Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek állatkínzó vagyok?...

Szerintetek állatkínzó vagyok? Angol telivér

Figyelt kérdés

A szüleimtől kaptam egy fél éves angol telivér csikót két hónapja, ami 1 millióba került. A lovardába mindenki őrültnek néz, hogy négy éves koráig nem akarok ráülni, se semmilyen kemény munkát végeztetni vele.

Azt akarom, hogy a csontjai megerősödjenek, kifejlődjön és nem akarom versenyeztetni.

Ezért is röhögnek. Nem értik minek kaptam, akkor angol telivért, ha nem versenyeztetem.

Persze rengeteget foglalkozok vele, tanítgatom kisebb-nagyobb dolgokra, de nem terhelem le az agyát. Sokat játszunk vele, ismertetem más lovakkal, mindenből jót kap. Naponta szoktam azt, hogy kötőféket teszek rá, egy vezető szárat és futunk, sétálunk. Van egy másik lovam is, aki mellett hetente(most már még gyakrabban is) megy. Terepre is kijön velünk (teszek a fejére szájkosarat, mert mindent összevissza eszik). Pálya munkára is jön, aranyos, ahogy az alacsonyabb akadályokat ugorja át. Van csikó társasága is.


A lovardában mindenki avval húzza az idegeimet, hogy fél év és elkezdhetném belovagolni, hogy versenyezzek vele. Aztán cikiznek, hogy az angol telivér azért él, hogy galoppozhasson, hogy versenyezhessen. Úgy gondolják a versenyzés egészséges a lónak. Pedig nem is tudják, hogy hány angol telivér hal meg három-négy évesen. Azt mondják, hogy csak a ló agyát húzom, hogy szerintük visszafog fejlődni. Szerintem nagyon nem. Már otthagytam, ezért egy lovit, mert nagyon szekáltak. Most már nincs lehetőségem cserélni. Úgy igazából nem nagyon érdekelnek. Meg aztán amikor megharapott(!) a gézengúzom egy picit rácsaptam az orrára. Azt mondták, hogy milyen ember vagyok, hogy verem a lovat! De amikor az ő lovuk sántul le, arra fogják, hogy a ló nagyon fáradt, ezért viszi be az istállóba vagy arra, hogy a lova megjátssza magát. Azt is mondták nekem, hogy ha még egyszer meglátják, hogy megütöm a lovamat kidobnak engem.

Akkor a másik lovamra is szoktak panaszkodni, hogy egy csődörrel nem nevelhetek csikót. Mer, hogy a csikóm agresszív lesz. ( A csődöröm nem agresszív, ahol vettük, ott hat éves gyerekek tanultak rajta lovagolni. Jó nevelt lovam van, aki először találkozik vele, azt hiszi, hogy kanca.)Amikor a karámban hagytam a csikómat és a csődört öt percre(ötven méterről figyeltem őket), akkor csipkelődős játékot játszottak, hogy gyengéden csipkedik a másikat. Azt mondták nekem, hogy az a két ló megeszi egymást és ha így folytatom az állatvédőkkel beszélnek és elveszik tőlem a két pacimat.

Ezt megtehetik? Szerintetek igazuk van? Elnyomom a csikóm életét azzal, hogy nem akarom, hogy a Kincsem Parkban és más pályákon fusson?

18 éves lány vagyok, hat éves korom óta lovazok(ápolom őket, stb.Tizenöt évesen felneveltem egy lovat, ami ma is egy kis angyal, díjlovaglásban versenyez)

De akkor állatkínzó vagyok? Mit csinálok rosszul?


2013. nov. 11. 11:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Miért kéne versenyeztetned ha nem akarod?:) És igenis jól csinálod,akik meg leszólnak buta divatlovasok! nyilván nem akarod,hogy a lovad 8 éves korára lovagolhatatlan legyen..sok buta ember istenem.Meg egy csikót fegyelmezni kell,mert különben a fejedre nő.
2013. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Hát igen, de ők azt hiszik, hogy én milyen agresszív módon bántalmaztam a csikót akkor...

Pedig a természetes környezetükben a mének a ménesért, a területért, hogy harcoltak. Aztán a rangsor kialakításakor miként rugdossák egymást. Amit én adtam a csikónak az semmi. De most ezért tényleg kidobhatnak?

