Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló amelyik hozzánk került...

A ló amelyik hozzánk került nem reagál a megállás segítségre. Magyarul minden segítséget ért megfelelően, kivéve a megállást. Lehúzza a fejét és megy tovább. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
fontos az állj előkészítése,megállításnál,rázárod mind a 2 csizmád és elől megtartod ha lehúzza a fejét.
2013. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az állj feladat nem azt jelenti, hogy meghúzod a szárat - ha te ezt teszed, akkor az elől menekül, ezért húzza el a fejét. A szár csak finoman kitart, a testsúlysegítség megszűnik velemenőnek lenni, meghúzod a derekad, mélyen beleterhelsz a hátába, és a csizma is passzív - a megállj pillanatában zár oda, hogy négy lábra, terhelően álljon meg.
2013. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is ismertem egy ilyen arabot, azoknak se nagyon van stop gombja :)

És azt alkalmaztatták velem, hogy hátradőlök, derék feszít és a térdekkel rászorítok a nyeregre. Ő érezni fogja hidd el és eddig akinek tanácsoltam, vagy amikor alkalmaztam sikerült megértetni a lóval.

B.

2013. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy ügettetem addig, amíg már ő nem akar megállni, és így már jutalomnak veszi a megállást. Vagy ez hülyeség?
2013. nov. 11. 07:56
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Hülyeség. Ha ezt alkalmaznád 10 órát menne alattad.


A többiek jól mondják, sarok zár stb...

2013. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség!

Vágtába hajcsad addig míg a megállás jutalom lesz!

2015. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát inkább ne "hajcsa" <-(xd) Nem hajkurászni kell körbe-körbe a lovat amíg kiköpi a tüdejét és megáll,ez nem lovaglás.. szép lenne négyszögben is,bírók várnak fél órát még kihajtod a ló belét h megálljon x nél. Vicc :D Csak az marad h csizma zár,elől megtart,így összetolod a lovat és talán meg is áll. Ha nem,akkor felváltva a 2 szár apró ujjmozdulatok megtart ,enged még nem áll meg,ülésed süllyeszd le,vállaid legyenek hátúl és szorítsd a térdeddel. Sok ló inkább testsúlysegítségre áll meg nem a több kézre.
2015. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!