Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől tisztavérű magyar...

Mitől tisztavérű magyar félvér egy ló, és mitől "jelleg"?

Figyelt kérdés
Ha a lovamnak (herélt) van származási lapja, az útlevelében magyar félvér van, de tisztavérű kisbéri az anyja és tisztavérű holsteini az apja, és nyakon sütött, akkor ő tisztavérű mfv, vagy csak "jelleg"? (lovasok.hu hirdetések miatt kérdezem) :)
2013. nov. 16. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy attól lesz magyar félvér, hogy Magyarországon született és törzskönyvezték. Nem pedig attól, hogy a felmenői konkrétan milyen fajtájúak.
2013. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor lesz fajtatiszta magyar félvér, ha MO-n született, ÉS az apja fed engedélyes mén, ami után kaphat számot, tehát nem egy totál ismeretlen ló, ami zugfedeztetésből került elő valahonnan, se apja, se anyja nem ismert, mert az nem magyar félvér. Ellenben egy ilyen lovat befedeztetve egy fed. engedélyes tetszőleges lóval (akár kisbéri, holsteini, akármi) már magyar félvért ad.

A Te lovaddal lehetett valami gubanc a fedeztetés tájékán, mert az ilyen lovakat általában magyar sportlónak szokták sütni, de néha akár a kisbéri fajtába is kaphat engedélyt.

Amúgy ha az útlevelében mfv van, akkor az is.

2013. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Valletta ***** válasza:

Én úgy tudom, akkor kap a csikó magyar sportló sütést, ha a kanca már minősítve volt. Ha nem, akkor mfv.


A "jelleg" az lehet jelöletlen vagy nullás sütésű ló is. A tiéd az mfv, ha a származási lap alapján kitöltöd az adatlapot, akkor a hirdetésben tisztavérűként fog megjelenni.

2013. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem mindig - sportlónak felvehetik csak a csikót is, azt hiszem, olyankor mondjuk 5-6 hónapos korban szokott megtörténni... Ha nem történik meg, akkor van az, hogy később minősül(het), hogy a fajta tenyésztésében szerepet kaphasson. Ill ez rémlik, de lehet, hogy baromság.
2013. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Valletta ***** válasza:

Akkor kb. ugyan az lenne a magyar sportló, mint a mfv, annyi különbséggel, hogy az egyik felmenője sport vérvonalú, de a másik meg mondjuk egy sodrott mfv vagy egy haflingi vagy hucul - az eredmény meg minden lenne, csak sportló nem. Úgyhogy utánanéztem, ezt írják:

"Ahhoz, hogy a csikó azonosító számot kapjon és elláthassuk mikrochippel , a kancának tagi viszonnyal kell rendelkeznie, valamint részt kell vennie regionális tenyészszemlén (főtörzskönyvi kanca) vagy házi szemlén."


A csikó, amivel jövőre dolgozni fogok egy appaloosa-holsteini csikó (ne kérdezd, miért...), is mfv.

2013. nov. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel bevezették a magyar félvért mint fajtát,a tiéd csak jelleg.

Csak a magyar fajták keresztezéséből és mindkét szülő ismertsége esetén lehet egy ló tisztavérű magyar félvér.

2013. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Valletta ***** válasza:

Ez hülyeség.

"A magyar félvér fajtába sorolható mindazon melegvérű ló, amelyik Magyarország területén belül született, és apja valamely Magyarországon elismert melegvérű lófajta tenyésztési engedéllyel rendelkező ménje."

2013. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valetta miért hülyeség? nézz utána,mikor én beakartam lépni az egyesületbe akkor ez volt a szabályzat...
2013. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Valletta ***** válasza:
Azért, mert teljesen elbizonytalanítod a kérdezőt, minden érvelés nélkül kijelentve, hogy nem úgy van, ahogy mások írták, hanem ez a legújabb szabályozás, pedig nem. Írtam fenn példában is, hogy két nem magyar fajtájú ló utódja is mfv, mivel nem elfogadottak egymás fajtájában.
2013. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban a régen magyar félvér volt minden ló ami nem volt hivatalosan begyezve egyetlen fajtához sem.


De a magyar félvér mint általános csoportosítás megszűnt a fajta alakulásával.Viszont sokan így ismerik a "keverék" lovakat,de azokra még nincs(lehet már van) hivatalos megnevezés.


Kérdező a te lovad csak jelleg,mivel az apa nem magyar fajtába sorolható.

2013. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!