2013. nov. 11. 19:15
 13/22 anonim ***** válasza:
Kidobni ok nélkül is kidobhatnak, nem ők, hanem a tulaj. Egyébként, a tulaj valószínűleg, amíg nem vered véresre a csikót (sokak sajnos még akkor se) és fizetsz nem tesz semmit.
2013. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hát ez szánalmas. Milyen országban élünk?

De legalább megnyugtattál, hogy engem nem fog kidobni senki se.

2013. nov. 11. 21:35
 15/22 anonim ***** válasza:
CSILLÁMPÓNI!
2013. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
mi a pacid származása?
2013. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
egyébként, ha nem is versenyezteted a telivéred, akkor se várj vele 4 éves koráig, mert puha szervezete lesz.
2013. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentsenek fel, senki sem hülye, hogy elvegyék tőled a lovaidat, mert rácsaptál, amikor megharapott vagy mert játszottak. Ki fogják röhögni őket és nekik kell majd fizetniük a perköltséget. Sokszor sajnos olyan emberektől sem veszik el az állatokat, akik tényleg kínozzák őket, a bottyán equus fb oldalán láttam, hogy csontsovány, mindenhol sebes lovakról tettek fel képeket, hogy az állatorvos azt mondta, semmi bajuk, úgyhogy maradnak a gazdájuknál. Ha meg azzal fenyegetnek, hogy ki akarnak tenni, mondd meg, hogy te teljesíted a részed, fizeted a bértartást, ők lássák el a lovad, ezen kívül semmi közük hozzád és a lovadhoz. Ha meg úgy gondolják, hogy kínzod, nyugodtan jelentsenek fel. Esetleg kinyomtathatod a törvényt, amiben le van írva, hogy mi minősül állatkínzásnak és dugd az orruk alá. Szerintem az a legjobb, ha azt mondod ezen kívül mindenre (mért van telivéred, mért nem versenyzel, stb), hogy semmi közük hozzá. Ne magyarázkodj, ne idegesítsd magad rajta, mert akkor csak további célpont leszel. Mert most nem azért b*sztatnak, mert olyan rosszul bánsz a lóval, hanem mert találtak valakit, akit lehet, és még el is gondolkozol azon, hogy igazuk van.
2013. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Nem vagy állatkínzó! eszedbe se jusson hogy egy pillanatra is igazat adj nekik még ha csak egy kicsit is :) A lovat is nevelni kell formálni és mert rálegyintesz a farára vagy valami még nem vered. Az hogy mit csinálsz a pacival a te dolgod verseny vagy nen verseny semmi köze hozzá senkinek. Ha már felneveltél egy lovat csak tudod mit csinálsz :)


Sok boldog évet még nektek :)

2013. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

1. a te lovad, senkinek semmi köze hozzá.

2. Azzal semmi baj ha 4 éves koráig nem lovagolod be. Igaz az angol telivérek gyorsabban érnek, de ha te így látod hogy jobb ha vársz, oké. Nem fog 'visszafejlôdni' (milyen szó ez. Hogy tud egy ló visszafejlôdni? Gratula az 'okos' lovastársaidnak) "angol telivér azért él, hogy galoppozhasson, hogy versenyezhessen" ja na persze. A világ összes telivérje versenyez, mi? Amelyik meg nem, annak a gazdája mind állatkínzó? Tiszta szánalom..

3. Teljesen érthetô hogy nem akarod versenyeztetni. De mint mondtam ehhez sincs közük.

4. Jól tetted hogy egy kicsit rácsaptál ha megharapott. Nem szabad hagyni hogy a fejedre nôjôn. Ha hagyod, késôbb ez csúnyán elfajulhat. Az edzôm mindig erre tanított. (És nem, ô sem állatkínzó)

5. Nem igaz hogy a csôdör mellett agresszív lesz, ha valóban olyan nyugodt és kedves a csôdöröd.

6. Beszélnek az állatvédôkkel? És mégis mit mondanak? "Csókolom, itt egy lány, angol telivérje van és nem akarja versenyeztetni, gyorsan vegyék el tôle!" Hol élnek ezek b*zdmeg?

7. Veled semmi baj nincs, a leírásodból úgy látom nagyon szereted a lovad és jól képzed.

8. Azt írod 1 millions csikó. Ráadásul angol telivér. Hát itt a probléma. Nem bírják megemészteni hogy neked tellett ilyen lóra. Ne foglalkozz velük, irigykedô, gyerekes p*csák!


Sok sikert a lovazáshoz!:)

2013. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!