Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti nem utáljátok az ilyen...

Ti nem utáljátok az ilyen "lovat akarok! " embereket akik aztán megunják a saját lovukat?

Figyelt kérdés

Abba a lovardába ahova én járok van egy nagyon szemét kislány és felelőtlen szülei. 3 évvel ezelőtt (akkor volt a kislány 5 éves)a kislány egyfolytában azt hajtogatta hogy ő mennyire szeretne egy pónit! És egyfolytában ezt nyafogta. Végül vettek neki egy haflingi pónit a kislány eleinte úgy odavolt hogy "jajj de szeretem" "mostantól mindig kijövök hozzá". Elhihetitek mekkora hazugságok voltak. Rá egy évre a kislány és a szülei egy percre se jöttek ki a lóhoz. A lovi tulajdonosa egyfolytában panaszkodik hogy minek vettek lovat és hozták ide ha senki nem foglalkozik vele. Persze azóta 2-3 év is eltelt. Még mindig oda járok lovagolni. És a tulajdonos lánya (aki nekem barátnőm) elmondta hogy utoljára 1 és fél éve voltak kint a póninál a "gazdái". Szerintem ez már durva. Azt még tudom hogy a bértartást postán küldik egy ismerősükhöz aki elhozza a loviba. Szerintem ezért is volt nagy felelőtlenség egy (most) 8 éves kislánynak lovat venni. Két hét alatt megunta.

A ti lovardátokban nincsenek ilyenek?



2013. nov. 15. 15:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én ezen már sokat gondolkoztam, és arra jöttem rá, hogy ha nem lennének ilyen egyedek, akkor teljesen lehetetlen volna normális egészségi állapotú használt lovat venni. Azokat ugyanis az ilyenek adják el, amikor megunták a tízezreket kifizetni a semmiért.

Elég csúnya egy világ volna az, amiben nem léteznének használtcikkek...

2013. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11.: Ez marhaság. Ezek pont, hogy nem adják el a lovat, hanem tartják. Ha el is adják, sok esetben rossz állapotú lovakról van szó, pont a megfelelő gondozás hiányából fakadóan. Jó állapotú, egészséges lovakat lehet viszont venni gondos tulajdonosoktól, akik például költözés, munkahelyváltás, betegség, családi okok, vagy tanulmányok miatt nem tudják tovább tartani a lovukat. Tenyésztőktől is lehet ilyen lovakat szerezni, illetve ne felejtsük el, vannak rendes lovasiskolák, ahol nem "használják el" a lovakat.
2013. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Dehogy marhaság. Ez egy fázis. Amikor már nem érdekli, de még hitegeti magát azzal, hogy "majd ha..." akkor majd foglalkozik a lóval. Aztán egy idő után eljön az a nap is, amikor nem győzi pénzzel, vagy elköltözik, vagy valami, és akkor feladja a hirdetést, hogy vigye ócsón a fenébe, akinek kell.

Azoktól, akikre te gondolsz, nem nagyon tudsz lovat venni, mert védő-árakat kérnek, válogatnak a vevőjelöltek közt stb stb. Az ilyen megunós gazdaggyerekeknek viszont mindegy, abban a percben, hogy a ló már csak nyűg számukra, állapottól függetlenül kidobják, mint egy használt zoknit, nem akarnak az eladáson nyerészkedni, csak a gondtól megszabadulni.


A ló gondozása meg a lovasgazda (meg a lovászai) feladata, azért kapják a tartásdíjat, ha napi ellenőrzés híján hagyják leromlani, és eleven ellenreklámként ott sétálgatni a betérő ügyfelek között a rájuk bízott lovat, az elsősorban őket minősíti, nem a lótulajdonosát.

2013. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 x) ***** válasza:

Ez igazából nem a kislány, hanem a szülők hibája. Szerintem alapvető dolog, hogy egy 5 éves kislány nem fog naponta kijárni gondozni a lovát, mert nincs benne még annyi felelősségtudat (és nem mellesleg függ a szüleitől, ha ők nem viszik ki, akkor nem tud kimenni a lóhoz). Illetve még nagyon fiatal, ki tudja mit hoz neki a jövő, stb. Ezért nyilván nem túl jó ötlet neki lovat venni. Erre egy normális szülőnek gondolnia kéne, és nagy csak úgy kiadni százezreket, csak hogy maradjon már nyugton a gyerek.

Az már egy szomorúbb eset, amikor 12-14 éves lányok csinálják ugyanezt. És sajnos az eddigi ilyen esetekben amikkel találkoztam mindig volt valami kifogás, és mindig a lónak volt valamilyen hibája. Még sosem hallottam, hogy beismerték volna, hogy túlvállalták magukat, vagy még sincs elég tapasztalatuk egy saját lóhoz. De sajnos nem lehet ellene mit tenni, ha nekik ez így jó, akkor vegyenek az 5 éves gyereknek lovat. Előbb-utóbb úgyis rá fognak jönni, hogy ez nekik nem éri meg, és remélhetőleg vagy eladják egy jó helyre, vagy a kislány rájön, hogy ő mégis szeretne lovazni és újra foglalkozik vele.

2013. nov. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 15. 21:33
 16/20 anonim válasza:
igen, én is utálom őket. ahelyett, hogy a lovacska szerető, gondos gazdit kapna, halálra unja magát és még rossz szokásai is lesznek pld.:levegőnyelés
2013. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ahogy én tapasztaltam sok esetben az ilyen lovak biztosítanak lehetőséget azoknak, akiknek amúgy nem lenne pénze/lehetősége saját lóra és a tulajdonos engedélyével lovagolja, foglalkozik vele. aztán sajnos csak az a szomorú, amikor a tulaj évek után úgy dönt, hogy eladja, vagy ami szintén rossz, amikor úgy dönt, hogy mégis elkezdi lovagolni és aki addig ápolgatta, pátyolgatta, az nézheti végig, ahogy lerombolják a munkáját...


de egyébként én is azt gondolom, hogy ezeknek a lovaknak többnyire igen jó dolguk van, semmi munka, de mégis teljes ellátás, egyfajta korai nyugdíjas kor.

2013. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is lovagolok,imádok a sportot de nem mindig jut rá időm :s Szeretnék lovat,de én is félek mivel nem a háznál lakna elhanyagolnám :s volt rá példa,hogy egy negyedikes srácnak vettek lovat,amit aztán mindneki használ nem csak ő :)
2013. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát, ez durva! Én még nem lovagolok :( (mert németbe költöztünk, és még nincs lovarda) Én nem tudnék megunni egy saját lovat! Itt Németországban, ahol lakok, (2 hónapja) találtunk egy lovardát, (csak az a baj, hogy bértartós lovarda) én minden nap odamentem a nyári szünetben babusgatni a két kedvenc lovamat.
2013. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Pedig mindent meg lehet unni. A lovaglást is. Van, akinek ez több idő, mint egy ló élete, van, akinek kevesebb.
2013. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!