Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti nem utáljátok az ilyen...

Ti nem utáljátok az ilyen "lovat akarok! " embereket akik aztán megunják a saját lovukat?

Figyelt kérdés

Abba a lovardába ahova én járok van egy nagyon szemét kislány és felelőtlen szülei. 3 évvel ezelőtt (akkor volt a kislány 5 éves)a kislány egyfolytában azt hajtogatta hogy ő mennyire szeretne egy pónit! És egyfolytában ezt nyafogta. Végül vettek neki egy haflingi pónit a kislány eleinte úgy odavolt hogy "jajj de szeretem" "mostantól mindig kijövök hozzá". Elhihetitek mekkora hazugságok voltak. Rá egy évre a kislány és a szülei egy percre se jöttek ki a lóhoz. A lovi tulajdonosa egyfolytában panaszkodik hogy minek vettek lovat és hozták ide ha senki nem foglalkozik vele. Persze azóta 2-3 év is eltelt. Még mindig oda járok lovagolni. És a tulajdonos lánya (aki nekem barátnőm) elmondta hogy utoljára 1 és fél éve voltak kint a póninál a "gazdái". Szerintem ez már durva. Azt még tudom hogy a bértartást postán küldik egy ismerősükhöz aki elhozza a loviba. Szerintem ezért is volt nagy felelőtlenség egy (most) 8 éves kislánynak lovat venni. Két hét alatt megunta.

A ti lovardátokban nincsenek ilyenek?



2013. nov. 15. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem lovagolok (sajnos), de utálom a "kutyát akarok", "cicát akarok", "görkorit akarok" majd leszarom embereket. (És még vannak "gyereket akarok" majd jaj de sok baj van vele emberek is).
2013. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Miert utalnek mas embereket azert hogy mit vesznek meg mit nem? Ha erre akarjak elszorni a penzuket, lelkuk rajta, mi kozom nekem hozza?

Azert mert en nem tennem, meg miert kellene "utalnom" azt aki meg igen?

Ha ilyen piszlicsare dolgok miatt utalnek embereket, azt hiszem rovid uton meggyulolnem az emberiseget :)

2013. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Második: Nem a pénzre gondolok. Arra hogy szegény lóval senki se törődik, senki se lovagolja ilyen pénzzsákok miatt. :)
2013. nov. 15. 15:55
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

De vannak, de ezzel nem lehet mit tenni. Amíg fizeti az ellátását, senki se veheti el tőle. Én csak azt nem értem, ezeknek a lovaknak ki tisztítja ki a patáját, ki vágja vissza a farkát, ki szedi ki belőlük a kullancsot? Én ha egy hétig nem tudok hozzá kimenni, mert beteg vagyok, máris elkezd berohadni a patája, leér a farka a földre, meg tuti, hogy legalább 3 kullancs van benne. És nálunk a bértartásban csak annyi van benne, hogy etetik, és kiviszik naponta karámba. De itt is vannak olyan lovak, amiket megvettek, aztán nem kellettek senkinek. A szerencsésebbeket odaadják a bérlovardának használatra, akkor legalább mozognak kicsit minden nap, és foglalkoznak velük a lovaglós lánykák, de olyan is van, akit idehoztak, a gazdája nem tudott lovagolni, vett két futószáras órát a lován, aztán feladta, azóta se látta senki, de a pénzt utalja. Aztán olyan is van, amikor 3 éves gyerek kap lovat, meg nemrég olyan is történt, hogy egy kezdő kislánynak, aki épphogy tudott futószár nélkül ügetni, vettek egy elrontott, nehezen kezelhető lovat, ő egy hónap alatt adta fel.


Persze vannak ellenpéldák is, láttam olyat, hogy négyéves kislány kapott pónit, heti egyszer tudott csak kijárni a többi nap bérlovardás póni volt. De heti egyszer mindig kijárt, mikor már öreg volt a póni, abbahagyták rajta a bérlovagoltatást, mikor a kislány kinőtte, a húga foglalkozott vele nagyon rendesen. Olyat is láttam, hogy kezdő kislány kapott egy hároméves nyers mént, akivel még az edzők is alig tudtak haladni, annyira aljas volt, mindig az ember ellen ment. Azóta 5 év telt el, a kislány országos versenyeken indul díjugratásban a pónival, eredményesen. Úgyhogy szerintem mikor egy szülő lovat vesz a gyereknek, nem is tudja, hogy mire számítson, egy év múlva megunja-e a kölyök az egész lovazást. Még magamat se tudom, pedig én 16 éves vagyok, és több éve dolgozom a lovardában, idén kaptam a saját lovam, de kíváncsi leszek, hogy két év múlva is minden nap kimegyek-e hozzá, és ha nem tudok valami miatt, akkor ennyire fog-e hiányozni...

