Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet vele ugrani majd?

Lehet vele ugrani majd?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lovat akinek patacsont repedése volt, meg volt műtve (4 éve volt). Jelenleg tökéletesen dolgozik síkon, gyönyörűen használja a lábát, semmi panasza nincs. Szerintetek merjek vele ugrani kezdeni? Kap kerabolt hogy egészségesebb legyen a patája, az állatorvos 1-2 hét múlva jön, természetesen vele is megbeszélem. Én a Ti véleményetekre lennék kíváncsi, vagy tapasztalatra ha valakinek volt ilyen baja a lovával. Köszönöm!
2013. nov. 2. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez azert sok apróságon múlik, melyik lába, mennyire súlyos, korábban ugrott-e, hány éves, te most tanulnál-e ugratni, stb... Én nem erőltetném, de ez az én személyes véleményem.
2013. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyik lónak, akivel én dolgoztam, patacsont törése volt, de nagyon súlyos, évekig állásban kellett tartani. Aztán a tulaj kifejezett kérésére visszahoztuk munkába, egy évig díjlovagoltunk vele, L-M szinten versenyzett (ő azért előtte is okos ló volt), aztán elkezdtünk ugrani. 40 cm magasságig semmi baj nem volt, edzések végén ugrottunk 2-3 30-40cm magas akadályt. Aztán elkedztük magasabbra tenni, ugyanúgy edzések végén, de 70-80 cm magas akadályokat ugrottunk vele. Ezt a terhelést nem bírta a lába, visszasántult. Egy darabig próbálták kezelgetni, aztán letettünk róla, amúgy sem volt egy mai csirke (18 éves volt), legelőre került, nem lovagolja senki. De nekem az a véleményem, hogy fél-egy órás terepeket, elvétve egy-egy idomítóedzést bírna, ha nem lett volna túlterhelve, 30-40 centiken vígan elugrálna, de a 60-80 már sok egy sérült lábú lónak. Aztán lehet, hogy a tiéd nem volt ilyen durva eset, vagy épp még ennél is komolyabb volt, ezt én nem tudhatom.
2013. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, józan ésszel úgy gondolom, hogy egy tökéletesen gyógyult repedés nem okozhat galibát, kivéve, ha azért történt maga a baleset a lóval, mert valamiért rosszul terheli eleve a lábát. Kéne egy röntgen meg egy állatorvosi szakvélemény, de ha teljesen meggyógyult és nincs problémás lábállása a lónak, valószínűleg nyugodtan lehet vele ugrani.
2013. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!