Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől tisztavérű magyar...

Mitől tisztavérű magyar félvér egy ló, és mitől "jelleg"?

Figyelt kérdés
Ha a lovamnak (herélt) van származási lapja, az útlevelében magyar félvér van, de tisztavérű kisbéri az anyja és tisztavérű holsteini az apja, és nyakon sütött, akkor ő tisztavérű mfv, vagy csak "jelleg"? (lovasok.hu hirdetések miatt kérdezem) :)
2013. nov. 16. 20:24
1 2
 11/14 Valletta ***** válasza:
A Magyar Félvér Tenyésztők Országos Egyesülete erről más véleményen van.
2013. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Idézem a szövetség elnökét...

"A Magyar Félvér fajtában kifejezetten nemkívánatosak azok a nemzetközi sportlovak, amelyekbõl a magyar sportló fajta építkezik.

A magyar félvér név örökség. Már nem vagyok biztos benne, hogy ez volt a jó választás, de az alakuláskor annak tûnt."

2013. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Valletta ***** válasza:

Én meg újra idézek a tenyésztési programból:

"A magyar félvér fajtába sorolható mindazon melegvérű ló, amelyik Magyarország területén belül született, és apja valamely Magyarországon elismert melegvérű lófajta tenyésztési engedéllyel rendelkező ménje."

Ami lehet "nemzetközi sportló" vagy bármi más, a fentieknek megfelelő fajta.

2013. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

sziasztok

én regizve vagyok a paci.hu-n és bemásoltam ezt a kérdést a mmagyar félvérbe.

Ez a válasz jött az egyik alapítótól:

Én ott nem vagyok regisztrálva, nem is érek rá, de valami furcsa. Azt írja a kérdező, hogy az útlevelében az van a lónak, hogy "magyar félvér". Úgy érzem, sürgősen utána kellene néznie, hogy nem hamis-e az útlevele, mert ilyen fajtát útlevélben nem jelölnek -- leginkább semmifélét, ami éppen elég nagy probléma.

Mióta megalakult az egyesület, ugyanúgy kellene eljárni, mint a többi fajta esetében -- amelyik beleszületett a fajtába, az magyar félvér, amelyik nem, az "jelleg".

2013. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!