Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen tanultam lovagolni,...

Terepen tanultam lovagolni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sajnos egy éve terepen kezdtem el lovagolni. Ma már stabil ülésem van, és sokat olvastam a helyes ülésről, hibákról, stb., de az a sanda gyanúm, hogy ez így önmagában kevés. Mit csináljak? Keressek egy lovardát, és ott osztályban, vagy futószáron kérjek segítséget az esetleges hibáim kijavítására? Mennyire nagy baj, hogy terepen kezdtem, tehát milyen nehézségekkel nézek szemben?

2013. nov. 23. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy terepen tanultál lovagolni, előny, és nem hátrány. Semmilyen nehézséggel nem nézel szembe. Sokkal könnyebb lesz ezek után karámban lovagolnod, mintha karámban tanultál volna, és úgy kellene terepre menned.
2013. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, hiszen beláttad, hogy ez nem elég.

Először beszélj egy oktatóval, hogy nézze meg futószáron, mit tudsz.

Véleményem szerint, ha egy évig terepeztél, nem elsősorban a helyes üléssel lesz a fő probléma, hanem inkább a ló irányításával, a segítségadásokkal.

Ezen futószáron lehet javítani.

2013. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát minden csak nem előny,ugyanis (jobb helyeken) futószáron kezd az ember,és ha már stabil az ülés,befolyása van a lóra ,akkor mehet terepre. Ha ilyen hanyag módon tanítanak,akkor max fent maradni tanulsz meg,nem lovagolni. Ég és föld a két dolog.


Mindenképpen kell ehhez egy edző,de ne olyat,aki berak osztályba,hanem egyéni foglalkozást vállaló edzőt keress.Ha kell futószáras ülésjavítás,vagy más. Ezt majd Ő látni fogja és eldönti .

2013. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
Én is azt javasolnám, hogy olyan edzőt keress, aki valóban edző, tehát versenyző lovasokat is készít fel és egyéni órákat vegyél. Igaz, hogy drágább, de az osztálynak 99%-ban semmi értelme nincs, és gyorsabban is tudsz tanulni, az oktató is csak rád koncentrál, állandóan feladatokat kapsz. Valószínűleg az üléseddel, a szárkezeléseddel lesznek problémák, illetve hogy alapvetően nem vagy egy képzett lovas. A hátránya az eddig megszerzett tudásodnak az, hogy ami rossz berögzült, arról nehéz lesz leszoknod, az előnye pedig, hogy nem félsz a lótól, van ülésbiztonságod és tapasztalatod.
2013. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Ez egyáltalán nem hátrány hanem hatalmas előny.Terepen olyan szituációkat is megismersz amit ha futószáron kezdesz el lovagolni nem találkoztál volna.A terep nagyon sok mindenre tanít meg szinte több dologra mint futószáron és semmivel nem térne el a lovastudásod azoktól akik nem terepen kezdték.Max a lovardai alakzatokat kell megtanulnod ha pályán fogod folytatni.
2013. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!