2013. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

15:58


Te tökéletesen mindent elmagyaráztál! Teljesen egyetértek veled.

2013. nov. 15. 16:04
 6/20 anonim ***** válasza:

Szegény állat. De ugye nem áll egész nap a boxban, időnként kiengedik és megfuttatják?

Szerintem tíz éves kor alatt semmilyen állatot nem szabad venni a gyereknek, komolyabbat, aminek nem elég, ha naponta etetjük, mint a kutya vagy a ló, az alsó korhatár kb 14-15 év. Nyilván vannak kivételek. Fiatalabb gyereknek akkor se vennék állatot, ha csak névleg az övé és a szülő gondozza, tanulja meg, hogy állatot tartani nem abból áll, hogy ha olyanunk van, megsimogatjuk. Akkor magamnak venném és ezt tudatosítanám a gyerekben, hogy majd ha megfelelően tudja gondozni, akkor neki is lehet.

2013. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, szerintem a harmadik válaszoló nagyon felelősen áll hozzá. Ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy két év múlva is ugyanígy fogsz róla gondoskodni. Biztos lesznek napok, amikor hideg is van, sok is a dolgod, nem lesz kedved, de akkor is gondoskodni fogsz róla,,hogy meg legyen a napi foglalkozás.
2013. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén remélem, mert 8 éve kezdődött nálam a lovak és a lovassport szeretete, és azóta is folyamatosan lovagolok, meg dolgozok lovak körül, télen a leghidegebb napokon, és nyáron a kánikulában is, és nagyon boldog vagyok, hogy végre saját lovam lehet, igyekszem a legjobb tudásom szerint gondozni, lovagolni, bízom benne, hogy sose én leszek az, aki másfél éve járt utoljára a lónál, és csekken küldi a bértartást...
2013. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ismerős... Én rokonomnak is van lovardája ahová beugrok besegíten maszek alapon, bár a lovaglásért nek vagyok oda de állat barát vagyok és időnként el is megyek lovagolni főleg ha szép az idő meg a barátnőm is odejár plusz ő is besegít pár ló gondozásába.

Itt is van egy póni amit egy 7 év körüli lány akart persze ugyanúgy mint nálatok csak itt legalább a szülei időnként kinéznek felé és már az új gazdija is ittvolt aki hamarosan el is viszi olyan helyre ahol tényleg törődnek vele legalább. Igaz beszéltem a csávóval akié a póni eredetileg ők is akarták kivel lett volna saját helye de nem jött össze plusz a kislány is beleunt így nekünk adták volna de végül egy ismerőse kapta meg.

Meg van még egy akivel már nem is foglalkoznak igaz ott érthető is mert azt kapták egy 12 éves lány kapta mert nagyon vágyott rá csak sajnos ő meghalt a betegsége miatt, így a szülei sem járnak ki hozzá a díjat meg egy cég fizeti aki a lovat is adta a lánynak, bár ők is csak az elején jártak ki. De itt legalább van olyan aki önként foglakozik velük mintha a sajátja lenne, úgyhogy ilyen téren nincs gond csak tényleg belegondol az ember hogy olyanok akik tényleg foglalkoznának vele nem engedhetik meg maguknak. Akik meg igen egy idő után megunják és et

2013. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én jártam lovagolni ott is voltak ilyenek, de én egyáltalán nem sajnáltam azokat a lovakat. Valaki foglalkozott velük, tehát ápoltnak néztek ki, lehet, az is benne volt a bértartásban vagy külön fizettek, nem tudom. Viszont egész nap egy nagy karámban voltak a többi lóval, nekik ez teljesen elég, a többi lóra van szükségük, nem az emberek babusgatására. Az iskolalovaknak sokkal rosszabb sorsuk volt, napi 3-4-5 órán keresztül rugdosták őket meg tépték a szájukat, egy idő után vagy teljesen befásultak, vagy idegbetegek lettek.
2013. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!