Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég nagy gázban vagyok,...

Elég nagy gázban vagyok, valaki tipp?

Figyelt kérdés

sziasztok! A helyzet: 4 éves sodrott kancám van, nem jó szándékú, csikókorában rendesen hagyták az ember fejére nőni. (zárójelben feltett kérdés, ezen lehet változtatni?)

A legnagyobb problémám: apám azt vette a fejébe, hogy majd én lovagolom be. Nem vagyok kezdő, mindhárom jármódban biztos az ülésem, de erre nem vállalkozok, nem akarom ennél jobban elrontani. A pénz nem lenne akadály, csak apa nem enged ebből, nem érti meg, hogy ez rám és a lóra nézve is veszélyes. Mit csináljak?



2013. nov. 4. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne ülj fel rá. Ha nem ülsz fel rá, akkor nem fog megkötözni és daruval rárakni a lóra.


Ha gondolod mondd meg neki h üljön fel ő.


Bár ez inkább családi kérdés, nem állatkérdés, hogy hogyan érvényesítsd az érdekeidet a családodon belül.

2013. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól mert az ember fejére nőtt, nem feltétlenül rosszindulatú. Tény, hogy létezik rosszindulatú ló, de ritka az olyan, és általában annak is megvan az oka.

Tudsz persze javítani rajta, nevelés kérdése. Csak fontos, hogy tisztában légy a ló testbeszédének legapróbb jeleivel is, hogy azonnal korrigálni tudd a helytelen viselkedést, mindig a vétségnek megfelelő mértékű reakcióval. Ennél nem fejtem ki jobban, ha ebből nem tudod, hogy mire gondolok, akkor felesleges nekikezdenek a jelenlegi tudásoddal, mert valószínűleg sérülés lenne a vége a dolognak.

Ha az apád neked nem hisz, talán egy szakembernek adna a szavára. Kérj meg valaki lovas ismerőst, aki ért is a lovakhoz, hogy nézze meg a lovat, és beszéljen az apáddal.

2013. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy nem ért hozzá, ehhez szakember kell, és veszélyes neked elkezdeni, mert nem vagy hozzá elég képzett, hiszen más egy már belovagolt lovon ülni, meg egy teljesen nyersnek megtanítani, eleinte mindegyik ellenkezik, meg nem érti, mit várnak tőle.
2013. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nyugodtan láss neki a dolognak, ha nem jutsz vele zöld ágra, még mindig hívhatsz "szakembert"
2013. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Először is rendbe kellene tenni a lóval való mindennapi kapcsolatot és ezt megbeszélni a családdal is, hogy ne kapassák el. Csak úgy fog menni, ha mindenki felfogja, hogy a ló nem cica. Futószárazni elkezdheted, aztán a többi majd elválik, pl. hogy képesek vagytok-e normálisan megnevelni, kézben tartani a lovat, mert amelyik földről bunkó, az nyereg alatt sem lesz kisangyal.
2013. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy nem akarsz egy bokorban kikötni, és kész. Lehet változtatni azon, hogy a fejetekre nőtt, persze, csak szakértelem és határozottság kell hozzá.
2013. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is elég kevés tapasztalattal fogtam neki a saját vsikóm belovaglásának és utólag úgy gondolom felelőtlenség volt, de máig nagyon jó csapatot alkotunk vele ttettem le a rajtengedély vizsgát is! Én azt vallom, hogy ha szereted azt a lovat és ezáltal a megérzéseidre akkor szerintem nagy baj nem lesz :) és cáfolnám az egyik előttem szóló meglátását: ismerek olyan utolsó bunkó lovat aki nyereg alatt egy csoda ;)
2013. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 busa.e07 válasza:
attól függ, hogy mennyit tud eddig a ló. megengedi -e a kötőféket, lehet -e vezetni, megy -e futószáron? lehet hogy rajtam kívül a többiek értelmezni tudták a kérdést, de azt irtad, hogy hagytk az emberek fejére nőni. ahhoz szerintem, hogy rendes választ lehessen adni a kérdésre, tudnunk kell, hog menyit tud a ló, így könnyebb azt is megmondani, édemes-e elkezdened a betanítását, kell-e hozzá szakember, az alapoktól kell-e kezdeni, vagy már volt foglalkozva a lóval? ezek olyan kérdések, amelyeket nem lehet figyelmen kívül hagyni.
2013. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!