Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet egy igazi lovas a...

Hogy lehet egy igazi lovas a lóverseny (galopp) iránt elkötelezett?

Figyelt kérdés
Annyit hallom, hogy a galopp tönkreteszi a lovakat, emiatt mennek 5-6 évesen vágóra, emiatt lesznek használhatatlanok hosszú távon. Akkor mégis hogy lehet igazi lovas ember ennek a rabja? Elvileg a lóra társként kell tekinteni... és nem tudom emberileg elfogadni, hogy a versenyszellem, meg ilyesmik :(

2013. nov. 4. 22:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a galoppot (nem járunk sokat a Kincsem Parkba, de amikor ott vagyunk, mindig lenyűgöz), sokat olvasok róla, amíg nem lettem 180 centi, meggyőződésem volt, hogy zsoké leszek, nagyon szeretek a száguldani egy gyors ló hátán.

Ehhez képest most van egy tömzsi pónim, aki legelni és állni szeret a legjobban. Nem kényszerítem vágtára, tökéletes az a tempó, ami neki kényelmes. A lovardában van a barátnőm lova is (aki körülbelül kétszer ült rajta, aztán elment egyetemre, és két éve nem látta a lovát), egy pályáról hozott, most tízéves telivér herélt. Gyönyörűen dolgozik bent, szeret ugrani, kedves és barátságos, nyugodt, a 3 éves kishúgom is ült már rajta futószáron. De nagyon szeret futni, ha engedik. Néha terepen meg-megengedem, és látszik rajta, hogy élvezi, ha gyorsulhat, még akkor is, ha egyedül vagyunk kint, és nincs kit legyőznie. Mikor versenyzünk (az edzőm lova egy kis arab, ő is elég gyors, néha kettesben kimegyünk terepre), akkor belead mindent, és tényleg küzd. Olyankor is a társam, és örülök, hogy nem futtatták évekig, és nem csináltak belőle gépet. Ennek ellenére szeretem a galoppot, a kis herélt féltestvére most 18 éves, szintén futott ló (onnan tudom, mert a heréltet, ahonnan hoztuk, találkoztunk az apjával), az égvilágon semmi baja nincs, hetente néhányszor lovagolnak rajta, és állítólag még mindig szeret futni.

2013. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat :)

És igen, nem vagyok benne jártas, ezért tettem fel a kérdést. Nem értem, miért kell rögtön bunkózni o.O

De ha neked ez jobb, kedves 10., akkor igen, csak annak hiszek, amit hallok, és biztos álszent vagyok. Mert 4 sorból teljes képet lehet alkotni egy tök ismeretlen ember személyiségéről, az is tutiszáz :)

2013. nov. 6. 22:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem vagy valamibe jártass,ne mondj róla véleményt se,és ne vagdalózz olyanokkal,amikről fingod nincs. A bunkóságról csak annyit,hogy te szerinted nem igazi lovas,aki galoppot nem ássa el.... TE mitől vagy igazi lovas? Hülye !
2013. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát, utolsó, azt hiszem, kicsit agresszív vagy ^.^ Úgyhogy ezt neked küldöm, így, a topic lezárásaként 8-)


http://www.youtube.com/watch?v=zSZVonXN-VA

2013. nov. 7. 21:47
 15/16 Heyho_Alice ***** válasza:
zsoke vagyok, en tarskent tekintek a lora mivel EGYUTT nyerunk. Nem kell rogton altalanositani, nem minden lovat kuldenek vagora, nem minden lo megy tonkre 6 evesen. Attol meg mert zsoke vagyok igazi lovasnak tekintem magamat. Az az igazi lovas aki "suttogonak" vallja magat csak mert egyszer nyihogott neki egy lo? Vagy a 12 eves kis libak, akik neonszinbe oltoztetik a szerencsetlen lovat, a lovardaba meg havonta jarnak ki es odab***nak neki egy almat meg megpuszilgatjak? Ezek igazi lovasok? -.-" az onjelolt suttogok allitom tobbet artanak a lonak mint egy profi munkalovas/zsoke. A lovam meg mellesleg 5 eves angol teliver, vagora akartak vinni mert lassu es ugyetlen. Benne aztan nem a penzt a latom. Nem voltal meg versenyen, nem tudhatod milyen ez. Csak ne altalanosits mert kvara idegesito
2013. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Ha ez nektek jó, akkor idegeskedjetek. Én, ha a helyetekben lennék, megpróbálnék normálisan érvelni kiakadás meg hiszti helyett, és akkor talán a másik fél is véleményként kezelné a mondandótokat, nem pedig kioktatásként.

Senki nem beszélt amúgy a 12 éves lánykákról. Ki mondta, hogy az jobb, vagy azt, hogy csak és kizárólag a galopp árthat a lónak?

Mellesleg szerintem azért gondolkodjunk is támadás helyett, és valljuk be, hogy igenis nem tesz jót ez SEM a lábaiknak. De ha valaki normálisan kifejti, hogy ez aztán mekkora egészséges dolog (mármint a lóverseny), akkor elfogadom.

2013. dec. 19. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!