Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ha jön valami ismerős...

A kutya ha jön valami ismerős akkor mindig majd megőrül. Hangosan ugat és ki akarna ugrani a helyéről. Hogy tudnám leszoktatni arről, hogy ha bejön vmi ismerős akkor ne őrüljön meg a kutya hanem csendben eltürje?

Figyelt kérdés
Ha egy " cigány " vagy a postás jön akkor másképp ugat, akkor úgy ugat h majd megöli. Az még jó de le akarnám szoktatni arről, hogy ha jön vmi ismerős akkor ne őrüljön meg. Akkor a nyüszítés és az ugatás keverékével ugat.
2009. aug. 26. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mi ezzel a probléma. A kutya örül, te pedig tudod, hogy ismerős jön. Mindenkinek jó..
2009. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem értek egyet az első válaszolóval, mert ha egy kutya viselkedése a gazda számára gond, akkor arról le kell szoktatni.

a kutyád tipikus falkavezér, aki úgy gondolja, hogy ő feladata a látogató fogadása. egyszerű módszerrel el tudod tőle venni a vezéri posztot. a módszert elolvashatod Jan Fennell könyvéből: Hallgassunk a kutyánkra. az ott leirtak alapján sikerült nekem is leszoktatni a kutyámat az ugrálásról, ugatásról. ma is ugat, ha jön valaki - jelez nekem - de ha megjelenek a kapuban, rögtön átadja nekem a terepet, hogy a látogatókat fogadjam. ha rossz elküldöm, ha jó beengedem. bizik bennem, hogy meg tudom védeni az otthonunkat, az ő közreműködésével - neki csak jelezni kell, a többi az én dolgom.

a módszerről: a farkasok viselkedésén alapszik, a vezér "mindenható", minden falkatag az ő döntése alapján cselekszik. a kutyáknál nem egyértelmű, hogy az ember a vezér, ugyanis a gazda akaratlanul is olyan jeleket közvetit a kutya felé, amikből azt szűri ki, hogy az ő kezében van az irányitás, ezétr úgy cselekszik, ahogyan akar, ami nekünk nem mindig jó. 4 rituálén alapszik:

1. a falka újraegyesülése - mikor a gazdi hazaérkezik, vagy kilép a kertbe nem szabad figyelembe vennie a kutyát. semmi kényesztetés, simogatás, semmi orditozás. bármit csinál akkor sem veszed figyelembe. csak szépen nyugodtan. egy idő után lenyugszik, vársz egy 5 percet, utánna magadhoz hivod, és megjutalmazod.

2. etetés - az étel nem lehet állandóan a kutya előtt, csak amikor enni kap. ha jóllakott el kell venni előle. + gesztusevés (könyvben)

3. veszély észlelése - itt jön a te probémád. amikor jönnek a vendégek, a kuty elkezd ugatni, nyugodtan megköszönöd neki, hogy jelzett, egy játékkal, vagy jutalomfalattal elvezetetd valahova, ahol elcsukod egy pár percre. bebengeded a vendégeket, megkéred őket, hogy ne vegyék figyelembe a kutyát, úgy ahogyan az első pontban irtam. kiengeded.

4. séta - az első lépéseket otthon kell megtenni,a láb mellett kell sétálnia, ha jól csinálja jutalmazod. ha elkezd húzni, megállsz, és csak akkor indulsz el vele újra, ha lábadhoz ment.

persze ez igy kevés, jobb ha elolvasod a könyvet. lehet durvának fogják néhányan mondani, de én erre azt mondom, hogy inkább igy viselkedek a kutyámmal, minthogy üssem, vagy orditozzak vele, vagy egyszerűen a rosszaságait figyelmen kivül hagyjam. az az idő amit a kutyával töltök az kellemes,és a gonjaimról megfeledkezve játszhatok vele, nem kell azon gondolkodnom, hogyan oldhatnám meg a kutyámmal kapcsolatos gonjaimat, nem kell velük bosszúskodnom.

bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de irtam egy kicsit a könyvről izelitőnek, hogy kedvet kapj rá, mert sokan nem is olvasnak el kutyákkal kapcsolatos könyvet, mert vagy nem fogja meg őket, túl nagy falatnak érzik, hogy valami újba kezdjenek. de hidd el nekem MEGÉRI!

sok sikert:)

2009. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig veled nem értek egyet, mert szerintem azt a könyvet be kellene tiltani. Az írója pszichopata.. Nálunk én vagyok a falkavezér, pedig kölcsönösen üdvözöljük egymást a kutyámmal mikor hazaérek és nem veszem ki a szájából a kaját.. De hát ahány ember, annyi szokás. Abban igazad van, hogy ha a gazdit zavarja valami arról le kell szoktatni. Én csak azt nem értem mi a zavaró benne.
2009. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

úgy tudod leszoktatni , hogy pl: az ismerős ,mielőtt bejönne elmondod neki ,hogy hogyan viselkedjen .

ne nézzen a kutyára, ne vegyen róla tudomást, tolja el magátol,ha ráugrik , stb. majd később 5-10 perccel azután,hogy a kutya lenyugodott és félreált, hívja magához- dícsérje és jutalmazza meg.

22.52-nek amit leirtál az okos és egyet is értek vele ,de használni nehéz !

tényleg azért teszi a kutya mert ő a vezér .

11.24-nek , gondolom nem a lakásban tartasz nagyobb termetű kutyát ,és fogadsz sok vendéget.

jön a kislány barátnője,a kutya meg súlyra és termetre is 2 × nagyobb a gyereknél ? ott kapna mindenki szívrohamot ,amikor a nagy kutya agyonszeretné a kicsi gyereket.

de : a kicsi lánynak elmagyaráztuk,hogy hogyan viselkedjen,meg is muttatuk,meg is tanulta .

a nagy kutya pedig teszi amit a kicsi lány mond neki ,pedig vagy 2 × találkoztak életükben !

nekünk embereknek is meg kell tanulnunk a kutyák nyelvét .

ezt tanítja többek között ,jan fennel, cessar millan ,és még sokan mások.

és tudod: HASZNÁL !

2009. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Látod nagyon is jó példát írtál le mert ez így működik nálunk. Csak előtte nem szadiztam halálra a kutyámat ezekkel a beteges módszerekkel. De ahogy szoktam mondani, ahány ember annyi féle..
2009. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem szeretnék vitatkozni és ezzel fárasztani a kérdezőt. igy inkább neki válaszolok:

ha fennel módszerét használod (lehet, hogy nehéz, de egyáltalán nem kegyetlen) a probléma pár hét alatt megoldódik. lehet, hogy a te kutyádnál elég lesz figyelmen kivül hagyni, csak akkor, ha vendégek jönnek (ahogy az előbb leirtam). persze ha megnyugodott magadhoz hivhatod (vagy a vendégek), és megjutalmazod vagy falattal, vagy játékkal, vagy simogatással stb. nem tudom, hogy igy milyen gyorsan tanul, de igy is javulhat.

2009. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!