésen többet nem ültem lóra. (Visszaütettek, de utána ismét bakolt, tehát levettek róla. Rátettek egy másik, nyugisabb lóra, de rajta sem tudtam menni, nagyon féltem.) Azon a héten még volt egy edzésem és az edzések közötti időt azzal töltöttem, hogy megnyugtattam magamat, ismét próbáltam bízni a lovakban. Miután ismét edzésem volt mindig mondogatta az edző, hogy a földnél tovább úgy sem esel és nem kell félni, mert ha nem ugratsz, kicsi az esélye, hogy átmegy rajtad a ló, vagy akár rádlép. Én első esésnél olyat seggeltem, hogy a levegőben megpördültem :D Rögtön a lóhoz rohantam és megnéztem, vele mi van :) Szóval próbáld meg feldolgozni és nem félni, mert ha félsz, akkor ő is rosszabbul reagál majd, hidd el. Arra se koncentrálj, hogy ne félj, mert akkor is félsz, csak a ló legyen, meg te. Amúgy mi az ijedős lovaknál zenével lovagolunk és nem ijednek meg, ha bejön valaki, mert a zaj állandó.Senki ne kezdje kritizálni az edzőmet, mert annyira azért nem volt vészes a ló, akkor még nem bakolt, mikor rátettek. Remélem segítettem:)
2013. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek már ugrattam is amikor arról a lóról estem még nem. de multkor is felültettek rá és nem mertem vele vágtázni..egyszerűen nem birom leküzdeni ezt.
2013. febr. 18. 16:20
 10/22 anonim ***** válasza:

Akkor mondd azt, hogy amíg nem szerzed vissza az önbizalmad, addig ne ültessenek arra lóra. Egy ilyen totál el tudja venni az ember kedvét. Az ijedős lóra meg fel kell készülni lelkileg is, mert neked halálnyugodtnak kell lenned. Ha te azt nézed és attól félsz, hogy mikor ugrik meg valami szartól, addig a lóban is benne lesz ez, mert ráragasztod a félelmed és már csak azért is meg fog ijedni.


Lovagolj más lovakon, míg nem érzed késznek magad ahhoz a lóhoz.

2013. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!