Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem a lóról?! Nem szeretné...

Leestem a lóról?! Nem szeretnék nagyon lóra ülni, de folytatni meg szeretném! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy bizonyos "Tracy" nevű lovon. Előző héten is rajta voltam, és egyszer megugrott, máskor meg elkezdtett vágtázni (Még nem vagyok osztályos és csak ügetni tudok egyedül, vágtázni nem) Akkor nem adtam fel , büszke voltam h ment a vágta egyedül. Na ma is voltam, ugyan ezen a lovon. Egyszer vágtázott mert megijedt, ekkor rajtamaradtam, és az oktató is megdicsért. Másogyára megugrott, 3.-ára megtörtént a balaeset. Nem tudom mit csinált a ló, talán galoppozott, mert sokkal gyorsabb volt mint a "rendes" vágtában. Elég jól birtam de a kerítésnél megállt, vagy megfordult hirtelen( talán sokkot kaptam az ijedségtől) és már megéreztem h lefogok esni. Nagyon-nagyon meg voltam ijedve, de nem történt komolyabb sérülés. Utánna még ráültem a lóra, és futószáron oktattak tovább. És akkor.... Megint elkezdte a ló, és ekkor is majdnem leestem, nagyon kicsi hiányzott hozzá. Ezután gyakoroltuk még az ügetést meg ilyesmik, de ugy féltem az utolsó percekbe, hogy alig vártam h leszálljak. (Pedig mindig abban reménykedek, hátha maradok még egy picit (: Most nem szeretnél lóra ülni, de abba se akarom hagyni. Ez tudom h hülyén hangzik de ezt érzem. Talán a többi lovas aki először esett le tudja milyen rossz érzés. Tanácsok, biztatások? Mit csináljak hogy ne féljek? ='(
2012. nov. 16. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell ülni rá. Nem szabad abbahagyni! Lehet most a kelleténél izgatottabb volt a ló is, nem mindig ilyen, lehet csak ma volt ilyen nyugtalan. Figyelj arra hogy ha úgy adódik tudd megállítani, vagy ha stresszel, akkor tudd lenyugtatni valamelyest. Én csikós vagyok, számtalanszor estem olyanokat a lóról, hogy visszagondolva mosolygok magamon. Álló lóról is tudtam leesni, pedig nem kezdő voltam, hanem már elég régóta dolgozó csikós. Tavasszal pukkantam utoljára, azóta nincsen semmi. Jó a lovam is, megbízható, meg én is figyelek hogy ne ijesszem meg. Pedig ha ismered a csikós mesterséget akkor tudod hogy a lónak rengeteg fura természetellenes dolgot kell csinálnia.
2012. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is le estem már a lovamról. Még néha megugrik a nagy zajnál meg nem is látta, hirtelen jött motoros terepen -.-


Leestem én is megijedtem de ameddig nem nyugodtam meg nem mentem a ló közelébe! Majd lenyugodtam és vissza ültem utána még kirándultunk egy picit majd jöttünk haza.


Muszáj vissza ülnöd de a félelmed győzd le. Ha érzi a ló, hogy félsz akkor az már rossz!!! Ha félsz inkább ne ülj rá!

2012. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát visszafogok ülni, ha egy kicsit félek akkor is! Nincs olyan h egyátalán nem félek. És ezt a kicsike félelmet ugy tudom legyőzni ha újra lóra ülök :D De köszönöm mindkettőtöknek ;)
2012. nov. 16. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad félni! Vissza kell ülni. Menj ki, aztán kérd, hogy egy nyugisabb lóra ülhess, mert pillanatnyilag nincs bizalmad bennük. Mondjuk nem értem miért engednek el olyan lovast futószárról, aki még vágtázni sem tud illetve ha el is engedik miért adnak alá egy "meglepi csomagot". egy két ilyen húzás a nem túl elszántakat eltántoríthatja a lovaglástól.

Viszont te ha összeszedted magad és a bátorságod ülj vissza arra a Tracy-re és mutasd meg neki, hogy te nem vagy egy olyan lovas, melyet könnyen elhagy. Illetve remélem tanultál az esetből: mindig résen kell lenni, főleg ha ilyen ijedősebb lóról van szó, folyamatosan szorítani, és ha megindul akkor is nyugodtnak kell lenni, mert ha te bepánikolsz, az még jobban ijeszti a lovat.

2012. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Én is a parásabb lovasok közé tartozok, és azzal tudnának egy életre eltántorítani a lovaglástól, ha nem a tudásomnak megfelelő lovat adnának alám. Nem tudok még én sem vágtázni. ÉS nem szeretnék rossz élményeket szerezni még majdhogynem kezdőként. Én azt gondolom, hogy egy kezdő lovas igenis nyugisabb pacikon szerez önbizalmat, stabilizálódik az ülése, és majd ha már tényleg biztos magában, illetve az ülése is ok, akkor már lehet ijedősebb pacira ültetni.
2012. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Én 2 éve lovagolok, és csodával határos módon még sosem estem le! Pedig nekem is sokszor volt, hogy megijedt, ágaskodott (és igen, nem olyan kis picit, hanem rendesen), bakolt. Egyszer egy olyan lovon mentem, amin már hetek óta nem ült senki! Elmentünk terepre, és bemelegítés után elkezdtünk vágtázni. Nagyon jó volt, mert szédítő sebességgel mentünk! Aztán, mivel nagyon hiperaktív volt, egyszerűen nem állt meg! Sok ideig vágtáztunk. Utána én is féltem, de leküzdöttem, és következő órán ugyanazzal a lóval ugyanazon a részen vágtáztunk. És akkor sikerült megállítanom!

Másik példa: A 3 leggyorsabb lóval mentünk ki terepre: elkezdtünk vágtázni, de nemsokára galoppra váltottunk. És egy kocsi jött szembe! Nem tudtunk megállni, a vezető (az autós) pedig csak jött felénk: Végül a bozótba kellett mennünk, hogy ne üssön minket el! Egyikünk sem esett le, de nem számítottunk autósra, hiszen azon az úton elvileg nem is mehetett volna egy sem. És kiderült: az autót egy olyan ember vezette, akinek nem is lett volna szabad, mivel fogyatékos volt! Akkor nagyon megijedtem, másnap pedig azt gondoltam: "Soha többé nem ülök lóra!" Szerinted mi történt egy hét múlva? Ugyanúgy mentünk ki terepre. És hogy miért? Mert aki igazán szereti a lovakat, az nem tántorodik meg egy félelmetes balesettől, vagy egy kis ugrástól/eséstől!

2012. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan lovas aki nem esett volna még le a lóról.

ne hagyd abba, folytasd továbbra is! :) lehet Tracy nem olyan nyugodt, nem kezdőknek való, szóval esetleg meg is kérheted az oktatót h másik lovon gyakorolj tovább. amikor először estem le a lovamrol nagyon megijedtem de nem adtam fel. mára nem félek az eséstől meg ilyenektől. szerintem prbálj megbarátkozni a lóval (beszélj hozzá ilyenek) és az a lényeg h nyugodt legyél a nyeregben. mindig nyugodt.

2012. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha ennyire félsz az eséstől, akkor menj el egy western lovardába lovagolni. Ott western nyereg van.... :) :) :) Ott viszonylag nincs sok esés. Én magam is abbahagytam volna a lovazást, ha nem ülök bele western nyeregben még 2015-ben egyik nyaraláson, most is western nyeregben lovagolok a saját lovamon.
2023. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!