Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet részegen lovagolni?

Lehet részegen lovagolni?

Figyelt kérdés
A ló úgyis józan, tehát nem történhet baj ugye?

2013. nov. 3. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Így van, sőt autót is vezess, mert az be se tud rúgni! Mi baj történhet? Ugy néz ki kettőtök közül esze is a lónak lehet több...
2013. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 x) ***** válasza:
73%
Bevallom, egyszer én is elkövettem ezt a hibát (jó, nem voltam teljesen részeg és több lovassal voltam, nem egyedül). De semmiképpen sem szabad, mert a lovadért te vagy a felelős. Részegen pedig lassabban reagálsz, nehezebben érzékelsz dolgokat (nyilván ezért nem szabad autót sem vezetni). Szóval ha a ló hirtelen megriad valamitől, akkor lassabban fogsz reagálni és könnyen megtörténhet a baj. És ha leesel, részegen nem biztos, hogy tudsz segítséget hívni, a lovat megfogni meg végképp nem. Főleg egy kezdőbb lovas. (mert egy sok éves tapasztalattal rendelkező lovas automatikusan nyúl a szár után ha leesik, ez berögzült dolog.) Szóval ebből nem csak neked lehet bajod, de a lónak is, ha nem tudod megfogni és mondjuk kimegy a kocsiútra, vagy beleakad egy drótkerítésbe. És ezt szerintem egy lovas sem akarná. Persze, vannak azok a történetek, hogy a kocsis hót részegen kijön a kocsmából, felmászik a lovaskocsira a ló meg hazaviszi, de azért ha tudunk jobbat, akkor inkább ne kockáztassunk.
2013. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Látogass el szüreti fesztiválokra! Ott látni fogod hogyan lovagolnak részegen. :') Legalább is felénk mindig van jó néhány.
2013. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Fizikailag lehetséges, ha elég józan vagy ahhoz, hogy fel tudd tornászni magad a nyeregbe. Mégsem ajánlott, mert módosult tudatállapotban nem tudsz olyan stabilan ülni, sokkal lassabb a reakcióidőd, és koncentrálni sem tudsz annyira, amennyire kéne. A ló vigyáz magára, igen, de az már korántsem biztos, hogy rajta fogsz tudni maradni, ha amúgy jó lovas vagy, akkor sem.
2013. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Lehet.. de elég szédelgős..:D
2013. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Több száz kilós állat,ami ösztönök alapján cselekszik. Ha mondjuk megindul egy forgalmas helyen vagy bárhol máshol,és te nem vagy ura,mi baj lehetne? Aki meg piásan lóra ül,az csak egy bugris f @sz ,nem lovas.
2013. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kovbojok itták a viszkit!
2013. nov. 3. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
A hatodiknál van a pont, a szüreti fesztiválokat meg hagyjuk már, nem véletlen, hogy majdnem az összes ló lelki vagy fizikai sérüléssel megy onnan haza... A részeg ember segítségadásai sem a korrektségről ismerszenek meg legtöbbször ugyanis, az meg már csak a ráadás, hogy még hány baleset forrása lehet ez...
2013. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tökre igazad van a ló józan.. -.- Te normális vagy irányítani se tudnád szét vagy cseszve és úgy felülnél lóra? kérlek össze vissza tépnéd a száját senkinek se lenne jó, nem tudod megfogni ki megy az útra ledob ott hagy..
2013. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lovon gondoltad vagy esetleg egy emberen..lovon kevésbé kellemes..;)
2013. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!